Skocz do zawartości
  • 0
brzozzz

podlaczenie kompa pod 47LG5000

Pytanie

Witam,

mam problem z polaczeniem tv 47LG5000 z ATI Radeon X1650. Polaczone mam to przez svideo ( tu pytanie jaka jest maksymalna rodzieczosc przez svideo ? ) i oczywiscie audio osobno.

Poki nie mialem zainstalowanych sterownikow do karty graficznej obraz na tv byl,(640x480) za to po instalce mam tylko niebieski ekran i nie dziala na zadnej rozdzielczosci ;)

Obraz pojawia się tylko w momencie rozruchu kompa, ginie gdy ładuje sie XP.

Prośba o podpowiedz jak to skonfigurowac, moze cos przeoczylem a ustawieniach ATI, bo obraz na TV-OUT wlaczylem, na PAL automatycznie jest ustawione, ale na zadnej rozdzieczosci nic sie nie wyswietla, jest tylko jasno niebieski ekran :/

p.s. czy po podlaczeniu DVI-HDMI , obraz wyswietlany na tv bedzie o niebo lepszy ? Czy warto inwestowac w dobry kabelek ?

dzieki z gory za podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Daj sobie spokój z S-Video. To najgorszy wariant jaki mogłeś wybrać łącząc komputer z LCD-kiem.
S-Video to zwykły standard TV z max. rozdzielczością 720x576 (PAL). Nawet jak ustawisz na karcie wyższe rozdzielczości, to i tak sygnał jest przeskalowany do PAL.
Jak masz możliwość, to oczywiście najlepszym wyjściem jest DVI, wtedy możesz ustawić natywną rozdzielczość na TV (1920x1080).
W ostateczności możesz używać wyjścia monitorowego VGA, też powinno działać w natywnej, ale jakość obrazu będzie gorsza.
A tak przy okazji... seria LG5000 bardzo ładnie działa jako monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

[quote name='brzozzz' post='139308' date='30.12.2008, 14:27 ']Witam,

mam problem z polaczeniem tv 47LG5000 z ATI Radeon X1650. Polaczone mam to przez svideo ( tu pytanie jaka jest maksymalna rodzieczosc przez svideo ? ) i oczywiscie audio osobno.

Poki nie mialem zainstalowanych sterownikow do karty graficznej obraz na tv byl,(640x480) za to po instalce mam tylko niebieski ekran i nie dziala na zadnej rozdzielczosci ;)

Obraz pojawia się tylko w momencie rozruchu kompa, ginie gdy ładuje sie XP.

Prośba o podpowiedz jak to skonfigurowac, moze cos przeoczylem a ustawieniach ATI, bo obraz na TV-OUT wlaczylem, na PAL automatycznie jest ustawione, ale na zadnej rozdzieczosci nic sie nie wyswietla, jest tylko jasno niebieski ekran :/

p.s. czy po podlaczeniu DVI-HDMI , obraz wyswietlany na tv bedzie o niebo lepszy ? Czy warto inwestowac w dobry kabelek ?

dzieki z gory za podpowiedzi[/quote]

Nie tak się podłącza kompa do TV LCD tylko kablem vga-vga, dvd-hdmi lub jak karta grafiki ma to HDMI-HDMI tylko takie podłaczenie da ci pełną maxymalną rozdzielczość dobrej jakości!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

dzieki za odpowiedzi

Domyślam się, że przez DVI, HDMI obraz jest "prawidłowy", a co do tej serii to moge potwierdzic, ze nadaje sie do PC, bo nawet bez odpowiednich sterów do ati, obraz na tv byl naprawde przyzwoity.


[b]ALE[/b] czy w zwiazku z tym, to podlaczenie ktore mam teraz nie ma prawa dzialac ? Dopoki nie skombinuje kabelka, chcialbym miec obraz i przez s video, a w tej chwili, niewazne jakiej rodzielczosci nie ustawie i tak nie mam orazu ...;) Co mam zrobic aby miec obraz przez S video ?
Dodam tylko, że jestem szczesliwym posiadaczem Sapphire Radeon X1650 PRO 512MB i 47LG5000

p.s. swoją drogą, polecacie jakiś konkretny kabelek pod ten zestaw ? :)


pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

[quote name='brzozzz' post='139317' date='30.12.2008, 14:40 ']Domyślam się, że przez DVI, HDMI obraz jest "prawidłowy", a co do tej serii to moge potwierdzic, ze nadaje sie do PC, bo nawet bez odpowiednich sterów do ati, obraz na tv byl naprawde przyzwoity.

[b]ALE[/b] czy w zwiazku z tym, to podlaczenie ktore mam teraz nie ma prawa dzialac ? Dopoki nie skombinuje kabelka, chcialbym miec obraz i przez s video, a w tej chwili, niewazne jakiej rodzielczosci nie ustawie i tak nie mam orazu ...;) Co mam zrobic aby miec obraz przez S video ?
Dodam tylko, że jestem szczesliwym posiadaczem Sapphire Radeon X1650 PRO 512MB i 47LG5000

p.s. swoją drogą, polecacie jakiś konkretny kabelek pod ten zestaw ? ;)[/quote]

W ustawieniach swojej karty graficznej masz specjalne opcje w stylu klonowania obrazu/przełaczenia na TV itp. Musisz to włączyć.

Jeśli podobał ci się obraz z komputera podłączonego do TV kablem s-video ..... brak nam słów :) Absolutnie nie masz czego szukać na tym forum :)

A na poważnie. Allegro .... kup dowolny kabel DVI->HDMI (1 m możesz kupić za 8 zł). Przy niewielkich odległościach jakość kabla ma trzeciorzędne znaczenie.
Transmisja jest cyfrowa (czytaj: bezstratna) więc albo będzie chodziło b.dobrze albo nie.
Poszukaj na forum. Tematów o tym było setki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

[quote name='Fantom' post='139319' date='30.12.2008, 13:59 ']W ustawieniach swojej karty graficznej masz specjalne opcje w stylu klonowania obrazu/przełaczenia na TV itp. Musisz to włączyć.

Jeśli podobał ci się obraz z komputera podłączonego do TV kablem s-video ..... brak nam słów :) Absolutnie nie masz czego szukać na tym forum ;)

A na poważnie. Allegro .... kup dowolny kabel DVI->HDMI (1 m możesz kupić za 8 zł). Przy niewielkich odległościach jakość kabla ma trzeciorzędne znaczenie.
Transmisja jest cyfrowa (czytaj: bezstratna) więc albo będzie chodziło b.dobrze albo nie.
Poszukaj na forum. Tematów o tym było setki.[/quote]


a no sorki, moze sie nie sprecyzowalem. ogolnie jak ostatnio podlączałem kompa do tv :), takze kablem s video to bylo jakies 5 lat temu ... ? i to na pewno nie byl lcd ;):P

w sprawie "klonowania" , wydaje mi sie ze wlaczylem drugie zrodlo, ustawilem na tv, mam tez ustawione na pal i ....nic :) sygnał tv odbiera, ale wyswietla sie tylko jasno niebieska plansza.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

[quote name='Fantom' post='139319' date='30.12.2008, 13:59 ']W ustawieniach swojej karty graficznej masz specjalne opcje w stylu klonowania obrazu/przełaczenia na TV itp. Musisz to włączyć.[/quote]

dzięki za info, wszystko działa po sklonowaniu :)
pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...