Skocz do zawartości
mlpmlp11

Problem z rozgałęźnikiem HDMI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dzisiaj kupiłem:
- rozgałęźnik HDMI firmy LP (3 gniazda) - 79zł
- Kabel HDMI firmy Conotech - 35zł
- Kabel HDMI firmy Cabletech LTD (Gold Edition) - 75zł

I teraz tak, w telewizorze mam 1 gniazdo HDMI. Pod to gniazdo podpoiłem kabel za 35zł i doprowadziłem go do rozdzielacza. Następnie do rozdzielacza podpoiłem kabel za 75zł i doprowadziłem go do Konsoli. Jeszcze jeden kabel (oryginalny z cyfry+) podpoiłem z rozdzielacza do odbiornika Cyfra+ HD. I teraz zaczyna się kłopot. Włączyłem konsole pograłem chwile i przełącznikiem na rozdzielaczu na dekoder i brak obrazu i dźwięku. Dopiero gdy odpiąłem kabel od konsoli z rozdzielacz cyfra zaczęła działeś. Gdy tylko podłącze kabel z konsoli cyfra się wyłącza i działa tylko konsola. Co jest grana?

Zauważyłem jeszcze że gdy konsola jest włączona to cyfra normalnie odbiera gdy przełączę na rozgałęźniku jednak gdy wyłączę xbox-a to sygnał cyfry już nie dochodzi. Sprawdzałem już z rożnymi układami kabli (mam 3 wejścia na rozgałęźniku) żaden z układów nie działa.

Pomóżcie proszę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiem w skrócie - nic nie zdziałasz , musisz z tym żyć , urządzenia muszą się dogadywać swoim językiem, to nie jest tak proste jak w zwykłym przełączniku elektrycznym ... niestety .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może problem leży w niskiej jakości tego rozgałęźnika HDMI?

Jakiś czas temu używałem takich "gadżetów" firmy gefen i nie miałem takich problemów a układ był nawet bardziej skomplikowany - 2 źródła i 2 odbiorniki. Działało bez problemów. Kabli HDMI używałem tych dodawanych gratis do urządzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem poprzednio jakis spliter NO-NAME, kupilem za 83 zl i caly czas mialem z nim problem przy obecnosci 3 sygnalow, zamiast przelaczac na nowy sygnal najczesciej nastepowal zupelny "zwis" urzadzenia.

Kupilem nowy, tym razem firmy ATEN - 379 zl i od tej pory wszytsko dziala jak nalezy. Wiec w twoim przypadku szukal bym winnego w owym rozgalezniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Dzisiaj kupiłem:

- rozgałęźnik HDMI firmy LP (3 gniazda) - 79zł

To raczej switch (przełącznik). Na pewno nie rozgałęźnik (splitter).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...