Skocz do zawartości
The Nexus

Telewizor LCD FullHD za maks. 3k zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak czytam te wątki i jakoś nie potrafię nic wybrać.

Chodzi mi o telewizor 40-42". Cena: max 3000 zł, najlepiej mniej. :D

W sumie nie wiem czym się kierować i jakie mam wymagania. :P
Będzie służył głównie do telewizji SD, czyli DVD i jakaś platforma cyfrowa, ale jeszcze nie wiem jaka. Niewykluczone, że znajdą się na niej kanały HD.

Czasem też do PC. Czyli gry fullHD. Ciekaw jestem jak taki obraz będzie wyglądał i jak podłączyć. Kablem HDMI czy wybrać telewizor z VGA? Będzie widoczny cały obraz (pixel w piksel dokładny) czy będą jakieś cyrki z ustawianiem, a i tak nie będzie zbyt ładnie wyglądać. Na karcie graficznej nie mam wyjścia HDMI.

Generalnie ma być dobry, posłużyć na długo (6-10 lat). Firma mi jest obojętna, byle dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W tym zakresie cenowym mogę Ci polecić TV, który sam nabyłem i jestem z niego zadowolony - [b]42LG5000 [/b] (ja dałem za niego 2.700,-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawa propozycja. Próbowałeś podłączyć do PC, jak to wygląda?

Jakieś alternatywy? Np. Samsung LE-40A536, SHARP 42SB55E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, podłączałem go do lapciaków.
Zależnie od karty grafiki, bezproblemowo działał zarówno po VGA (D-Sub), jak i po HDMI w pełnej rozdzielczości HD. System zawsze właściwie rozpoznawał monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po przeczytaniu paru opinii zastanawiam się nad tymi modelami:

[b]Toshiba 40xf350[/b]
Na plus:
-wygląd
-ponoć dobra jakość telewizji SD
-dobre głośniki
Na minus:
-stosunek cena/wielkość matrycy

[b]LG 42LG5000[/b]
Na minus:
-chwiejna stopka
-w niektórych egzemplarzach występuje głośna praca
[b]
LG 42LG6000[/b]
Na minus:
-jak dla mnie strasznie brzydki

[b]SAMSUNG 40A551[/b]
O tym telewizorze najmniej znalazłem opinii, więc napiszę tylko:
-Fajny wygląd

Co z tych modeli jest godne kupna? Edytowane przez The Nexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pierwszy.

Autorus

kupiłem teściowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zdecydowanie najlepszym z tych tv jest LG5000 . Wystarczy porównać jakość obrazu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Komputerowo najbardziej bezproblemowe są Samsungi. LG też nie najgorzej się sprawują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem Sony 40L4000 i chyba się pochlastam za to.

Mianowicie: podłączam go pod PC kablem DVI - D-Sub (karta graficzna Radek HD4870) i co? Otóż największą możliwą rozdziałką do ustawienia to marne 1360x768 dalej pisze że format nieobsługiwany. Nie wygląda najgorzej obraz, ale nie da się ukryć. To nie jest FullHD!!
W instrukcji czytam, że największym trybem dla TV to 1280x1024@60Hz. :/ Obojętnie czy przez HDMI czy D-Sub.

Czemu ten telewizor nie potrafi wyświetlić obrazu fullHD skoro ma taką matrycę?

Edit. Pisze też o 1360x768 w instrukcji. Edytowane przez The Nexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie panikuj Nexus - to własciwosc WSZYSTKICH telewizorów sony - takze tych z serii W
Mają zje...any tor PC ...
Sam miałem zażerkę z mac'iem podpietym do sonego i tez ta dziadowska rozdzielczosc niezle mnie wkurza jak chce sobie polatać po dock'u czy nawet po programach - okna zachodzą na siebie
Wieść gminna niesie że to dlatego by ludzie nie kupowali sobie telewizorów w miejsce monitorów /ceny TV znacznie szybciej spadają niz ceny monitorów/ :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podepnij przez dvi >> hdmi
ustaw 1080p zanim podepniesz tv...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba jak podepnę pod HDMI to przecież rozpozna, że to PC. W instrukcji jest oddzielna lista rozdzielczości przez HDMI i przez D-Sub. Różnią się tym, że HDMI nie posiada trybu 1360x768. Nie mam kabla, żeby tak podpiąć.

