Skocz do zawartości
Leniek

Jaka telewizja z dekoderem CAM

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka jest najlepsza opcja dostepna w Polsce która wykorzystuje moduły CAM?
Moje wymagania:
- Musi miec mozliwośc odbioru przy pomocy modułu CAM (mam dośc "pudełek" wokół TV)
- Musi nadawac format który zostanie obsłużony przez Odbiornik SONY W4000
- Mile widziana opcja Pre-paid
- Im wiecej kanałów w HD (1080) tym lepiej
- Im taniej tym lepiej (stosunke cena/jakość)

Z góry dziekuje za odpowiedź, jesli zdublowałem temat to przepraszam, ale szukajka nie znalazła nic podobnego.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Leniek' post='137924' date='22.12.2008, 03:14 ']Jaka jest najlepsza opcja dostepna w Polsce która wykorzystuje moduły CAM?
Moje wymagania:
- Musi miec mozliwośc odbioru przy pomocy modułu CAM (mam dośc "pudełek" wokół TV)
- Musi nadawac format który zostanie obsłużony przez Odbiornik SONY W4000
- Mile widziana opcja Pre-paid
- Im wiecej kanałów w HD (1080) tym lepiej
- Im taniej tym lepiej (stosunke cena/jakość)

Z góry dziekuje za odpowiedź, jesli zdublowałem temat to przepraszam, ale szukajka nie znalazła nic podobnego.
Pozdrawiam[/quote]
To tylko w ERZE można tak dobrać!
POZDR>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wymagania mam tylko 2
[quote]- Musi miec mozliwośc odbioru przy pomocy modułu CAM (mam dośc "pudełek" wokół TV)
- Musi nadawac format który zostanie obsłużony przez Odbiornik SONY W4000[/quote]

więc chyba nie aż tak źle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą byłem u dystrybutora CP. Kupiłem moduł CAM. Będę wieczorem podłanczał do Philipsa TV. Jak to dzoiała będe wiedział jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='RafiZet' post='139297' date='30.12.2008, 11:51 ']Przed chwilą byłem u dystrybutora CP. Kupiłem moduł CAM. Będę wieczorem podłanczał do Philipsa TV. Jak to dzoiała będe wiedział jutro.[/quote]



Zakładam, ze nie zadziała. Mam 42PFL5603d/12 i odberam pakiet cyfrowy w wawie na starej antenie bez zadnego problemu, szkoda tylko, ze mam tv z mpeg2. Niestety co istotne tylko głos, żadna karta CAM nie działa w Philipsach. Rozmawialem z serwisem w radomiu i oni przez to przechodzili, pozostaje czekać na cos dedykowanego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podlaczam sie pod temat kolegi, nie chce kolejnego sprzetu i dodatkowego pilota

mam jeszcze dodatkowe pytanie ,mianowicie :

Czy majac tv sony z serii w4500 z wbudowanym tunerem potrzebuje kupic talerz z osprzetem ,jak tak to gdzie go w tv podlacze ???

wracajac do tunera ( jesli nie ma takiej opcji ,ze nie obejdzie sie bez dodatkowego tunera to czy mozna kanaly z tego tunera pojedynczo przyrzucic na knanaly w tv ( zeby nie urzywac pilota od tunera ) Jaki tuner cyfrowy mozecie polecic ???

z gory dziekuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze rozumiem, że pytasz o odbiór kanałów satelitarnych na telewizorze bez tunera sat, ale za to posiadającego złącze na moduł CAM do telewizji naziemnej? Albo o "przerzucenie" kanałów z zewnętrznengo tunera SAT do menu telewizora, żeby przełączanie odbywało się na poziomie tunera w telewizorze?

No taka magia to Ci się nie uda, obawiam się. Taka opcja teoretycznie jest możliwa tylko i wyłącznie w telewizorze wyposażonym w tuner DVB-S, albo lepiej DVB-S2, ze złączem CI na moduły dostępu. Napisałem teoretycznie, bo nie ma żadnej gwarancji że to zadziała z konkretnym modułem. Wszystko zależy od oprogramowania tunera sat w telewizorze. Raczej nie bawiłbym się w takie "dziwności". Zewnętrzny odbiornik SAT połączony po HDMI, to najpewniejsze rozwiązanie. A jak boli ilość pilotów, to Logitech Harmony załatwi sprawę <_<.

