Skocz do zawartości
Kawabonga

ATI+KMPlayer + tryb super predkości =

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kartę ATI HD 4850, sterowniki catalyst 8.11, skonfigurowałem KMPlayer według opisu na tym forum i wszystkie filmy HD .mkv działają bez problemu do puki nie włączę akceleracji (tryb super prędkości) w programie . Po włączeniu tej opcji obraz w playerze pokazuje się na chwile a potem system się freezuje i pomaga tylko reset komputera .
Ma ktoś jakieś pomysły co może być tego przyczyną ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o to ja mam też problem z tym więc się podłącze.
Jak załącze ten tryb to obraz się tnie i w ogóle robi się jakiś mniejszy, ogólnie coś nie teges. Karta GF 7600, czy trzeba coś przestawić w sterownikach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziwna sprawa, ale proponuję olać temat "super prędkości", jeśli wszystko bez niej działa jak należy.
Uruchamiana była "profilaktycznie" :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Smartek' post='135442' date='07.12.2008, 22:13 ']Dziwna sprawa, ale proponuję olać temat "super prędkości", jeśli wszystko bez niej działa jak należy.
Uruchamiana była "profilaktycznie" :-).[/quote]
No tak do końca to nie wszystko działa bez tej opcji ok :rolleyes: bo nie które filmy w fullHD zaczynają mi przycinać . Mam CPU AMD X2 2.8GHz i procek nie wyrabia. Opcja "super predkości " bardzo odciążyła by mi CPU i nie było by przycinek :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie mam pytanie co do tego trybu - poradnik opisuje skrót klawiszowy tak : [quote]na głównym ekranie KMPlayera, wciskamy skrót klawiaturowy: Ctrl+F..[/quote]
dokładnie przeklejone - nie wiem co to za skrót :D Ctrl + F + dwie kropki .... ?

Tak czy siak tego trybu dotąd nie włączyłem, co on w zasadzie robi, chodzi mi tak od kuchni, zmniejsz stopień post-processingu, obniża jakość, czy przyśpiesza procek :P ? W sumie śmieszna funkcja, skoro lepiej filmy chodzą z opcją włączoną, to powinno być na stałe włączone, bez opcji wyłączenia .... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Kidzi' post='135983' date='10.12.2008, 17:41 ']A ja właśnie mam pytanie co do tego trybu - poradnik opisuje skrót klawiszowy tak :
dokładnie przeklejone - nie wiem co to za skrót ;) Ctrl + F + dwie kropki .... ?

Tak czy siak tego trybu dotąd nie włączyłem, co on w zasadzie robi, chodzi mi tak od kuchni, zmniejsz stopień post-processingu, obniża jakość, czy przyśpiesza procek :) ? W sumie śmieszna funkcja, skoro lepiej filmy chodzą z opcją włączoną, to powinno być na stałe włączone, bez opcji wyłączenia .... ;)[/quote]
Ten skrót to alt+F a nie ctrl+F, a włącza on akceleracje sprzętową na karcie graficznej o ile się nie mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ALT+F nie ma nic wspólnego z DXVA, pomija część wewnętrznych filtrów KMP podczas odtwarzania filmu (nie da się w tym trybie zrzucić przez KMP screena i sądząc z tego co raportuje sam program zmienia domyślną rozdzielczość odtwarzanego filmu) .

[url="http://www.kmplayer.com/forums/showthread.php?p=37832"]KLIK[/url]


Suma sumarum - tryb nie polecany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='apatch' post='136074' date='11.12.2008, 01:29 ']ALT+F nie ma nic wspólnego z DXVA, pomija część wewnętrznych filtrów KMP podczas odtwarzania filmu (nie da się w tym trybie zrzucić przez KMP screena i sądząc z tego co raportuje sam program zmienia domyślną rozdzielczość odtwarzanego filmu) .

[url="http://www.kmplayer.com/forums/showthread.php?p=37832"]KLIK[/url]


Suma sumarum - tryb nie polecany[/quote]
Ale samo włączenie DXVA w filtrze nie daje akceleracji przez kartę gfx a dopiero włączenie tego trybo to daje. Przynajmniej tak jest u mnie bo mam włączoną tą opcje w cyberlinku H264 i użycie CPU w filmach fullHD dochodzi do 90-100% a jeśli włączę tryb super prędkości (udało mi się to kilka razy jakim cudem bez zwiechy) to zużycie CPU spadało do 10-30%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kawabonga

Trochę pochopne wnioski ale w sumie byłeś bliski prawdy, porobiłem kilka testów a to kilka moich wniosków , SuperSpeed Mode nie jest trybem DXVA, możesz mieć ten tryb aktywny lub nie a podczas używania filtra Cyberlinka H264 lub nawet MPC -Video Decoder pod KMP , filtry za każdym razem pokażą użycie DXVA - niezależnie czy z niego w pełni korzystasz, na moim konfigu obciążenie GPU cały czas było jednakowe w obydwu przypadkach. Fakt że jeśli tego trybu nie użyjesz to zobaczysz jedynie czarny ekran ale to tylko wina sposobu dekodowania materiału przez KMP, MPC i MPC HC nie ma takich problemów.

