Skocz do zawartości
ann2

Filmy 1080p i lekkie ścinki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
mam lapka acer 5930.
Intel Core2 Duo P7350 (2.0GHz)
Ram 3gb
NVIDIA GeForce 9600M GT 512MB DDR3

Do niego podłączony przez kabel hdmi monitor HP LP2475w.

Odtwarzacz The KMPlayer, kodeki CCCP. System VISTA.

Przy odtwarzaniu filmów w 1080p (.mkv) czasami wydaje mi się jakby obraz był spowolniony. Sprawdzałem obciążenie procka i wynosi maks 80%. Czasami także obraz się chwilowo zacina, taka bardzo krótka ścinka (2, 3 pod rząd z odstępami). Przy czym jak wracam ponownie do tego kawałka to jest już ok. Co do spowolnienia to nie wiem dlaczego.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='ann2' post='137749' date='20.12.2008, 22:21 ']Do niego podłączony przez kabel hdmi monitor HP LP2475w.[/quote]

A jaki kabel? Bo sie okaze, ze kablem nie mozna puscic tylu danych na raz. Tutaj moze wyjsc roznica w kablach hdmi za 5 i za 150 zlotych. Co prawda kazdy Ci powie, ze kazdym kablem hdmi idzie taki sam obraz ale to tylko polprawda, bo jesli idze za duzo danych to wlasnie moze kabel nie wyrabiac i wowczas pojawiaja sie spowolnienia
Oczywiscie to tylko teoria, najlepiej by bylo [b]pozyczy[/b] jakis lepszy kabel hdmi i sprawdzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='ann2' post='137749' date='20.12.2008, 21:21 ']Witam,
mam lapka acer 5930.
Intel Core2 Duo P7350 (2.0GHz)
Ram 3gb
NVIDIA GeForce 9600M GT 512MB DDR3

Do niego podłączony przez kabel hdmi monitor HP LP2475w.

Odtwarzacz The KMPlayer, kodeki CCCP. System VISTA.

Przy odtwarzaniu filmów w 1080p (.mkv) czasami wydaje mi się jakby obraz był spowolniony. Sprawdzałem obciążenie procka i wynosi maks 80%. Czasami także obraz się chwilowo zacina, taka bardzo krótka ścinka (2, 3 pod rząd z odstępami). Przy czym jak wracam ponownie do tego kawałka to jest już ok. Co do spowolnienia to nie wiem dlaczego.

Pozdrawiam[/quote]

Sprzęt Ci nie wyrabia i tyle. Spróbuj MPHC [url="http://mpc-hc.sourceforge.net/"]http://mpc-hc.sourceforge.net/[/url]

Odpowiednio skonfigurowany, da wsparcie sprzętowe z poziomu karty graficznej dla dekodowania materiału HD. Obciążenie procesora spadnie do 5-15% i ścinki się skończą.

Można też kodek ze sprzętowym DXVA, z MPHC, zarejestrować w systemie i używać z KMPlayerem, ale to już wyższa szkoła jazdy.

To co napisał kolega stanydozwolone, to oczywiście żart. Więc nie bierz sobie tego do serca. Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdź też czy w czasie oglądania masz włączoną sieć WiFi oraz czy zwykła sieć jest dostępna. U mnie przyczyną była sieć bezprzewodowa. Po jej wyłączeniu jest OK. Ale jak była wyłączona a podłączony kabel od internetu, a nie był dobrze skonfigurowany, to też skakało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo jak mu na ekranie lapka tnie to zmiana kabla hdmi do ekranu zewnetrznego nic nie da
kumasz czacze? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='demek' post='138809' date='27.12.2008, 11:36 ']bo jak mu na ekranie lapka tnie to zmiana kabla hdmi do ekranu zewnetrznego nic nie da
kumasz czacze? :unsure:[/quote]

Napisał, że [i]czasami[/i] się obraz zacina. Problem polega również na [b]spowolnionym[/b] obrazie.
Skąd wiesz jak długi jest kabel i jakiej wersji używa? Przy tych informacjach podanych przez niego równie dobrze to może być problem kabla jak i źle skonfigurowanego sprzętu.
Poza tym proszę o merytoryczną dyskusję - dlaczego spowolniony obraz nie może być wynikiem słabej jakości kabla? Bo nie kumam czaczy. :rolleyes:

Edytowane przez stanydozwolone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='stanydozwolone' post='138811' date='27.12.2008, 11:48 ']Napisał, że [i]czasami[/i] się obraz zacina. Problem polega również na [b]spowolnionym[/b] obrazie.
Skąd wiesz jak długi jest kabel i jakiej wersji używa? Przy tych informacjach podanych przez niego równie dobrze to może być problem kabla jak i źle skonfigurowanego sprzętu.
Poza tym proszę o merytoryczną dyskusję - dlaczego spowolniony obraz nie może być wynikiem słabej jakości kabla? Bo nie kumam czaczy. :rolleyes:[/quote]
Ano dlatego, że kabel jest jednym z końcowych elementów zestawu i nie bierze udziału w samym procesie dekodowania materiału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='stanydozwolone' post='138811' date='27.12.2008, 11:48 ']Poza tym proszę o merytoryczną dyskusję - dlaczego spowolniony obraz nie może być wynikiem słabej jakości kabla? Bo nie kumam czaczy. <_<[/quote]

Bo tak mówi praktyka i statystyka opisywanych tu przypadków. 1% na przypadek problemu z kablem. ;)


@ann2
Zerknij w [url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=12266"]miniporadnik [/url] a dopiero potem szukaj innych przyczyn, pewnie kmp korzysta ze swoich wewnętrznych , mało optymalnych filtrów lub z ffdshow, nawet nieprawidłowy konfig audio może powodować zacinanie się filmu przy nie pełnym obciążeniu CPU.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może masz podpięty kabel LAN (zintegrowana sieciówa nieźle męczy proca) tak jest u mnie, siecówka zintegorwana pracuje filmy full hd tną, kabel odłączony wszystko jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...