Skocz do zawartości
Sikor30

Jak przerobic *.mkv na AVCHD ?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy plik *.mkv da sie przerobic na avchd. Czy istnieje takie narzedzie, jesli tak to jakie ? Jesli tak to jakie ? Edytowane przez Sikor30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Googli pewnie nie pytałeś? Jeden z pierwszych wyników
[url="http://www.afterdawn.com/guides/archive/convert_mkv_to_avchd_for_ps3_and_blu-ray.cfm"]http://www.afterdawn.com/guides/archive/co...and_blu-ray.cfm[/url]
[url="http://forum.videohelp.com/topic352982.html"]http://forum.videohelp.com/topic352982.html[/url] Edytowane przez Gie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Sikor30' post='142535' date='16.01.2009, 18:46 ']Czy plik *.mkv da sie przerobic na avchd. Czy istnieje takie narzedzie, jesli tak to jakie ? Jesli tak to jakie ?[/quote]
Najlepiej za pomocą "kukurydzy" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za pomoc (ale nie znakomitemu pomocnikowi od "kukurydzy")

Znalazlem i przerobilem, ten program to "mkvmerge gui" Edytowane przez Sikor30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Sikor30' post='142639' date='17.01.2009, 15:23 ']Dzieki za pomoc (ale nie debilowi od "kukurydzy")

Znalazlem i przerobilem, ten program to "mkvmerge gui"[/quote]

zanim dorobisz sie bana za obrazanie innych uzytkownikow wiedz ze slowo kukurydza oznacza serię urządzen POPCORN HOUR będących mediaplayerami
Popcorn po angielsku to wlasnie kukurydza
Dostales wiec pełnowartosciową odpowiedz choc podaną na wesoło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zanim cokolwiek napiszesz użyj głowy elokwentny Kolego. Naucz się czytać ze zrozumieniem, pytałem o narzędzie a urządzenie nim nie jest. Może pomyliłeś działy ? Wiesz w jakim zadałem pytanie ? Skoro jesteś takim poliglotą i uczysz mnie angielszczyzny to powinieneś wiedzieć czym się różni software od hardware (może dla Ciebie to tylko puste nazwy). Bana powinni dostawać tacy pseudo pomocnicy z bezwartościowymi odpowiedziami, robiącymi sobie żarty, swoją wypowiedzią idealnie do nich pasujesz. Edytowane przez Sikor30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@Sikor30

Chcąc uczyć innych etykiety pamiętaj, że:

1. należy użyć opcji "szukaj" na forum
2. nie należy zakładać tego samego tematu wielokrotnie (mówiąc prosto- robić syf na forum, co uczyniłeś)
3. nie należy obrażać innych uczestników forum
4. należy używać polskich znaków o ile istnieje taka możliwość

Pytałeś o [b]narzędzie[/b]:

[quote]Czy plik *.mkv da sie przerobic na avchd. Czy istnieje takie [b]narzedzie[/b], jesli tak to jakie ? Jesli tak to jakie ?[/quote]

@jarczo podał ci narzędzie, więc nie zbieraj na bana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście zgadzam się z
1. - szukałem na forum, nie znalazłem
2. - to niestety pomyłka
3. - być może obraziłem, ale dziękuję za takie odpowiedzi, to chyba nie forum jajcarskie
4. - nie zawsze mam możliwość pisania z ogonkami

A odpowiedź jest ŻADNA, nie uczę etykiety, dziękuję za żarty. Urządzenie nie jest narzędziem, to nie ten dział. Software PC to program komputerowy, o to pytałem.
Ciężko to zrozumieć ? Warto rozumieć co się czyta, zanim się odpowie. Warto wiedzieć za co się kogoś broni ...
Nie pytałem o wielofunkcyjne urządzenie. Aczkolwiek są tu ludzie zdecydowanie kompetentni, uzyskałem
to co chciałem a jak dowiedziałem się gdzieś indziej to się podzieliłem tą wiedzą, za to dziękuję. Pozdrawiam

[quote name='hr.susel' post='142704' date='17.01.2009, 20:45 ']@Sikor30

Chcąc uczyć innych etykiety pamiętaj, że:

