Skocz do zawartości
azizi

HARMAN KARDON AVR 147

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Co sądzicie o tym sprzęcie [u]HARMAN KARDON AVR 147 [/u]?
[url="http://www.ceneo.pl/895556"]http://www.ceneo.pl/895556[/url]

Myślę o jego zakupie i zastanawiam się czy podłączenie np popcorna i N'ki do obu wejść hdmi, a następnie jednym wyjściem dhmi do TV jest dobrym rozwiązaniem? Czy może głos będzie miał lepszą jakoś jeśli puści się go po optical lub coaxial, no i czy jest taka możliwość aby po 2 przewody szły od każdego sprzętu i audio się nie gryzło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no więc pierwszy zonk jaki Cię spotka po zakupie to - [b]avr147 nie przyjmuje dźwięku po hdmi ![/b], więc zawsze będziesz musiał uzyć dodatkowo toslink'a albo coaxial'a. Ja niestety o tej przypadłości dowiedziałem, się podłączając xbox'a po hdmi, a później musiałem kombinować z dodatkowym kablem do audio cyfrowego.
Ale ogólnie bardzo lubię dźwięk H/K i myślę, że w tej klasie cenowej gra najlepiej. Ja płaciłem za niego 999 zł z promocji MM i jestem zadowolony. Edytowane przez radzique

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kurcze to mnie właśnie zdziwiłeś, więc trzeba po 2 przewody i tak pościć od sprzętu aby obraz i dźwięk mieć :/
nie próbowałeś jakiegoś upgrade FW?

to jak jest z przełączaniem się między różnymi źródłami dźwięku i obrazu w tym sprzęcie? chodzi mi o fakt że można np obraz wziąć z jednego a dźwięk z drugiego, czy np z menu można to jakoś razem spiąć? Edytowane przez azizi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no niestety trzeba puścić dwa.
Źródła dźwięku i obraz możesz przypisać domyślnie, np, że zawsze dla hdmi1 jest opt1, w sensie, że jak przełączysz na hdmi1 to przełączy się też dźwięk. Oprócz tego możesz w każdej chwili zmienić źródło dźwięku na dowolne z pilota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok to super jak tak, o to mi chodziło
czyli np.
1) HDMI1 + OPT1 = Nka
2) HDMI2 + OPT2 = popcorn
3) HDMI w TV + jakieś wejście audio w H/K = dvd

co możesz jeszcze o tym sprzęcie napisać, bo jak na razie chyba to mi najbardziej pasuje? lubię tę firmę i tylko zostanie mi skompletować głośniki jakieś małe do powieszenia (bo mam już przewody w ścianach)

czy pilot jest naprawdę tak koszmarny jak ludzie mówią?

no i czy jeśli hdmi jest wpięte to sygnał audio mimo iż nie ma go w amplitunerze to jest przepuszczany na TV? Edytowane przez azizi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Posiadam H/K 247 za złączem ( hdmi 1.2) .W połączeniu z rekorderem N przez kabel hdmi jak widać wszystko śmiga jak należy .
Sygnał DD 7.1 zapodawany przez kanał MTVNHD jest czytany i odtwarzany przez H/K.Obraz przekazuje na tv LG przez kabel hdmi.



[url="http://www.fotosik.pl"][img]http://images35.fotosik.pl/37/bd78eb546ab422f3.jpg[/img][/url]

[url="http://www.fotosik.pl"][img]http://images49.fotosik.pl/37/4f9351e70f67bcddmed.jpg[/img][/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='azizi' post='134998' date='05.12.2008, 12:16 ']Witam. Co sądzicie o tym sprzęcie [u]HARMAN KARDON AVR 147 [/u]?
[url="http://www.ceneo.pl/895556"]http://www.ceneo.pl/895556[/url]

Myślę o jego zakupie i zastanawiam się czy podłączenie np popcorna i N'ki do obu wejść hdmi, a następnie jednym wyjściem dhmi do TV jest dobrym rozwiązaniem? Czy może głos będzie miał lepszą jakoś jeśli puści się go po optical lub coaxial, no i czy jest taka możliwość aby po 2 przewody szły od każdego sprzętu i audio się nie gryzło?[/quote]

no ampli taki można by rzec...podstawowy nie jest zły ale jak za 1200 to porozglądaj sie jeszcze troche i na pewno znajdziesz konkurencje.
pytanie jeszcze ile masz wejsc HDMI w tv bo jak Ci starcza to nie lepiej po prostu to co można to po HDMI do tv a dźwiek osobno na ampli...no chyba ze chcesz miec tylko jeden kabel do tv o wtedy wszystko pod ampli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='azizi' post='135039' date='05.12.2008, 14:25 ']ok to super jak tak, o to mi chodziło
czyli np.
1) HDMI1 + OPT1 = Nka
2) HDMI2 + OPT2 = popcorn
3) HDMI w TV + jakieś wejście audio w H/K = dvd

co możesz jeszcze o tym sprzęcie napisać, bo jak na razie chyba to mi najbardziej pasuje? lubię tę firmę i tylko zostanie mi skompletować głośniki jakieś małe do powieszenia (bo mam już przewody w ścianach)

czy pilot jest naprawdę tak koszmarny jak ludzie mówią?

no i czy jeśli hdmi jest wpięte to sygnał audio mimo iż nie ma go w amplitunerze to jest przepuszczany na TV?[/quote]

a co do głośników to powinny Ci sie spodobać hkts 11 za zestaw 5.1 w okolicach 1600 zł a jak na takie małe głośniczki to powinny Ci sie spodobać pod kątem kina domowego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się te głośniczki HKTS 11 albo i 7 są lux no i zobaczymy jak będzie z funduszami to właśnie takie chce nabyć, o ile da radę je powiesić.

