Jump to content
Sign in to follow this  
ant3k

Polsat Sport HD z lepszą jakością

Recommended Posts

[img]http://hdtvpolska.com/news/news-shadow.png[/img]Cyfrowy Polsat zapowiedział, że począwszy od meczów półfinałowych FIFA World Cup 2006 aż po finał w dniu 9 lipca 2006 transmisje testowe Polsatu Sport Extra HD będą realizowane z oryginalnego przekazu HD z Niemiec. Dzięki temu zdecydowanie ma poprawić się jakość.
Najlepszą jakość przekazu na Polsacie Sport Extra HD będzie można zobaczyć na meczach półfinałowych, meczu o 3-cie miejsce oraz podczas finału. W trakcie tych najwazniejszych rozgrywek Cyfrowy Polsat będzie korzystałć z oryginalnego przekazu HD z Niemiec, więc różnica powinna być widzialna gołym okiem.

Dotąd transmisja ta nie była najwyższej jakości, czasami przy zbliżeniach i jednoczesnych szybkich ruchach było widać pikselozę. Teraz ma to się zmienić.

Cyfrowy Polsat korzysta z transmisji kanału HD2 z Eutelsata W3A - 7E w MPEG-2 i następnie jest ona retransmistowana na Hot Birdzie z transpondera Cyfrowego Polsatu o numerze 74 (12.188V SR=27500 FEC=3/4 ID: TEST). Dźwięk nie jest kodowany (48,0 KHz, 256kb/s), jednak obraz nie jest dostępny - jest kodowany i nie ma możliwości oglądania go na innych kanałach. Transmisja jest realizowana w MPEG-4! Polsat Sport Extra z tej transmisji ma inne logo niż na klasycznym kanale SDTV!

PID V=4096 (wizja kodowana)
PID A=4097
PID PCR=4096
SID=7376

Do odbioru służą specjalnie przygotowane odbiorniki Echostara, których tylko kilkanaście jest testowanych m.in. przez naszą redakcję w Krakowie.

[url="http://www.satkurier.pl/?cyfrowy_polsat/&kat=45&id=33278"]sk[/url]

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...