Skocz do zawartości
  • 0
lukibest

Blu-ray czy DVD i jak to sie ma do tego i o co chodzi?

Pytanie

Witam
Zakupilem kamere samsunga 20C Full hd. Wszystko ładnie nagrywa az do czas kiedy przyszlo mi zgrac filmy. Z tego co zobaczylem (raczej było to do przewidzenia) to kamera zapisuje pliki z rozszerzeniem mp4 (1080p) (z tego co juz wyczytalem to mpeg-4 czyli full HD czyli okej). Poniewaz mam odtwarzacz DVD YAMAHA -S657 ktory nie łapie mpeg4 przymierzam sie do kupna odtwarzacz który mi to odczyta. W gre po dłuższej obserwacji wchodzi Ferguson DVP868 HD lub PIONEER DV-410V. Obydwa tunery obslugują mpeg-4 czyli to na czym mi zależy i mam nadzieję że bedą odwarzać mp4. Wszystko prawie było jasne co do zakupu aż tu nagle trafiam na ta strone i zaczynam czytac :(. BLU-RAY, testy, recenzje, opinie itd.....I teraz nie wiem. Z tego co widze to SAMSUNG BD-1500 jest niewiele droższy od DVD, jednak nie jest to taki kombajn do filmów jak powyzsze odtwarzacze DVD i tutaj pytanie:
1) czy Samsung odczyta mi pliki mp4 ?
2) Jezeli kupie któreś z powyższych DVD to nagrywajac na płyte DVD pliki z rozszerzeniem mp4 bedą odtwarzane u mnie na telewizorze (SONY 40' READY HD) bez zadnego interpolowania, rozciagania, przkształcania i innych tricków ? Co z jakością?

3) Czy Jak powyzej nagraną plyte DVD włoże do Blue-ray w Samsungu to będzie normalnie odtwarzana? W teście na stronie nie ma nic z mpeg-4 w tych odtwarzaczach.
4) Co radzicie ?

Sorry za może laickie pytania ale nie siedzę w tym aż tak głęboko.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 odpowiedź na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Z tego co zobaczylem (raczej było to do przewidzenia) to kamera zapisuje pliki z rozszerzeniem mp4 (1080p) (z tego co juz wyczytalem to mpeg-4 czyli full HD czyli okej - no nie ok ,coś przeczytałeś , ale nic nie zrozumiałeś ). Poniewaz mam odtwarzacz DVD YAMAHA -S657 ktory nie łapie mpeg4
2) Jezeli kupie któreś z powyższych DVD to nagrywajac na płyte DVD pliki z rozszerzeniem mp4 bedą odtwarzane u mnie na telewizorze (SONY 40' READY HD) bez zadnego interpolowania, rozciagania, przkształcania i innych tricków ?

...nie będziesz miał nic na ekranie bo żaden z nich (choć co do Fergusona pewności nie mam, ponoć czyta Divixy HD 720p., ale czy odtworzy pliki z rozszerzeniem mp4- wątpię) , a ...pioneer to zwykły dvd .Co do otwarzaczy BD nie wiem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...