Skocz do zawartości
autorus

Kable Klotz - co o nich sadzicie?

Rekomendowane odpowiedzi

Tez zamówiłem sobie kable Klotz - jak dostałem przesyłkę to zdębiałem- przyszły w podobnym kartonie jak Onkyo 906 ;) Kabelek naprawdę robi wrażenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czym niby się różni kabel 4mm od kabla 4mm do thx ? Lucas go skręcał i zarabiał czy co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje klotz tez dotarły :) Wysłali mi na bębnie, zamówiłem 70m. Faktycznie wygląda jak kabel siłowy :(

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też jestem już szczęśliwym posiadaczem tego kabla,narazie 2 x 2m (4mm) na fronty plus 1,5 m(4mm) centralny plus 10 m do suba... z oprawą w banany,lutowanie,koszulki wyniosło mnie 410 pln... na pozostałe 4 kolumny potrzebuje około 40-50 m więc jeszcze troche poczekam...

fakt,że wyglądają fachowo,mało się nie posikałem ze szczęścia no i grają masakrycznie... pozdrawiam firme Rogoz Audio,szczególnie pana Janusza którego wiedza audiofilska jest potężna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klotz ja kto klotz firma z dluga historia.

Tez mam te kabelki i to przod podpiety bi-ampling.

Niestety w weekend robilem porownanie owych Klotz 2x4mm z kabelkami Kubala Sosna i powiem wam, ze z tymi kabelkami to roznie bywa. Przekonalem sie na wlasnej skorze.

Jak to bylo ? A wiec po kolei.

Kolega ma sklep ze sprzetem elektronicznym i moze sobie pozwolic na to i owo.(wlasnie dzwonil do mnie, ze sobie zmienil TV na Sharpa 52 cale)

Ostatnio zakupil sobie sprzet HK 355 i kolumienki JBL ES 80+reszta do 5.1. Co jakis czas zmienia sobie sprzet bo go na to stac a ja dzieki temu moge robic odsluchy i porownania.

Jakiegos pieknego dnia jego znajomy, zagorzaly audiofil, pozyczyl mu do odsluchow kabelki Kubala Sosna i jakies interkonekty z wysokiej polki.

Nie omieszkal wiec zadzownic do mnie cobym podjechal i doradzil mu czy faktycznie slychac roznice pomiedzy zmienianymi interconectami i kablami glosnikowymi.

Tamtego dnia nie zabieralem ze soba swojego PS3 tylko robilsmy odsluch na jego HK DVD z SACD (zakupil wlasnie drugi taki sam bo byla super cena) i plytkach wlasnie w tym systemie.

Ze sklepu zabral zwykly kabel glosnikowy 2x4mm Made in Poland (kabletech czy cos w tym guscie) i inteconecty MRS.

Na poczatek poszedl zwykly kabel i zwykly interconect. Gra bo gra, glosno i plasko

Pozniej podpielismy Kubala Sosna i mi szczeka opadla. Piekna scena i wyrazne przejscia pomiedzy dolem, srodkiem i gora.

Przyszla kolej na podmiane interconectow z no name na MRS i cos z wysokiej polki, ale nazwy nie pamietam. Roznica prawie zadna.

I na koniec przy tych najlepszych interconectach powrot do kabli glosnikowych no name. Powrot do plaskiej sceny i glosnego grania.

No i po tym odsluchu kumpel zostawil sobie te kabelki.

Za kilka tygodni razem z Autorusem zakupilismy kabelek 2x4 Klotz-a.

No wiec nie czekajac dlugo zaproponowalem kumplowi zrobienie porownania pomiedzy Kubala Sosna i Klotz.

Na poczatek nie za bardzo chcial bo nie chcial w razie niezauwazalnej roznicy miec wyrzutow sumienia, ze wywalil tyle kasy. Po namowach zgodzil sie.

Tym razem zabralem ze soba PS3 i koncercik Celinki dla pelnego porownania.

No i niestety moje Klotze polegly w niskich partiach. Kubala Sosna mial bardziej slyszalne i rozroznialne niskie partie. Srodek, gora i przestrzen byla constans pomiedzy Klotz i Kubala. Bardzo ladnie to bylo slychac po odpaleniu Celinki na PS3

Po tym tescie zobaczylem usmiech na twarzy kolegi, ktory pozniej sam powiedzial ze slyszal roznice w dolnych partiach rowniez ale nie chcial nic mowic.

Test jak to test byl zupelnie niezalezny i obiektywny. Klotze byly moje i to ja mialem troche smutna mine, ale nadal uwazam, ze 800 zl za kable to lekka przesada.

Chcialbym jeszcze jak sie uda uslyszec kable z najwyzszych polek, te za 20 tys i wiecej tak z ciekawosci.

Jak sciagnie jeszcze na sklep jakies kable, albo ten jego znajomy audiofil uzyczy swoich nowych wypasionych kabli to znowu zrobimy test.

Poniewaz nie mam za duzo wolnego czasu nie robilem jeszcze porownania tych Kubala Sosna z Klotzami na moim Onkyo 905+KEf Q7. Pewnie to zrobie niebawem.

Pozdrawiam

braavoo

Edytowane przez braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega kupił kable za 800 zł do podłączenia JBL ES80 ? Hm chyba bym wolał te 800 zł dołożyć do kolumn wyższej klasy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepsze od tych klotz są procaby za 5.9 zł za metr, klotz jest przereklamowany na allegro i każdy "znawca tematu" który je kupi wypisuje na różnych forach jakie to one nie są cudowne, osobiście je też kupiłem czytając różne pochlebne opinie kupujących które są chyba z palca wyssane, u mnie po tygodniu trafiły w ścianę ale żeby zasilić halogeny!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...