Skocz do zawartości
slavoll

Kmplayer 1434

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
korzystam ze wspomnianego playera.
Zwykle nie zadawałem żadnych ulepszeń jakie proponuje ten odtwarzacz...do dziś.
Odpalając film w mkv (jego wielkość to 25GB) i uruchamiając funkcję "sharpen",prędkość odtwarzania spada o połowę.
Wszystko wygląda jakby w zwolnionym tempie.Próbowałem zastąpić wewnętrzny kodec jaki jest w kmplayerze,core avc.
Bez rezultatu.
Procesor Core2Duo 2,33-obciążony podczas filmu w 50%,a mimo to obraz zwalnia.Grafa HD2600XT,4GB RAM.

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zależy którego Sharpen używasz : softwarowego czy tego na shaderach karty graficznej (VMR9 Pixel Shader) , w tym drugim przypadku oczywiście musisz zmienić renderer obrazu na VMR9 , jak nie pomoże to wybierz inny.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do apatch,
Miałem wybrane wyostrzanie w "wideo zaawansowane" (pl).
W "Generator wideo" zmieniłem ustawienie domyślne na VMR7 Windowed.Pomogło.
Choć procesor jest obciążony w 85%,daje rade płynne odtwarzać.Więc o to chodziło.
Mam jeszcze takie pytanko, bo tak czy siak ,chcę wymienić procesor na inny.
Zalecałbyś dwurdzeniowego potwora Core2Duo np.3.0Ghz, czy od razu "czterordzeniówkę"?
W przyszłości będę oglądał filmy z bluray'a, więc to, co mam teraz może nie starczyć?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej mieć wyższy zegar Mhz niż więcej rdzeni, przynajmniej do tej pory żaden soft nie potrafi w pełni ich wykorzystać. Oczywiście jeśli różnica w cenie nie duża to bierz procek 4-ro rdzeniowy z wysokim taktowaniem. :)

DXVA to ciągle także ślepa uliczka bo kto ma ochotę selekcjonować materiał tak by był wspierany przez GPU katy graficznej, a i tak nie zawsze to działa jak powinno i wprowadza kolejne sztuczne ograniczenia takie jak brak możliwości korzystania z postprocessingu ffdshow.

Ten akurat temat się mocno rozwija, nowy CoreAVC (beta już w testach) ma korzystać z silnika CUDA Nvidii a nie z samych funkcji DXVA za których przetwarzanie odpowiedzialny jest oddzielny moduł GPU. Jest szansa na to że niezależnie w jakim profilu będziemy odtwarzać materiał x264 - zostanie on wspomagany prze GPU.

Mimo tego lepiej mieć zapas mocy i samemu wybierać z jakiego kodeka będziemy korzystać a nie być na niego skazanym ograniczeniami sprzętowymi.

Edytowane przez apatch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...