Natomiast podczas korzystania z SuperSpeed Mode w trybach VMR9 Renderless, EVR ... (pomijając Overlay) zauważysz mniejsze zużycie CPU ponieważ ten tryb z łańcucha filtrów wywala wewnętrzne filtry KMP, które najwidoczniej w jakiś sposób kolidują z pełnym wykorzystaniem DXVA, KMP zawsze miał z tym problemy. Same użycie trybu SuperSpeed (bez właściwego DXVA) także zmniejszy zużycie proca za to uniemożliwi korzystanie z kilku funkcji KMP.

Niestety nie jest tak słodko , by uzyskać pełne odciążenie CPU pod KMP trzeba mieć materiał 720p/1080p zgodny z profilem kodowania 4.1, lub 720p 5.1 spełniający wymagania DXVA. Inaczej mozemy zobaczyć kaszankę na ekranie , zwolniony, niepłynny obraz lub ciemność.

Jeśli jesteśmy ograniczeni słabym CPU i nie ma innego wyboru to korzystanie z SSM pod KMP jest jako takim wyjściem, z tym że poświęcamy jakość obrazu (SSM , samo DXVA nie ma na to wpływu) czeka nas ciągłe przełączanie opcji lub dobór materiałów spełniających wymagania DXVA.

Jeśli mamy zapas mocy to wybór filtrów FFDShow będzie lepszym wyjściem, a dla ekstremistów jest jeszcze FFDShow z funkcjami skalowania obrazu do natywnej wyświetlacza - korzystam z tej ostatniej ale tylko przy słabszych materiałach. :P


Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='apatch' post='136302' date='12.12.2008, 11:42 ']@Kawabonga

Trochę pochopne wnioski ale w sumie byłeś bliski prawdy, porobiłem kilka testów a to kilka moich wniosków , SuperSpeed Mode nie jest trybem DXVA, możesz mieć ten tryb aktywny lub nie a podczas używania filtra Cyberlinka H264 lub nawet MPC -Video Decoder pod KMP , filtry za każdym razem pokażą użycie DXVA - niezależnie czy z niego w pełni korzystasz, na moim konfigu obciążenie GPU cały czas było jednakowe w obydwu przypadkach. Fakt że jeśli tego trybu nie użyjesz to zobaczysz jedynie czarny ekran ale to tylko wina sposobu dekodowania materiału przez KMP, MPC i MPC HC nie ma takich problemów.

Natomiast podczas korzystania z SuperSpeed Mode w trybach VMR9 Renderless, EVR ... (pomijając Overlay) zauważysz mniejsze zużycie CPU ponieważ ten tryb z łańcucha filtrów wywala wewnętrzne filtry KMP, które najwidoczniej w jakiś sposób kolidują z pełnym wykorzystaniem DXVA, KMP zawsze miał z tym problemy. Same użycie trybu SuperSpeed (bez właściwego DXVA) także zmniejszy zużycie proca za to uniemożliwi korzystanie z kilku funkcji KMP.

Niestety nie jest tak słodko , by uzyskać pełne odciążenie CPU pod KMP trzeba mieć materiał 720p/1080p zgodny z profilem kodowania 4.1, lub 720p 5.1 spełniający wymagania DXVA. Inaczej mozemy zobaczyć kaszankę na ekranie , zwolniony, niepłynny obraz lub ciemność.

Jeśli jesteśmy ograniczeni słabym CPU i nie ma innego wyboru to korzystanie z SSM pod KMP jest jako takim wyjściem, z tym że poświęcamy jakość obrazu (SSM , samo DXVA nie ma na to wpływu) czeka nas ciągłe przełączanie opcji lub dobór materiałów spełniających wymagania DXVA.

Jeśli mamy zapas mocy to wybór filtrów FFDShow będzie lepszym wyjściem, a dla ekstremistów jest jeszcze FFDShow z funkcjami skalowania obrazu do natywnej wyświetlacza - korzystam z tej ostatniej ale tylko przy słabszych materiałach. :rolleyes:


Pozdrawiam[/quote]










wiec macie problem bo ja kozystam z tego kmplaiera ale z karta graficzna geforce 8600 gt i procka amd bbe 2350 2,1ghz i jakos mi filmy ful hdnie tna sie pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje, w nagrodę pijesz szklankę wody z mąką ;) , nie znam trybu "full hdnie" dzięki za szczegółowy opis swojego przypadku i zazdroszczę pełnego zrozumienia tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...