Skocz do zawartości
commor

Amplituner Pioneer VSX-1018 kto ma ?

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z tym, że nadchodzi czas zmiany wzmacniacza na HD, poczytałem wszystkie posty i testy o H/K, YAMAHACH, DENONACH a oczywiście nie znalazłem nic o wzmacniaczu Pioneera. Na pewno są właściciele tego sprzętu, którzy podzielą się wrażeniami i może nawet wkleją zdjątko jak wygląda OSD Pioneera bo np. H/K czy Denon ma bardzo ładne menu. Pomożecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam wzmacniacz chyba od wrzesnia 2008. Przesiadka z vsx-915.

Menu ekranowe jest ubogie i wygląda jak Atari 800XL ;-) Uzyłem tej funkcjonalnosci 2 razy - pierwszy raz przy konfiguracji z uzyciem MCACC, drugi raz słuchając mp3 z USB co okazało sie bez sensu bo funkcjonalnosc jest taka sama jak na wyswietlaczu wzmacniacza.

Natomiast:
- upscaling do 1080p z composite i componenta przez hdmi (ale za bardzo z tego nie korzystam, przyznaję)
- hdmi 1.3 - przesyła audio po hdmi (z popcorna jeden kabel do wzmacniacza)
- mcacc jest fajne i nieźle działa
- sporo ustawień scen dzwiekowych
- tryb pure direct czyli tak jak chciał to realizator dzwieku przedstawic
- THX certified
- biamping (korzystam)
- wszelkie mozliwe dekodery audio na pokładzie


To co mniej mi sie podoba:
- tylko 2 hdmi in (apetyt rosnie w miare jedzenia)
- pilot (wczesniej miałem vsx-915 i poprzedni pilot z wyswietlaczem bardziej mi odpowiadał i był "uczący się"; aktualny pilot ma zapisane sporo ustawien dla różnych producentów ale np. tunerów TV SAT brakuje)
- handshake'i hdmi troche trwają i nie wiem czy to wina popcorna czy wzmacniacza. Czasami na tyle długo że nie wiem czy to czasem popcorn sie nie zawiesił.
- polska cena z oficjalnej dystrybucji jest zawyżona moim zdaniem.

Jest sporo info o tym wzmacniaczu np. na www.avforums.com tylko wersja USA troszeczke sie rózni od europejskiej (USA ma 3 HDMI in bodajże, i świetny stosunek jakosci do cena).

915 posłuzył mi przez 3 lata bez wiekszych problemów (poza problemami z "overload"), ten też myslę, że posłuży kolejne 3 lata. Co ciekawe funkcjonalność ma prawie identyczną jak wyższe modele Pioneera spozycjonowane w klasie premium (LX-xx)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, właśnie zauważyłem, że parametry są podobne do serii LX i byłem przekonany że 1018 jest bardziej popularny. Ja mam 814 i chciałbym zostać z pionkiem bo faktycznie OSD nie jest najważniejsze. Najważniejsze jest DTS HD ;):rolleyes::rolleyes: i dlatego muszę zmienić, tym bardziej, że mojemu koleszce zaszczepiłem DTSa i może weźmie mój sprzęt.
Jeszcze raz dzięki za info.....

Jeszcze odnośnie MCACC, to można ściągnąć oprogramowanie do laptopa i jakieś wykresy są, bawiłeś się?

Edytowane przez commor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='commor' post='142329' date='15.01.2009, 15:55 ']Dzięki za info, właśnie zauważyłem, że parametry są podobne do serii LX i byłem przekonany że 1018 jest bardziej popularny. Ja mam 814 i chciałbym zostać z pionkiem bo faktycznie OSD nie jest najważniejsze. Najważniejsze jest DTS HD ;):rolleyes::rolleyes: i dlatego muszę zmienić, tym bardziej, że mojemu koleszce zaszczepiłem DTSa i może weźmie mój sprzęt.
Jeszcze raz dzięki za info.....[/quote]


Spox. Fajnie ze ktos w ogole jest tym wzmacniaczem zainteresowany bo wszedzie tylko Yamaha, Onkyo i czasami Denon a Pioneer całkiem porządny sprzęt produkuje tylko mało się o tym pisze. Ja swoje 915 tez znajomemu odsprzedałem i obaj jestesmy zadowoleni :-)

Co do porównania z wyższą serią to mam wrażenie że LX-50/LX60 to poza pilotem i obudową się nie różni od 1018 .... Pioneer coś zamieszał z pozycjonowaniem amplitunerów bo np. zniknął podel vsx-201x z oferty zupełnie a np. aktualne 918 poza większą liczbą wejść/wyjść to mają słabsze parametry mocy na przykład od 915.

[quote name='commor' post='142329' date='15.01.2009, 15:55 ']Jeszcze odnośnie MCACC, to można ściągnąć oprogramowanie do laptopa i jakieś wykresy są, bawiłeś się?[/quote]

Wiem, że można ściągnąć ze strony Pioneer soft i podłaczyć wzmacniacz przez RS-232C do komputera bodajże w celu wizualizacji rozchodzenia się fali dzwiękowej w pomieszczeniu. Ma to służyć kalibracji ustawienia głośników ale moja leniwa natura nie skłoniła mnie do dokładniejszego obadania tej funkcjonalności :-) MCACC w zupełności mi wystarczy. Może jak sie zaczne bawić w prawdziwe thx to na to zerkne. Na razie do pokoju dziennego gdzie mam kino zamontowane to kalibracja z automatu w zupełności wystarcza żeby mi strzelano zza kanapy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, proszę o pomoc. Mam blu-ray sony 350. Dźwięk idzie jako beastram. Co należy ustawić w pionku żeby na wyświetlaczu pokazał się w końcu format dts hd mstr ?.