1. należy użyć opcji "szukaj" na forum
2. nie należy zakładać tego samego tematu wielokrotnie (mówiąc prosto- robić syf na forum, co uczyniłeś)
3. nie należy obrażać innych uczestników forum
4. należy używać polskich znaków o ile istnieje taka możliwość

Pytałeś o [b]narzędzie[/b]:



@jarczo podał ci narzędzie, więc nie zbieraj na bana.[/quote] Edytowane przez Sikor30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Sikor30' post='142639' date='17.01.2009, 12:23 ']Dzieki za pomoc (ale nie znakomitemu pomocnikowi od "kukurydzy")

Znalazlem i przerobilem, ten program to "mkvmerge gui"[/quote]
Kolego troszeczkę więcej dystansu , ja naprawdę nie chciałem być złośliwy tylko sam miałem identyczny problem i po wielu akrobacjach muszę utrzymać , że najlepszym rozwiązaniem w Twoim przypadku jest dobry ( np. NMT ) odtwarzacz sieciowy .
P.S.Dominikjestem wielokrotnie wałkował ten temat na forum . Edytowane przez jaczro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego, nie ma sensu juz walkowac tematu. Szukalem rozwiazania programowego a nie sprzetowego. Odtwarzacz sieciowy to spory wydatek jak widzialem w allegro (ponad 1000 zl, poza tym nie bylem zainteresowany tym rozwiazaniem) a ja chcialem cos co odtworzy blue-ray. Oczywiscie byc moze sie myle, nie znam sie na tym zupelnie (odtwarzacze sieciowe), dlatego zadalem pytanie w dziale software, znam sie na kompach. Szukalem na forum odpowiedzi, ale nie znalazlem (moze zbyt malo gorliwie szukalem). Na cale szczescie juz wiem jak to zrobic i sluze pomoca, moim zdaniem rozwiazanie jest doskonale, wspaniala alternatywa dla posiadaczy odtwarzaczy blue-ray i ps3 z ta sama jakoscia obrazu i dzwieku(czyste plyty blue-ray sa baaaaardzo drogie). Pozdrawiam

[quote name='jaczro' post='142734' date='18.01.2009, 00:07 ']Kolego troszeczkę więcej dystansu , ja naprawdę nie chciałem być złośliwy tylko sam miałem identyczny problem i po wielu akrobacjach muszę utrzymać , że najlepszym rozwiązaniem w Twoim przypadku jest dobry ( np. NMT ) odtwarzacz sieciowy .
P.S.Dominikjestem wielokrotnie wałkował ten temat na forum .[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Sikor30' post='142738' date='18.01.2009, 02:43 ']...Odtwarzacz sieciowy to spory wydatek jak widzialem w allegro (ponad 1000 zl,...[/quote]
popcorn kosztuje ponizej 1000 zl

[quote name='Sikor30' post='142738' date='18.01.2009, 02:43 ']...a ja chcialem cos co odtworzy blue-ray...[/quote]
nie bede sie czepial

[quote name='Sikor30' post='142738' date='18.01.2009, 02:43 ']Na cale szczescie juz wiem jak to zrobic i sluze pomoca, moim zdaniem rozwiazanie jest doskonale, wspaniala alternatywa dla posiadaczy odtwarzaczy blue-ray i ps3 z ta sama jakoscia obrazu i dzwieku(czyste plyty blue-ray sa baaaaardzo drogie). ..[/quote]
ciekawi mnie ta jakosc dzwieku i obrazu, zwlaszcza DTS HD MA Edytowane przez sawosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popcorn kosztuje poniżej 1000 zł a mkvmerge gui jest darmowy :)
Taki plik (avchd) odtworzy każdy nowy odtwarzacz blue-ray z avchd (większość sprzedawanych posiada funkcje odtwarzania avchd) i konsola ps3.
Jakość zależy od materiału jaki posiadasz. Ja miałem film Piła 5 w 720p i z dźwiękiem 5.1 - po przerobieniu ta sama jakość obrazu i dźwięku, sprawdziłem.
Zresztą avchd to bardzo przyjemny format. Mam kamerę Sony HDR-SR12 i wakacyjne filmy nią nakręcone naprawdę robią wrażenie (zapisywane w avchd).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...