Skocz do zawartości
cubafloryda

Odtwarzacz Blue-ray ONKYO DV-BD606

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Mam pytanie odnosnie blue-ray'a ONKYO modelu 606. Zastanawiam sie nad zakupem i interesuja mnie wasze opinie,oczywiscie osob,ktore mogly go osobiscie przetestowac i sprawdzic co oferuje?Obecnie uzywam SONY BDP-S1 i jestem bardzo zadowolony ale chyba jego czas juz minal,bo wyjscie HDMI 1.0 niepozwala mi uzyskac 7.1 DTS-HD MASTER i DOLBY True HD :) Wielkie glowy wiedza,ze musi byc HDMI 1.3 i tutaj tkwi moj problem. Mam w nim najnowsza wersje oprogramowania ver4.3, ktora sporo zdzialala ale gniazda HD nie udalo jej sie wymienic. :D Jesli na ten temat, tez cokolwiek moge sie od Was dowiedziec, to z gory dzieki za info.
Pozdrawiam i przy okazji podziwiam kilka osob za ogromna wiedze i kompetentnosc w udzielaniu porad!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A odtwarza ci TruHD ?
Jesli tak to sie dobrze zastanów zanim wymienisz poneiwaz

DTS /nawet core/ i tak brzmi o wiele lepiej od zwyklego DTS'a. Poza tym Onkyo nie czyta AVCHD w przeciwienstwie do twojego S1 /wazne o ile masz kamere HD oczywiscie/
Sam mam S300 - czyli taki mariaż S1 i S500 - i na razie nie wymieniam bo specjalnie nie widzę godnych zawodników w rozsądnych cenach. A sprzedac odtwarzacz za 500zł po to żeby dolozyc 4 czy 5 tysiecy i miec to samo tylko odrobine lepiej /jedyna korzysc to DTS HD MA/...nie ma dla mnie sensu :D

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
onkyo nie kosztuje 4-5 tys a do tego kolega jak widzę mieszka w usa wiec pewnie tam też cena śmieszna , pytanie jak się ma jakość dts do dts hd master , no i 5.1 do 7.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no ale onkyo moze robic tylko za transport a SONY którego posiada ma - jaby nie patrzeć - elegancki, wielokanałowy tor audio... Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...no wlasnie nie czyta dts-hd master ani dolby true HD. Uzywam je tylko do odtwarzania BD, poniewaz do innych formatow tyram Onkyo DV-SP504 z amplitunerem TX-SR806 ktory posiada upconverting. Ale co do dzwieku 5.1 i 7.1 to chyba roznice slychac bez zastanowienia.Chce to uslyszec na tych najnowszych dekoderach, o ktorych rozmawiamy poniewaz wiekszosc filmow juz tak zostaje wupuszczana na rynek,przynajmniej tutaj w Stanach. Nie narzekam na dzwiek kina ale nowe formaty daja coraz wiecej wiec czemu nie prubowac, akurat mam taka mozliwosc i lubie to, choc to studnia bez dna i tutaj tez dobry sprzet kosztuje niemalo, ale to juz inny temat,sorki. Dzieki i czekam na cos wiecej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moj S300 dekoduje w kazdym razie TruHD wiec z DOLBY problemu nie mam
brak HD Mastera rozwiaze z czasem, jak ceny znormalnieją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ONKYO - odradzam, choć nie miałem .... :) Ale to przecież przez obudowę doskonale widać ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...wiec czemu Twoj Soniak czyta True HD a moj nie jesli mam juz zrobiony upgrade do ver4.3 i nawet na stronie Sony.com mowia, ze dodaja odczyt tego formatu? Moze cos z konfiguracja playera albo recivera ,ale nie sadze zebym cos mial zle w Set up? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzieje sie tak dlatego ze jest to wewnetrzne dekodowanie /wyłącznie !/ tzn player ci tego nie wyrzuci jako bitstream tylko musisz sobie ustawic w opcjach wewnetrzne dekodowanie do Multichannel PCM - to jest jedyne wyjscie
Wtedy cokolwiek wrzucisz - player wewnetrznie zdekoduje do postaci MCh LPCM

DD 5.1 - pełne dekodowanie Mch LPCM
DTS - pełne dekodowanie Mch LPCM
DTS HR - MchLPCM ale ze strumienia CORE czyli z 1.536 MB
DTS HD MA - MChLPCM .... jak wyżej
Uncompressed- bez problemu bo i nie ma czego dekodować
DD Plus - pełne dekodowanie do MChLPCM
DD TrueHD - pełne dekodowanie do MChLPCM