Rozumiem, że TV to nie jest monitor do kompa, ale skoro inne telewizory potrafią wyświetlać FullHD z piecyka, to myślałem, że producenci już mają to opanowane i taka firma jak Sony również nie będzie miała z tym kłopotu. Tym bardziej, że czemu niby z dekodera, Xboxa czy PS3 ma być FullHD, a z peceta HDReady? Jakbym wiedział to kupiłbym telewizor HDReady, na to samo by wyszło, a w dodatku taniej.

Skusiło mnie 5 lat gwarancji i cena - 2500zł. Edytowane przez The Nexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powtarzam - SONY nie dziala z kompem powyzej WSXGA !! i żadne hokus pokus nie pomoze....
Niestety - tryb video w jakim pracuje PS3 czy inne ustrojstwa jest INNY od "pc-mode" Detekcja jest automatyczna wiec "rycie" w ustawieniach nic nie da Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to kaplica. Zanim się dorobię bluray, to minie jeszcze pare latek. Na razie komputer miał mi służyć do odtwarzania filmów fullHD (720p to sobie mogę na monitorze obejrzeć).
Teraz już raczej nie mogę oddać tego TV skoro go otworzyłem, a nie ma żadnych usterek. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A kupiłes go wysyłkowo? Bo jeśli tak to możesz oddać. Masz 10 dni.

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie ! Postanowiłem że podłączę się do tego tematu bo problem podobny

Zapoznałem się z artykułem na stronie

[url="http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/HD_czy_Full_HD._Plazma_czy_LCD._37_czy_42_cale._Poradnik_dla_kupujacych_HDTV-1172/strona/3324.html"]http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/H...trona/3324.html[/url]

wiele mi ten artykuł rozjaśnił w głowie. Natomiast kilka kolejnych pytań mi się narodziło, na które do końca nie była odpowiedź w w/w tekście.

Mianowicie, chodzi o to, że autor poleca Full HD jak chce się używać TV jako monitora do kompa, rozumiem , że wtedy musi być idealnie wszystko wyświetlone bo napisy, ikonki i bla bla bla. Natomiast ja się zastanawiam czy do filmów z laptopa podłączonych przez VGA (D-sub) nie wystarczy HD Ready by uzyskać ładny obraz.

Krótki opis :

Jakie masz warunki - wielkość pokoju ? 17m^2
jaki sygnał ? UPC z kablówki ,na razie nie HD
jaka odległość od ekranu ? ok 3-3,5m
jakie urządzenia do podłączenia? Laptop (VGA ),Kino Domowe, DVD
jaka klasa cenowa? do 2300-2700zł
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? w dzień
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? dobre
ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2
Jaki masz ulubiony program? TVN
jaki masz telewizor? jakiś stary Otake 21"
Ma stać czy wisieć? najlepiej by wisiał
Co Cię wkurza w telewizorach ? W sumie nic konkretnego


Zaznaczam, zależałoby mi przede wszystkim by móc oglądać z laptopa filmy w dobrej jakości na dużym ekranie, oraz by przy zwykłej kablówce jakoś szczególnie nie śnieżyło(da rade to zrobić). Czasem widzę w gazetkach różnych Saturnów i MM, jakieś TV tylko pytanie czy to nie są jakieś gorsze sztuki , bądź z zawyżonymi cenami?

zastanawiam się pomiędzy modelemi :