Żadna opcja "przerzucenia kanałów" nie wchodzi w grę. Telewizor pracuje w tym przypadku wyłącznie jako monitor z podłączonym sygnałem poprzez HDMI.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podlaczam sie pod temat kolegi, nie chce kolejnego sprzetu i dodatkowego pilota

mam jeszcze dodatkowe pytanie ,mianowicie :

Czy majac tv sony z serii w4500 z wbudowanym tunerem potrzebuje kupic talerz z osprzetem ,jak tak to gdzie go w tv podlacze ???

wracajac do tunera ( jesli nie ma takiej opcji ,ze nie obejdzie sie bez dodatkowego tunera to czy mozna kanaly z tego tunera pojedynczo przyrzucic na knanaly w tv ( zeby nie urzywac pilota od tunera ) Jaki tuner cyfrowy mozecie polecic ???

z gory dziekuje za pomoc

tv wyposazony jest w dvb-c i dvb-t

czyli nie mozliwe jest z poziomu tunera wbudowanego w tv przelaczac programy a takze nie ma opcji aby to dzialalo bez tunera ??

czy jest jakas opcja ,jakakolwiek ??

pozdr

p.s. po co w takim razie wejscie CAM i na jakiej zasadzie to dziala (wystarczy miec karte z przejsciowka do tv ) do tego potrzeba talerz ( jesli tak to jak go do tv podlaczyc - do zlacza antenowego) ?

Edytowane przez germanek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@germanek kompletnie nie zrozumiałeś co Ci odpisał SławekR.

Po pierwsze. Moduł CAM do odbioru telewizji satelitarnej (dvb-s lub dvb-s2) to nie to samo co moduł do odbioru telewizji kablowej (dvb-c) lub naziemnej cyfrowej (dvb-t). Na obecną chwilę żaden polski operator nie oferuje odbioru dvb-c lub dvb-t poprzez moduł CAM.

Ja też mam w swoim tv wejście na moduł CAM, które na obecną chwilę jest bezużyteczne.

Po drugie. W Twoim przypadku podłączenie anteny satelitarnej bezpośrednio do tv jest bezcelowe (!!!), bo nie masz wbudowanego tunera dvb-s lub dvb-s2. Chcąc oglądać kanały z satelity musisz zakupić dekoder satelitarny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@germanek kompletnie nie zrozumiałeś co Ci odpisał SławekR.

Po pierwsze. Moduł CAM do odbioru telewizji satelitarnej (dvb-s lub dvb-s2) to nie to samo co moduł do odbioru telewizji kablowej (dvb-c) lub naziemnej cyfrowej (dvb-t). Na obecną chwilę żaden polski operator nie oferuje odbioru dvb-c lub dvb-t poprzez moduł CAM.

Ja też mam w swoim tv wejście na moduł CAM, które na obecną chwilę jest bezużyteczne.

Po drugie. W Twoim przypadku podłączenie anteny satelitarnej bezpośrednio do tv jest bezcelowe (!!!), bo nie masz wbudowanego tunera dvb-s lub dvb-s2. Chcąc oglądać kanały z satelity musisz zakupić dekoder satelitarny.

dziekuje bardzo za wyjasnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A właśnie że nie, bo telewizja Asta w Pile oferuje modemy CAM dzięki którym mozna odbierać kanały cyfrowe i HD mając odpowiedni telewizor i sygnał podłączony kablem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A właśnie że nie, bo telewizja Asta w Pile oferuje modemy CAM dzięki którym mozna odbierać kanały cyfrowe i HD mając odpowiedni telewizor i sygnał podłączony kablem. :)

To chyba jako pierwszy operator w Polsce. A może masz więcej informacji na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To chyba jako pierwszy operator w Polsce. A może masz więcej informacji na ten temat.

A jakie informacje Cię interesują?

Byłem celowo pytać w Biurze obsługi, Babka mówiła że Cam obsługuje cyfrowe kanały i także HD, których w Ascie jest bodaj 7: HBO HD, C+ Film HD, C+ Sport HD, TVP HD, Polsat Sport HD, TVN HD, FilmBox HD.

Moduł CAM na miesiąc kosztuje 1 zł. Oczywiście nie oferuje wszystkich tych funkcji co dekoder np. informacje o programie TV itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jakie informacje Cię interesują?

Byłem celowo pytać w Biurze obsługi, Babka mówiła że Cam obsługuje cyfrowe kanały i także HD, których w Ascie jest bodaj 7: HBO HD, C+ Film HD, C+ Sport HD, TVP HD, Polsat Sport HD, TVN HD, FilmBox HD.

Moduł CAM na miesiąc kosztuje 1 zł. Oczywiście nie oferuje wszystkich tych funkcji co dekoder np. informacje o programie TV itp.

Chciałbym wiedzieć jaki to moduł (system kodowania). To dziwne, że nie obsługuje EPG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym wiedzieć jaki to moduł (system kodowania). To dziwne, że nie obsługuje EPG.

Jeśli potrzebujesz szczegółowych informacji napisz do biura obsługi klienta. Adres Asty-net znajdziesz w Google.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...