Jak z tego wynika- masz jedynie problem z gęstym DTSem... Czy Ci sie opłaca zmieniac czy nie - musisz zdecydowac sam. Ja na razie czekam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzieki za wyczerpujace wiadomosci i dane. Ale chyba problem mam dalej,poniewaz w moich wewnetrznych ustawieniach playera(domyslam sie,ze chodzi o funkcje "set up") niema nic innego jak opcje ponizej:

Dolby Digital -Dolby Digital (mam zaznaczone)
-Downmix PCM

DTS -DTS (mam zaznaczone)
-Downmix PCM

DTS Downmix -Stereo
-Lt/Rt (mam zaznaczone)

Audio(HDMI) -Auto (mam zaznaczone)
-PCM

Jesli to nie jest dla Ciebie problem, to poswiec mi jeszcze chwile czasu zeby to rozgrysc,dzieki z gory.

PS. Chyba niema znaczenia,ze to wersja USA, moze jest inne menu albo cos bardziej okrojone :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jedno. Mam reciver ONKYO TX-SR806,jak pisal wczesniej i po wlaczeniu plytki w BD i ustawieniach audio na 5.1 Dolby True HD, czekam az zapali mi sie ikonka na displeyu Recivera, ze taki sygnal dostaje, bo takowa ikona jest(TRUE HD). Moze cos w Set Up Recivera ale tu chyba tez mam ok konfiguracje. Naprawde zagadka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u sąsiadów niezła cenka za bd606 399 euro

[url="http://www.amazon.de/Onkyo-606-Upscaling-Progressive-schwarz/dp/B001FA0EQE/ref=sr_1_8?ie=UTF8&s=ce-de&qid=1231274656&sr=1-8"]http://www.amazon.de/Onkyo-606-Upscaling-P...4656&sr=1-8[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='cubafloryda' post='140494' date='06.01.2009, 20:49 ']Hej, dzieki za wyczerpujace wiadomosci i dane. Ale chyba problem mam dalej,poniewaz w moich wewnetrznych ustawieniach playera(domyslam sie,ze chodzi o funkcje "set up") niema nic innego jak opcje ponizej:

Dolby Digital -Dolby Digital (mam zaznaczone)
-Downmix PCM

DTS -DTS (mam zaznaczone)
-Downmix PCM

DTS Downmix -Stereo
-Lt/Rt (mam zaznaczone)

Audio(HDMI) -Auto (mam zaznaczone)
-PCM

Jesli to nie jest dla Ciebie problem, to poswiec mi jeszcze chwile czasu zeby to rozgrysc,dzieki z gory.

PS. Chyba niema znaczenia,ze to wersja USA, moze jest inne menu albo cos bardziej okrojone :D[/quote]

Spokojnie- BDP-S1, S300 i S500 to generlanie jeden i ten sam player z niewielkimi modyfikacjami tzn Ty i ja mamy ta samą płytę główną. Ta sama płyta w S500 rozni sie tym ze ma dodatkowo deinterlacer Pioneera i lepszy transmitter HDMI. S500 ma tez skromniejszą - co nie znaczy ze gorszą - płytkę audio - tą samą płytkę mam i ja u siebie w 300tce
Wracajac do meritum - menu mamy identyczne z przyczyn jak wyżej. Musisz zmienic ostatnią opcję w menu na PCM i wtedy w amplitunerze zaswieci ci sie Mch PCM
Tak jak prawi Bodex - te Onkyo nie jest czyms rewelacyjnym. Nie twierdze tez ze to co my mamy jest jakims szczytem marzen - bo nie jest ale na teraz uwazam na prawde jestem z tego playerka zadowolony. Mi zalezy na JPG i AVCHD - jest to o tyle wazne ze ogladam zdjecia na TV i lubie tez ogladac filmy HD nagrane amatorską kamerą. Z ONKYO nie bedziesz miec juz dostepu do AVCHD, nie bedziesz miec wogole wielokanalowego toru audio.... Jednym slowem - z jednego komrpomisu wpedzisz sie w nastepny. Ja czekam cierpliwie na spadek cen sprzetu z wyzszej polki, ktory zapewni mi pelne dekodowanie wszystkich formatow audio, JPG, AVCHD, BD Profile 2.0 - to jest dopiero kompletne rozwiazanie w odtwarzaczu BluRay

