Skocz do zawartości
pawel_71

Manta DVD060

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po dlugiej przerwie. Odswiezam temat Snazia nie bez powodu. Otoz pojawila sie kopia (moze nawet nieco ulepszona) naszej rodzimej produkcji.
Jest to Manta DVD060. Roznica w tym, ze jest po polsku (ma polskiego fonta!) i nie ma wyjscia 5.1, a poza tym to Snazio.
Recenzja jest na:
[url="http://www.manta.info.pl/szwajcar/060/sigma_wstep.html"]http://www.manta.info.pl/szwajcar/060/sigma_wstep.html[/url]
Podejrzewam, ze w nowych fw, ktorych do Snazia juz sie nie uswiadczy sporo rzeczy zostalo poprawionych np. obsluge USB i dyskow NTFS.
Poza tym odtwarza wiecej formatow audio niz nasz Snazio. Lepiej tez wyglada czcionka napisow, bo ma czarna obwodke.
Moze znajdzie sie ktos odwazny i wgra fw od tego modelu - jest dostepny na stronie Manty. Nieco odmlodziloby to nasz leciwy juz sprzet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe podsumowanie recenzji :

"Następnie do testu trafiło kodowanie kodekiem H.264 oraz jego niekomercyjną alternatywą x264. Nie ma sensu przytaczać tu tabeli testowej bo odtwarzacz nie odtworzył żadnego z plików kodowanych tymi koderami. Odtwarzacz wyświetlił po prostu nieobsługiwany kodek video i odtwarzał sam dźwięk. Bez obrazu. "

Dobranoc - koniec testu. :P

"Free Lossless Audio Codec (flac) – testowano tylko wersję 2.0. Innej próbki nie posiadałem. Jest to pierwszy odtwarzacz, jaki widziałem, który potrafi odtworzyć ten bezstratny format kompresji materiału audio. "

Autor recenzji powinien się obudzić , ten format jest czytany przez zwykłe odtwarzacze przenośne od ponad trzech lat !



Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autor nie śpi.
Przenośne odtwarzacze nie są w kręgu jego zainteresowań. <_< a recenzja powstawała wtedy, kiedy Popcorn kojarzył się z oglądaniem filmów jedynie konsumpcyjnie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, nie czepiam się więcej autora :) , ale urządzenia - będę, linki na forum manty wskazują na kwiecień 2008 (chyba że była jakaś reorganizacja) , DVD060 było już na starcie przegranym i mocno spóźnionym produktem (1-2 lata) , odtwarzacze NMT są już dostępne od roku i prawie tak długo z niego korzystam, nie wspominając o Tivx'ach

Prawda jest taka że Manta dość późno reaguje na zapotrzebowanie rynku HD, śledzę forum od kilku lat i wszelkie posty związane z tematyką HD były ignorowane a na zapytania związane z takim odtwarzaczami były udzielane jedynie ogólnikowe odpowiedzi. Wiem to jest masówka ale jestem ciekaw ilu użytkowników w Polsce posiada już odtwarzacze NMT sprowadzone z zagranicy lub od innych producentów - sądząc po ilości postów - sporo, jak widać jak komuś zależy to ściągnie sobie taki odtwarzacz nawet z Chin. :)

Sytuację próbuje ratować odtwarzaczami HDD1000/2000 i MNP010 tyle że chyba jest już na to za późno, rynek mogła by zawojować zmodyfikowanym odtwarzaczem BHD01 wzorowanym na Dune HD Prime, skoro w środku i tak jest już Sigma to czemu nie dorzucić kilku licencji i uzbroić odtwarzacz w funkcje NMT, sam bym taki kupił no ale się trochę rozmarzyłem ... :)


Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam się niemal ze wszystkim oprócz tego, że odtwarzacz HDD1000 nie był ratunkiem, tylko półśrodkiem.
I okazał się dla mnie kroplą przelewającą czarę.
Oby też nie okazał się gwoździem do trumny razem innymi obecnie wydawanymi produktami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zakladajac, ze dzisiaj chcialbym znalezc nastepce dla mojego Snazia, czy moge obecnie cos sensownego kupic. Warunek ma odtwarzac mkv/h264 - jest to jedyny format, ktorego brakuje mi w Snaziu.
Podobnie jak w Snaziu ma byc odtwarzacz plyt DVD oraz wyjscie analogowe 5.1. Idealnie byloby gdyby byl to odwarzacz BD/DVD z mozliwoscia odtwarzania formatow DIVX/WMV9/TS/MPEG2/MKV.
Z tego co wiem NMT odpadaja, ale moze znacie cos co spelnialoby moje wymagania. Prawde mowiac przez ponad 2 lata nie znalazlem nic lepszego od Snazia. Brak h264 nie doskwiera mi az tak bardzo (reencoduje do XVID), ale brak 5.1 czy odtwarzacza plyt jest dla mnie nie do przyjecia. Wwiekszosc materialow mam na DVD i nie usmiecha mi sie kopiowac za kazdym razem na dysk twardy.
Materialy HD odtwarzam oczywiscie rowniez z media servera WIZD, z kompa gdzie mam podpiete 3 dyski w sumie 1.5TB i taka opcja rowniez jest przeze mnie wymagana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jedynie HDI BD Prime. Ale swoje kosztuje, i jak sie okazuje jeszcze niedopracowany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pawel_71 -> niestety najlepsze NMT nigdy nie beda miały czytnika DVD, chociaż pracę nad budową idealnego sprzętu czyli NMT z czytnikiem Blu-ray trwaja :)

na chwile obecną polecam Ci zakup NMT np. eGreat lub Popcorna + stacjonarne DVD z wyjściem analogowym 5.1

PS. koniecznie musi być analog? jeśli nie to poleciłbym Ci najnowsze DVD Fergusona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pawel_71 -> niestety najlepsze NMT nigdy nie beda miały czytnika DVD, chociaż pracę nad budową idealnego sprzętu czyli NMT z czytnikiem Blu-ray trwaja :lol:

na chwile obecną polecam Ci zakup NMT np. eGreat lub Popcorna + stacjonarne DVD z wyjściem analogowym 5.1

PS. koniecznie musi być analog? jeśli nie to poleciłbym Ci najnowsze DVD Fergusona

Ja nie potrzebuje odtwarzacza DVD tylko napedu jako medium plikow HD, tak jak w Snazio. Wiekszosc materialow mam na plytach mimo ze normalnie odtwarzam tez po sieci z media serwera Wizd. Analog musi byc, bo

1. Nie mam w wiezy wejscia cyfrowego

2. Dekodowanie niektorych formatow jest wrecz konieczne w playerze, przykladowo WMAPro - zaden stacjonarny ampli tego nie lyknie

DVD jako takiego nie potrzebuje w ogole, bo praktycznie nic od 2 lat nie ogladam w SD, za wyjatkiem nielicznych polskich seriali z TV :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...