Skocz do zawartości
arsenal

DiscoveryHD już w Cyfrowym Polsacie

Rekomendowane odpowiedzi

ja wiem, że wersje SD dublowanych kanałów są potrzebne dla abonentów CPolsatu i Cyfry+, ale dlaczego naszym kosztem (i kosztem jakości) ?
co mnie obchodzi, czy abonent C+ będzie miał TVN SD, niech sobie C+ na swoim transponderze umieści te kanały.

ale zgadzam się z mjasinskiem,
nie chcę Owsiaka i Podróże TV po to, żeby oglądać MTV HD,
nie chcę Wojny i Pokoju, żeby oglądać Discovery HD, czy nawet MGM HD
nie chcę Filmboxów i HBO SD, jeśli chcę oglądać tylko HD.

No bo przecież po to mam płaski TV Full HD za 10 koła i N-box HDTV, żeby nie męczyć się z kanałami SD !!!!!!

Dlatego postuluję, pakiet podstawowy (Informacja i rozrywka) + pakiet HD dla chętnych (np. za 30-40 zeta), reszta do kosza lub dla tych, co potrzebują SD

pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja proponuje nawet rozbić to na Informacje i na rozrywkę. Wybrałbym tylko to pierwsze, bo rzeczy typu Zone Club albo Viva i MTV to czyste śmiecie na pasmie w mojej opinii. Ogólnie pomysł niezły, tyle, że nie rozwiązuje problemu zajętych transporterów. Oczywiście N musiałoby też zrezygnować ze swojego pseudoużytecznego VOD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='AreckiW' post='137123' date='17.12.2008, 00:07 ']co mnie obchodzi, czy abonent C+ będzie miał TVN SD, niech sobie C+ na swoim transponderze umieści te kanały.[/quote]Choćby po to żeby od Cyfry brać TVP1/2. HBO zgoda, dubel i to podwójny bo oprócz SD/HD jeszcze dubluje to Polsat na spółkę z Cyfrą. Eurosport jest nadawany z tp Eurosportu. Może więc trzymajmy się faktów. Poza tym wasze rady biznesowe doprowadziłyby do szybkiego bankructwa platformy w kraju w którym liczy się ilość a nie jakość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok, chodzi bardziej o ideę, ale zgadzam się z kolegą co do faktów odnośnie dublowania,
nie zmienia to jednak mojego zdania o tym, że oglądam Filmbox HD, a te same filmy lecą na Filmboxach SD, i wolałbym drugi Filmox HD, zamiast tych 3 wersji SD, których w ogóle nie oglądam...

co do pomysłu na pakiet HD, to się nie zgadzam, skoro teraz N-ka daje wszystkie pakiety za 38 zł miesięcznie przez 7 miesięcy, to dlaczego nie mam kupować sobie oddzielnego pakietu HD za 38 zł przez całą umowę i mieć pakiet informacyjny w cenie ?
nie sądzę, żeby to nadwyrężyło finanse platformy i nagły odpływ klientów z płacenia pakietu Full tylko i wyłącznie do pakietu HD...

pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
HBO HD jak i SD to porażka od jakiegoś czasu i to nie tylko pod względem jakości ale i oferty programowej. Wczoraj przejrzałem program na grudzień i styczeń i nie znalazłem żadnego filmu który bym chciał obejrzeć nie tylko w HD ale i w ogóle. Na upartego jeden czy dwa może bym obejrzał. Mnie interesuje tylko sport dobrej jakości a filmy to sam sobie wybiorę pod względem moich upodobań a nie płacąc krocie za NIC. HBO zeszło na psy!!! Nie mam innych kanałów filmowych HD, ale podejrzewam że jest podobnie więc po co jarać się oglądaniem HD dla samego oglądania, mam ogladać filmy dla samych ładnych obrazków to wolę już NG HD albo Discovery HD ale to nie na tym polega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
HBO to porażka to fakt. Jakość HD to kolejna porażka. Chciałem wczoraj zmniejszyć sobie pakiet i dowiedziałem się że to mnie będzie kosztowało prawie tyle co miesięczny abonament! Wyłączyć można jeden pakiet w miesiącu i płaci się kare 20 zł! (chciałem wyłączyć Style Moda i muzyka - 20 zł, HBO - 20 zł, Cinemax - 20 zł, Filmbox - 20 zł!) Chciałem sobie zmniejszyć, a tak przez 4 miesiące muszę płacić 20 zł więcej za coś co chce wyłączyć. To jakaś paranoja.
Całym tym obniżaniem abonamentu, chciałem pokazać że nie godzę się na jakość kanałów HD.
Z mojego rozumowania, jakie przyjąłem wynikało że w N jest najwięcej specjalistów od HD, oni jako pierwsi poszli w tę stronę i powinni wiedzieć jak HD ma wyglądać, no i szlak mnie trafia jak na infolinii opowiadają mi że słaba jakość TVP HD to moja wina bo mi się antena przekręciła albo przewód mi się wysunął...
Z discovery HD na CP nie jest lepiej, bitrate startował od 3.5 mega, doszedł do 7.5 i stoi, takie HD to nie HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety mimo, ze wszyscy operatorzy sat nadaja w nedznej jakosci (SD i HD!) to najbardziej obrywa sie N - i powiem, ze sie nalezy im sie!
N-ka miala byc "lekiem na to cale zlo", ktore opanowalo C+ i CP w kwesti jakosci i oferty.
Maciej Sojka zrobil swietna robote wprowadzajac nowe uslugi, sprzet i HD by po ok 1,5 roku wszystko spieprzyc, rozwalic to co bylo filarem funkcjonowania tej platformy - jakosc HD na akceptowalnym, dobrym poziomie!
Wiadomo CP to slaba jakosc za takie se pieniadze, Cyfra+ to slaba jakosc za duze pieniadze. Z mojego punktu widzenia N-ka jest duzym rozczarowaniem bo miala byc oferta optymalna - ale nie jest tak zle, sytuacja na rynku nie jest tak tragiczna bo przez 2 lata sporo sie zmienilo - poza operatorami sat sa tez kablowki, ktore maja wieksze mozliwosci i byc moze trzeba bedzie szukac rozwiazania problemu jakosci wlasnie tu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to kolego wyjście z tego jest takie, do końca roku Podróże TV zakończą nadawanie satelitarne i kanał zniknie z oferty N-ki z płatnego pakietu, w związku z tym będzie można wypowiedzieć umowę...no bo nie możesz obejść się bez tego rewelacyjnego programu, dla którego w ogóle zostałeś abonentem N-ki,
następnie kupisz nowy abo, na nowych warunkach, bez programów, których nie chcesz i włala...

swoją drogą to jest kpina, żeby N-ka dodawała do swoich płatnych pakietów kanały FreeToAir jak CNN, TV5 Europe, ITV, 4FunTV, TV Polonia, no bo jak płacić za coś, co jest za darmo w eterze ??????????????

nie jestem przeciwko N, ale jestem cięty na takie praktyki i na wmawianie nam abonentom, że nie mamy prawa mieć o cokolwiek pretensji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O, tak byc moze to bedzie "furtka" do podjecia radykalnych decyzji! A taka "glupia" praktyka - wlaczanie do oferty kanalu FTA z ograniczaniem dostepu jak to jest w przypadku N i tego kanalu co wylatuje to sie moze zemscic na N - nauczka dla innych! Oczywiscie jezeli to bedzie podstawa do zerwania wspolpracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='jacek1969r' post='137129' date='17.12.2008, 01:27 ']Choćby po to żeby od Cyfry brać TVP1/2. HBO zgoda, dubel i to podwójny bo oprócz SD/HD jeszcze dubluje to Polsat na spółkę z Cyfrą. Eurosport jest nadawany z tp Eurosportu. Może więc trzymajmy się faktów. Poza tym wasze rady biznesowe doprowadziłyby do szybkiego bankructwa platformy w kraju w którym liczy się ilość a nie jakość.[/quote]
tylko po co w reklamach tyle hałasu "najnowocześniejszy tuner hd " , "najlepsza jakość" troche to przeczy temu co jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='AreckiW' post='137186' date='17.12.2008, 11:14 ']swoją drogą to jest kpina, żeby N-ka dodawała do swoich płatnych pakietów kanały FreeToAir jak CNN, TV5 Europe, ITV, 4FunTV, TV Polonia, no bo jak płacić za coś, co jest za darmo w eterze ??????????????[/quote]

Wszystkie platformy tak robią, a jeśli śledzisz uważnie rynek SAT to widzisz, że nadawcy płacą platformą za umieszczanie ich kanałów FTA na listach dedykowanych dekoderów ([i]vide[/i] Podróże TV w CP).