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tu cenki z de [url="http://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/1085273_-dv-bd606-onkyo.html"]http://www.idealo.de/preisvergleich/Offers...d606-onkyo.html[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='merkusTHX' post='140559' date='06.01.2009, 23:09 ']tu cenki z de [url="http://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/1085273_-dv-bd606-onkyo.html"]http://www.idealo.de/preisvergleich/Offers...d606-onkyo.html[/url][/quote]
cena jak za panasa bd55 , przy prawie 1600 zł skusił bym sie juz powoli na onkyo ale u nas nadal powyzej 2200 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tutaj moge go kupic na Amazon.com za $400 ale juz sobie go chyba odpuszcze. A co byscie doradzili z BD ale z wyzszego poziomu,ale bez przesady. Mieszkam w Stanach wiec tez mam inne ceny ale niebede wydawal wszystkiego na sprzet bo to i tak studnia bez dna.... Dzieki, pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bierz pioneera bo nadal nie bedziesz miec DTS HD MASTER... a do tego nie odtworzysz JPG'ów
Denony /wszystkie - z 3800 włacznie/ nie odtwarzaja natomiast AVCHD - nie wykupili licencji.
Panasonic odtwarza wszystko- ale wygląda jak .... :rolleyes: a do tego "nie gra"
Na Twoim miejscu nie startowałbym do niczego poniżej SONY 5000
W mojej opinii to obecnie najlepszy odtwarzacz w akceptowalnej cenie, oferujący już dziś wszystko co niezbędne. First REVIEW masz w tym serwisie- poczytaj

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK! zrobilem to co mowiles i zeczywiscie pokazalo na displayu male PCM a po nacisnieciu przycisku display PCM Mulichanel 48khz itd. , ale niepokazuje napisu True HD,to glupie ale dziwne, bo plyta nagrana w tym formacie (Transformers) i ikona na amplitunerze,ktora sie nie podswietla. To pewnie wina tego,ze nie idzie przez HDMI w normalnym dla tych formatow ustawieniu, ale to nieistotne,bo dzwiek mnie nie powalil na kolana i zaraz przelaczylem na HDMI Auto. Sprubuje sie jeszcze tym pobawic w wolnej chwili ale niewiem czy ma to sens,jak uwazasz powinna byc roznica,przeciez to tylko 5.1 i trzeba zastosowac jakis Matrix zeby zagralo 8 kanalow. A jak teraz wlacze i ustawie THX Ultra2 Cinema to dobrze wymiataja robociki na filmie! :rolleyes: Mam jeszcze pytanie co do suba a wlasciwie do jego podlaczenia? Oczywiscie jest juz podlaczony dobrym kablem Monster ale kupilem nowy z Firmy AudioQuest wraz z ze spliterem Y. Pytanie: czy ma sens i czy zmieni sie cos np. regulacja crossovera poprzez ampa, jezeli podlacze spliter do suba,ktory ma dwa wejscia RCA L+P (stereo) a zdrugiej strony do ampa z jednym wyjsciem? Wlasciwie juz to zrobilem ale jeszcze nie mialem czasu sie tym wszystkim pobawic. Czekam na wskazowki, dzieki i lece spac, u Was 7 rano u mnie 1 w nocy,pozdrawiam!
PS. Jeszcze raz dzieki za poswiecenie czasu,bardzo to szanuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety- aktualizacja firmwaru polega wyłącznie na odblokowaniu wewnetrznego dekodowania. Sony jednak nie zmieniło wyglądu/funkcjonalnosci menu poniewaz

- bedzie to dla Sony kosztowne
- lniektorzy udzie mogą smiec za złe to że obsługa sprzetu jest inna niz opisana w instrukcji. A tak - purysci maja swoje TruHD a maruderzy ciagle ten sam uklad menu

W zwiazku z powyzszym- zadnej informacji o dekodowanym strumieniu odtwarzacz ci niestety nie poda.

Tak jak pisalem- dekodowanie jest wewnetrzne i powoduje wyslanie LPCM do amplitunera. Nie ma jednak w zwiazku z tym zadnej informacji o tym ze strumien jest dekodowany w amplitunerze bo i nie ma takiej mozliwosci. Co sie zas tyczy 7.1 - S1 jaki S300 wysyła 7.1 przez HDMI jako LPCM /z DD+/ wiec na pewno tak samo jest w wypadku TruHD. Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
OK, dzieki. A co z reszta mojego pytania,jestes w stanie cos napisac na ten temat(podlaczenie suba). Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kurcze tak sobie myślę kupić DV-BD606 bo kupiłem ampla Onkio 906 pomysłami że estetycznie i funkcjonalnie było by kupić do kompletu po firmie, na wet przed chwilą miałem kliknąć "kup" ale to co piszecie... mnie zmroziło, co polecacie, w sumie mam ampli 7.1 więc blu ray może wspierać ten format, z tego co rozumiem sprawa rozbija się też o kodeki.
Brzmienie jest dla mnie bardzo ważne. Co zamiast Onkyo proponujecie? Edytowane przez Ktos cos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...