Ok. Dzięki za dobre chęci, dałem już radę :D

Edytowane przez airon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanko. Czy u Was też po całkowitym przyciemnieniu wyświetlacza " dimmer " ( na wyświetlaczu jest tylko wskaźnik głośności ), widać lekkie migotanie przyciemnionych ikon z lewej strony wyświetlacza ?. Widać to tylko z bliska. Nie wiem czy tak ma być, czy coś jest nie tak z moim egzemplarzem.

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie mam pytanko. Czy u Was też po całkowitym przyciemnieniu wyświetlacza " dimmer " ( na wyświetlaczu jest tylko wskaźnik głośności ), widać lekkie migotanie przyciemnionych ikon z lewej strony wyświetlacza ?. Widać to tylko z bliska. Nie wiem czy tak ma być, czy coś jest nie tak z moim egzemplarzem.

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

daawno tu nie zglądałem. Sprawdzę w domu wieczorem i dam znać. Ale z tego co pamiętam to z pozycji kanapowej nie widac migania wyświetlacza na ampli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dalszej odległości faktycznie tego nie widać. Jest to tylko widoczne z bliska. Dzisiaj zauważyłem że wyświetlacz nie musi być przyciemniony całkowicie. Wystarczy przyciemnić go 1 lub 2 razy i widać migotanie ikon z lewej strony wyświetlacza. Widać delikatne migotanie ikon auto i iPod. Nawet w momencie odpalania sprzętu widoczne jest delikatne rozświetlenie i migotanie tych dwóch ikon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z dalszej odległości faktycznie tego nie widać. Jest to tylko widoczne z bliska. Dzisiaj zauważyłem że wyświetlacz nie musi być przyciemniony całkowicie. Wystarczy przyciemnić go 1 lub 2 razy i widać migotanie ikon z lewej strony wyświetlacza. Widać delikatne migotanie ikon auto i iPod. Nawet w momencie odpalania sprzętu widoczne jest delikatne rozświetlenie i migotanie tych dwóch ikon.

No więc sprawdziłem i niczego takiego nie zauwazyłem. Przy dimmer na najniższej wartości wygasza wszystko (wyświetlacz i diody na panelu) poza informacją o natężeniu dzwięku. Żadnych migoczących ikon nie stwierdzono w moim egzemplarzu.

pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, proszę o pomoc. Mam blu-ray sony 350. Dźwięk idzie jako beastram. Co należy ustawić w pionku żeby na wyświetlaczu pokazał się w końcu format dts hd mstr ?.

Ok. Dzięki za dobre chęci, dałem już radę :)

daj znac w jaki sposob. Nie mam blu-raya ale moze jak nabede to taka wiedza sie przyda. Aha, no i czy dzwiek puszczasz po hdmi czy osobno (jak)?

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
daj znac w jaki sposob. Nie mam blu-raya ale moze jak nabede to taka wiedza sie przyda. Aha, no i czy dzwiek puszczasz po hdmi czy osobno (jak)?

dzieki

Dzięki za odpowiedź.

Problem z dźwiękiem nie leżał po stronie amplitunera tylko odtwarzacza blu-ray. Amplituner bezproblemowo rozpoznał sygnał po poprawnym ustawieniu odtwarzacza. Dokładniej chodziło o ustawienie reprodukcji sygnału wideo. Dźwięk puszczony mam zarówno z blu-ray jak i dvd przez hdmi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2000 km do domu, a w nim moja 1018 lezy sobie spakowana w pudelko do niej mam odtwrzacz 690 nie pamietam symbolu, wszytko uzyte moze przez 3-4 godziny za ile mozna takie cos pogonic ?? Ewentualnie jakie kolumienki do tego dokupic czy ktos slyszal kolumy Pioneer S-V810-A Home zastanawiam sie ewentulanie nad w/w kolumnami co wy na to ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pioneer całkiem porządny sprzęt produkuje tylko mało się o tym pisze.

Nie bez powodu, ponieważ za te same pieniądze można nabyć o wiele lepiej grające onkyo lub yamahy ;) Pioneer robi świetne TV, natomiast w przypadku amplitunerów lepiej skupić się na innej firmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ,sam mam DVD Pioneerka i szukam jakiegoś Ampli z dekoderami Dolby TrueHD, DTS-HD Master, fajnie było by mieć takiego VSX-1018 pod komplet odtwarzacza DVD, ale w tej klasie to mam DENONA 1909 ONKYO TX-SR606 albo YAMAHA RX-V663 i w kieszeni zostanie ok. 700zł więc po co przepłacać :)

Edytowane przez ALEX-77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mój model to nie jest VSX 1018, lecz 1017AV, ale chyba można go potraktować jako młodszego brata :lol:

Może ktoś jeszcze ma ten model, a może ktoś kto ma 1018 odpowie mi na pytanie.

Jak w łatwy sposób wyłączyć pracę subwoofera oczywiście pilotem, albo na panelu czołowym?

W poprzednim modelu pionka, dużo starszym poruszając sie po klawiszach [EFFECT/CH SEL] można było nie tylko zmniejszyć i zwiększyć natężenie dźwięku na poszczególnych kanałach, ale i można było wybierając subwoofer wyłączyć go. W tym modelu nie znalazłem takiej możliwości z pozycji pilota.

Jedynie z pozycji menu ekranowego, co uważam za utrudnienie.

Jeżeli ktoś się orientuje to proszę o pomoc, możliwe, że przez brak instrukcji w języku PL mam problemy z niektórymi funkcjami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie zauważyłem że chyba padła mi niebieska dioda od Stand-By :angry: , po włączeniu ampli nie świeci; poza tym wszystko ok.

Wiecie może jaki może być powód usterki i jak ewentualnie ją naprawić?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...