TOSHIBA Regza 42XV550


TOSHIBA Regza 42AV500

lecz nie jestem uparty na nie ;)

czy jest między nimi jakaś większa różnica? Nie mogę też znaleźć jaki jest kąt widzenia bo zależałoby mi mieć go na ścianie pod sufitem i oglądałbym po skosie odl. 3-3,5 metra nachylenie ok. 45-60 stopni. Da rade zachować przy takim kącie nachylenia ładne kolory?

dowiedziałem się już ,że Sony pod kompa to nie najlepszy wybór, wiec co polecicie może być z LG , bądź Samsunga bo zachwalacie :)

Zdaję się na was :D

Z góry dziękuje za odpowiedź, pozdrawiam i życzę wesołych świąt!

ps. Jeszcze pod uwagę biorę :

JVC 42 R 90

oraz

LG 42LG5000

co myślicie?

Edytowane przez Rudyy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, poprawiłem, a może jeszcze mi coś więcej powiesz demek ?;) może coś odnośnie mojego postu?:) wesołych świąt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moze zaczne od arta

[quote]Obecnie wyróżniamy dwie rozdzielczości HD: 1080i oraz 720p. Jedna niekoniecznie jest lepsza od drugiej: 1080i ma więcej linii i pikseli, ale 720p oferuje skanowanie progresywne, dzięki czemu obraz pozostaje gładki i ostry również w bardzo dynamicznych scenach[/quote]

autor chyba nie slyszal, ze przeplot mozna usunac

[quote]W tym miejscu warto wyjaśnić fenomen rozdzielczości Full HD. W Polsce roi się od reklam telewizorów obsługujących Full HD, ale telewizje cyfrowe nie oferują swoich kanałów w tej jakości. Dlatego zakup telewizora Full HD ma sens tylko wtedy, gdy mamy odtwarzacz Blu-ray i zamierzamy kupować filmy Blu-ray (nowe tytuły kosztują ok. 100 zł za sztukę), albo konsolę do gier PlayStation 3[/quote]

nie warto tego nawet komentowac

[quote]W praktyce okazuje się bowiem, że trudno wypatrzyć różnice w obrazie High-Definition na telewizorach HD Ready a Full HD. Dla przykładu, testowałem dwa 46-calowe telewizory LCD. Jeden pracował z rozdzielczością natywną 1366 x 768, drugi z 1080p. Wykorzystałem materiał wideo 1080i, czyli taki, jaki oferują platformy cyfrowe w Polsce. Bardzo, bardzo trudno było mi się dopatrzyć różnić w jakości obrazu. A jeśli wykorzystałbym mniejszy TV, wówczas zadanie to byłoby jeszcze trudniejsze, zwłaszcza jeśli oglądamy telewizję ze stosunkowo dużej odległości.[/quote]

nawet z 4 metrow mozna wypatrzec roznice, chyba, ze zrodlo to kompletne dno

[quote]Według mnie telewizory Full HD są obecnie dla użytkowników zamożnych, którzy zamierzają oglądać filmy zapisane na płytach Blu-ray, jak i użytkować konsolę PlayStation 3. Jeśli ktoś jest gotów płacić ok. 100 zł za jeden film, droga wolna – materiał 1080p wespół z telewizorem 1080p to gwarancja najwyższej jakości. Natomiast typowym użytkownikom polecam telewizory HD Ready. Nie będziecie żałować.[/quote]

redaktor chyba ogladal ceny z zeszlego roku

[quote]Kolejne pytanie dręczące niektórych potencjalnych klientów HDTV brzmi: jak prezentują się filmy DVD na wysokorozdzielczym telewizorze HD? Bardzo dobrze! Większość ludzi jest zadowolona z jakości filmów DVD i nawet nie zamierza kupować płyt Blu-ray, ponieważ obraz z DVD jest wystarczająco dobry. Osobiście oglądałem kilkanaście filmów DVD na 42-calowej plazmie z odległości 3 m. Nie miałem żadnych zastrzeżeń do obrazu – jakość jest naprawdę bardzo dobra.[/quote]

czemu nie napisal z jakiego dvd? a moze bylo upscalowane...
potem ludzie majacy manty i inne taniochy bede rucac fuckami