A kruczki są po to, żeby z nich korzystać, więc zapewne znów, jak w przypadku TVN Gra, enka będzie dawała jakieś promocje lojalnościowe, żeby utrzymać abonentów.

Swoją drogą - porobiło się nieźle na rynku HDTV SAT w Polsce, więc [b]@paw[/b] ma kolejny temat na noworoczny felieton podsumowujący. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już ktoś wspomniał o dublowaniu kanałów to CP wcale nie dostaje, w koncu to właśnie CP ma najwięcej kanałów HD: Polsat Sport HD, Eurosport HD, MTVN HD, HBO HD, Discovery HD, wszystko X2 czyli razem 10!!! :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre :rolleyes:

Prawdą jest, że telewizja n strzeliła sobie nieźle w stopę. Pracowali 2 lata na markę i udało się to im, żeby potem z powodu tłoku na transponderach obniżyć jakość i zniechęcić klientów.

Myślę, że nałożyło się tu kilka czynników, takich jak włączenie dodatkowych kanałów HD (paradoksalnie), blokowanie transpondera przez analogowy TVN, "krecia" robota MTVN HD (gdzie nie bitrate, ale jakość materiału była problemem), itd.

Inna sprawa, że na dobrych panelach nawet kiepskie HD SAT wygląda bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj pisalem,ze jeszcze dlugo przyjdzie nam poczekac na HD przez IPTV a tu prosze:

[url="http://media2.pl/telekomunikacja/44913-swiatlowod-prosto-do-domu.html"]http://media2.pl/telekomunikacja/44913-swi...to-do-domu.html[/url]

Cos takiego juz na wyciagniecie reki. Jak chwali sie telewzija Jambox - " HD w pelnej jakosci". I to wlasnie chodzi. U mnie na osiedlu juz od nowego roku rusza HD, ciekawe jakie rozwiazanie technologiczne wybiora...

I jeszcze cos, narazie tylko w UK...

[url="http://republika.onet.pl/31718,26,1,fabryka.html"]http://republika.onet.pl/31718,26,1,fabryka.html[/url]

To jest przyszlosc, TVsat bedzie umierac. Edytowane przez kamcyk26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do propagowania HD to może nie na temat, ale rozwaliło mnie to:

[url="http://www.allegro.pl/item494883305_samsung_t200hd_tuner_tv_10000_1_hdmi_fv_sklep_kow.html"]promocja[/url] :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak to jest jak sie trzyma obrazki na niezabezpieczonym serwerze zewn. - wystarczyło podmienić plik jpg ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='AreckiW' post='137186' date='17.12.2008, 12:14 ']to kolego wyjście z tego jest takie, do końca roku Podróże TV zakończą nadawanie satelitarne i kanał zniknie z oferty N-ki z płatnego pakietu, w związku z tym będzie można wypowiedzieć umowę...no bo nie możesz obejść się bez tego rewelacyjnego programu, dla którego w ogóle zostałeś abonentem N-ki,(...)[/quote]
Nie będzie można. Identycznie było z tvn gra. Pewnie dorzucą do pakietu inny kanał np. Patio żeby liczba kanałów była taka sama.
[quote name='AreckiW' post='137186' date='17.12.2008, 12:14 ']swoją drogą to jest kpina, żeby N-ka dodawała do swoich płatnych pakietów kanały FreeToAir jak CNN, TV5 Europe, ITV, 4FunTV, TV Polonia, no bo jak płacić za coś, co jest za darmo w eterze ??????????????[/quote]
A kto powiedział, że za to płacisz? Kanały fta może oglądać każdy obojętnie jakie ma pakiety. Sa na liście w pakietach, żeby były poukładane tematycznie
Poza tym nie tylko n-ka dodaje kanały fta do pakietów. C+ np ma w pakiecie nawet Edusat i Airbox. Podróże tv również.
[url="http://www.cyfraplus.pl/_pro_oferta-pakietowa-pro.html"]http://www.cyfraplus.pl/_pro_oferta-pakietowa-pro.html[/url]

