Skocz do zawartości
zbigniwe

canon hf10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam pytanko.Jakim programem na PC mozna odtworzyc nagrania z kamerki canon hf10?.Nagrane w hd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='zbigniwe' post='140709' date='07.01.2009, 17:59 ']Witam.Mam pytanko.Jakim programem na PC mozna odtworzyc nagrania z kamerki canon hf10?.Nagrane w hd[/quote]
sa to pliki w formacie mts i WMP nie chce odtworzyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='zbigniwe' post='140709' date='07.01.2009, 17:59 ']Witam.Mam pytanko.Jakim programem na PC mozna odtworzyc nagrania z kamerki canon hf10?.Nagrane w hd[/quote]


Z darmowych programów polecam [url="http://www.videolan.org/vlc/"]VLC[/url] ale trochę "rwie" pliki przy
odtwarzaniu. Bezbłędnie za to działa stary dobry [url="http://je.pl/kmyi"]Media Player Classic[/url].
W przypadku tego ostatniego ostatnia dobrze działająca wersja to 6.4.9.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupić kamere po pszeszukaniu netu obejrzeniu sampli wybór padł na canon hf10 i hf11,będzie to moja druga przygoda z kamerą wcześniej posiadałem analoga też canona,pytanie moje jest takie czy warto dopłacać do hf11 ponad 500zł za dodatkową pamięć i nagrywanie z 24Mbps bo chyba tylko tym się różni od hf10, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja nie jestem taki pewien

roznica w jakosci obrazu 17 vs 24 jest iluzoryczna

wspominaja zreszta o tym nawet testerzy na camcorderinfo.com

skutecznie za to pożera cenne gigabajty i powoduje ze chcac nagrac płytę DVD-AVCHD - zmiescimy na niej raptem 70% tego co przy 17 megabitach

pamiec 32 giga to juz cos ale i tak taniej wychodzi kupic sobie kilka kart 16 GB - są juz po 100zl

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Moborem.

Ogladałem filmy z HF-11 i porównując je do własnych, zrobionych na HF-100 (taki sam obraz jak HF-10), nie zaobserwowałem różnicy. Fakt, nie były to dokładnie te same motywy, za to materiały były robione w identycznym (pełnym) zakresie warunków oświetleniowych. Ja różnicy nie dostrzegłem.

Zabieram głos, bo podejrzewam, że mozna spotkac na rynku znacznie większą różnicą w cenie pomiędzy oboma modelami. Dlatego też optowałbym za HF-10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest sens "podbijać" megabity tylko wtedy jesli idzie za tym ogólna przebudowa kamery- tzn lepsza optyka, wiekszy /rozmiarowo/ przetwornik obrazu itd

Takie zabiegi nie mają jednak żadnego sensu ani uzasadnienia w klasie kamer z tego segmentu

Z konstrukcji którą reprezentuje sobą HF10 /i jej pochodne/ wiecej wycisnac się po prostu nie da.

Nalezy jednak przyznać - i tu piszę jako posiadacz HF10 - że jakosć obrazu jaki generuje jest relatywnie dobra jak na sprzęt tej klasy i z tego pułapu cenowego.

Jednym słowem- możesz śmiało kupować ;)

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc biorę dziesiątkę , mam jeszcze takie pytanie jakie karty kupować na co zwracać uwagę,jaka firma czy kupować specjalnie dedykowane do kamer czy zwykła sdhc starczy i jakie prędkośći itd.jakich wy np używacie pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze małe pytanie ,czy materiał nagrywany hf10 jest w 1080p czy 1080i oraz czy zdjęcia można robić w trybie 16/9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

czy brak wizjera nie przeszkadza?

jak się filmuje pod słońce?

która lepsza hv30 czy hf10?

3100 vs 2600zł

Edytowane przez panopticon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...