[quote]Kiedy zastanawiamy się nad zakupem cienkiego telewizora z płaskim ekranem, częściej decydujemy się na ekran LCD. Tymczasem to plazmy są oryginalnymi płaskimi panelami, zaprezentowanymi już ponad dekadę temu. Od tego czasu telewizory te przeszły mnóstwo usprawnień i udoskonaleń, dzięki czemu obecnie oferują najlepszą jakość obrazu.[/quote]

jakis rok temu wg tego samego serwisu plazmy to bylo samo zlo i dno...




co do pytania o tv
poogladaj plazme panasa 42py8
sadze, ze pojdziesz w jej kierunku zamiast lcd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedz :)

mówisz o tej , by zwrócić na nią uwagę ?
[url="http://www.mediapasaz.pl/telewizory-plazmowe-panasonic/th-42py8p.html"]http://www.mediapasaz.pl/telewizory-plazmo.../th-42py8p.html[/url]

Bo ona ma jeszcze p na końcu wiec pewien nie jestem. Czytałem na którymś forum,że maja jakąś barierę szklaną by coś tam coś i ona powoduje odbicie światła , czy to nie byłby problem jakbym oglądał pod kątem? Bo muszę przyznać, że ten model dosyć ciekawy tylko na tej w/w stronie jest w wejściach do tv , opisane wejście mini D-Sub (?) co to w ogóle jest? Bo ja w lapku mam zwykłe D-Sub , i S-video ale czytałem że na S-video obraz gorszy


aha no i co z tym wypalaniem się plazmy? Wytrzyma z 5 lat?:D

Edytowane przez Rudyy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdybys ogladal 24h na dobe to po 5 latach wychodzi ok 44000 (na szybko w glowie) godzin wiec nawet nie polowa ze 100 000 deklarowanych przez panasonica

on nie ma dsuba... z tylu ma 2x hdmi, 2x euro, 1x component, wejscie stereo, wyjscie stereo
z przodu svideo (z lapka to pewnie mozna puscic rgb wiec nie bedzie tragedii, a moze mozesz nawet component....ale w tedy z tylu podpinasz) wyjscie na sluchawki i cos jeszcze

szyba nie jest zla, w poprzednich modelach byl mat i gralo gorzej niz np px70, odbic malo, chyba, ze chcesz ustawic frontem do swiatla Edytowane przez demek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie chodzi o to ,że frontem do okna będzie stał , chyba że za każdym razem rolety będę miał opuszczać :D:)

no ja mam w laptopie tylko s-video i d-sub , wiec kicha jak on nie ma wejścia d-sub, a rgb to jakbym miał podłączyć?
Fajnie co do wypalenia że starczy.

A jednak jakbym miał jeszcze brać pod uwagę LCD to co byś mi poradził tak najlepiej w kwocie 2300-2700

z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy bedzie na niego slonce padac czyli czy bedzie w niego bezposrednio swiecic?
sprawdz jakie mozliwosci daje u ciebie port bo np "svideo" w radku 3850 daje, component, rgb, coposit, w zaleznosci co ustawisz

a z lcd...ktos inny kto mial stycznosc z tymi modelami cos napisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"sprawdz jakie mozliwosci daje u ciebie port bo np "svideo" w radku 3850 daje, component, rgb, coposit, w zaleznosci co ustawisz "

znaczy jak mam to sprawdzić? Ja mam jak pisałem wyjscie w lapku S-video , i D-sub (VGA) , karta moja to : ati mobility radeon hd 2400

jak mozesz napisz mi gdzie móglbym sprawdzić to o czym pisałeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[url="http://ati.amd.com/products/hdseriesmob.html"]http://ati.amd.com/products/hdseriesmob.html[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...