[quote name='kamcyk26' post='137209' date='17.12.2008, 14:05 ']Wczoraj pisalem,ze jeszcze dlugo przyjdzie nam poczekac na HD przez IPTV a tu prosze:

[url="http://media2.pl/telekomunikacja/44913-swiatlowod-prosto-do-domu.html"]http://media2.pl/telekomunikacja/44913-swi...to-do-domu.html[/url]

Cos takiego juz na wyciagniecie reki. Jak chwali sie telewzija Jambox - " HD w pelnej jakosci". I to wlasnie chodzi. U mnie na osiedlu juz od nowego roku rusza HD, ciekawe jakie rozwiazanie technologiczne wybiora...[/quote]
Ale to będzie dostępne tylko dla garstki osób. Jeśli ktoś ma dostęp do takiej kablówki to ma akurat szczęście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Różnica jest taka , że w Cyfrze te kanały sa w ulotkach ale są FTA i są dostępne dla wszystkich natomiast akurat w N i akurat kanał Podróże tv był w "pakiecie" i był kodowany wiec nie mogli go oglądać wszyscy abonencie , nawet Ci którzy nie mieli wykupionego tego pakietu ( tak jest np. z Vivą lub 4funtv ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie, zakodowane są tylko TVP Kultura i Podróże.TV - reszta kanałów FTA chodzi nawet jeśli nie ma się ów pakietu. Pierwszy jest zakodowany, bo początkowo leciał z TP Nki - tym się tłumaczono, dziśnie powinien być kodowany. Kodowanie drugiego jest zapewne efektem zakończenia nadawania TVN Gra, ale to rzeczywiście chore, żeby blokować kanały FTA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
liberal przecież właśnie o tym piszę. Podróże tv pomimo, iż jest FTA w N jest kodowane i żeby mieć do niego dostęp trzeba zapłacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przepraszam, link do tego postu znalazlem w google i tu wpisalem pytanie. Prosze przeniesc do dzialu Polsat Cyfrowy HD - ogolnie.

A ja mam pytanie takie (szukaj mi wywala blad, wiec przepraszam jesli bylo juz). Mam CP i dekoder Samsunga HD. Od jakiegos czasu na MTVNHD i DiscoveryHD mam glos, ale obraz jest w gornej polowie poszatkowanym logo Samsunga a w dolnej jakis obrazek czegos. Na innych programach HD nie mam nic, bo ich nie kupilem. Czy to problem z dekoderem, czy Polsat cos zrobil?

Pozdrawiam,

Pawel

Edytowane przez pawl_s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do poprzednika: Polsat ma infolinie wlasnie po to by odpowiadać na pytania tego typu.

a teraj moja sprawa: Discovery HD jest za darmo do kiedyśtam. Mam zamiar kupić nowy dekoder HD by móc z tego skorzystać, tyle, że nie polsatowski. Jak mam zgrać go z moją obecną kartą?

Fajny pomysł na promocje zresza. Jak na polsat, to jestem pod wrażeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do poprzednika: Polsat ma infolinie wlasnie po to by odpowiadać na pytania tego typu.

a teraj moja sprawa: Discovery HD jest za darmo do kiedyśtam. Mam zamiar kupić nowy dekoder HD by móc z tego skorzystać, tyle, że nie polsatowski. Jak mam zgrać go z moją obecną kartą?

Fajny pomysł na promocje zresza. Jak na polsat, to jestem pod wrażeniem.

W CP nie istnieje możliwość użycia karty w innym tunerze. Powód to parowanie karty z tunerem

Jedyne wyjście to moduł CAM od CP z nową kartą i niededykowany tuner z czytnikiem CI.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...