Co do podłączenia to w momencie robienia remontu wsadziłem małą rurkę w ścianę i wiem że nie przejdzie mi tyle przewodów, więc będę się starać wsadzić tylko zasilający i jeden hdmi, stąd chęć puszczenia wszystkiego przez amplituner.

Jeśli chodzi o konkurencję to wiesz najarałem się na HK i ciężko będzie coś innego nabyć, choć głośniki nie wykluczam innej firmy :)

[b]pawlostech[/b], czyli u Ciebie po hdmi idzie dźwięk także bez problemów?

Edytowane przez azizi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli możesz pójść w trochę większe satelity niż te w hkts to polecam Infinity Beta HCS. To już jest kawałek drewnianej kolumny i oprócz kina, "jako tako" zagra muzykę :). Za wybierałem między hkts 11 i infinity primus HCS i wybrałem te drugie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[b]radzique[/b] całkiem fajne te INFINITY Beta HCS --> [url="http://www.ceneo.pl/143934"]http://www.ceneo.pl/143934[/url]
W niedzile będę w mediamark i może jeszcze jakiś innych to sobie popatrzę co jeszcze tam mają.
Przez to że mam przewody w ścianach wymuszone są te małe satelity. Poza tym pokój jest mały, jakieś niecałe 20m2 i nie chce tam nawpychać sprzętu :)

radzique co sądzisz o tym co napisał pawlostech, że działa wsio (audio i video) po hdmi mu? Rozumiem że ma H/K 147 a nie 247 ;) ? Może coś nie teges ustawione miałeś, a może inny FW?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no napisał o 247 czyli o 100 więcej :). To jedna z wielu różnic na korzyść wyższego modelu. Wierz mi gdyby była taka możliwość to puszczałbym dźwięk po hdmi do 147. Ale z tego co pamiętam to chyba potrafi przepuścić dźwięk np do tv, ale ręki sobie nie dam uciąć, a przełączać teraz mi się nie chce, bo ładnie kable pospinane już.
A 20m2 to akurat na takie Bety, hkts11 może być trochę za słaby, bo wbrew pozorom 20 mkw to sporo. Ja z niedrewnianych zestawów przygarnąłbym tylko Kef KHT, ale to już nie moje progi cenowe. W tanich wolałem się jednak trzymać drewnianych. Choć szczerze mówiąc HKTS też mi podchodził i jak na swoje gabaryty (satelit, bo sub to olbrzym) daje radę.

Aha, co do pilota w H/K, to jest faktycznie lipny, nieporęczny jakiś, bez sensu ścięty w trójkąt. I co mnie wkurza - po każdej zmianie źródła, musisz ponownie wcisnąć na pilocie AVR, żeby móc regulować głośność. Trochę to upierdliwe.

aha popatrz na ceny Bety HCS w Niemczech, nawet przy obecnym kursie euro wyjdzie chyba taniej. Ja za swoje Primus HCS płaciłem jakieś 60 % ceny u nas, a dodatkowo nie było problemów z dostępnością czarnego koloru, co było u mnie bardzo ważne.
Chociaż widzę, że Bety u nas już koło 1600 pl, jak kupowałem sprzęt to nie było poniżej 2000 pln, więc zostałem przy primus'ach

Edytowane przez radzique

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O widzisz, nie wiedziałem że jest 247 ;)) --> [url="http://www.ceneo.pl/895558"]http://www.ceneo.pl/895558[/url] hmm prawie 2x drożej niż 147
Co do głośników to nadal się zastanawiam, wiem że H/K robi dobry sprzęt stąd chęć zakupu z ampem właśnie tych głośników. No ale czas pokaże co i jak, w niedziele będę szukać :)

Często ludzie przesiadają się na uniwersalne piloty, z racji wielu do każdego urządzenia. Pewnie trzeba będzie takiego logitecha sobie w przyszłości zakupić :)

radzique wielkie dzięki za pomoc a stoliczek masz pierwsza klasa pod sprzęt, bo właśnie wertuje sobie wątek z fotami pokojów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote]radzique wielkie dzięki za pomoc a stoliczek masz pierwsza klasa pod sprzęt, bo właśnie wertuje sobie wątek z fotami pokojów biggrin.gif[/quote]

a dzięki :). Jak chcesz więcej inspiracji to podpatrz sobie tutaj [url="http://www.prisjakt.nu/produkt.php?g=17507"]< KLIK >[/url] - akurat pokoje z hkts 11, ogólnie strona ma mnóstwo fotek sprzętów i pomieszczeń audio/video ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki, super strona, widać podobieństwa między Twoim systemem a niektórymi fotkami :)
ja niestety mam małe mieszkanie i nie mogę sobie pozwolić na marnowanie miejsca, więc staram się jakoś to zagospodarować ale aby nie zagracić, bo tego się najbardziej obawiam, a i tak szafki z brw które kupiłem na dniach są ciut za głębokie i jak powiesze TV nad nimi to zastanawiam się jak to będzie wyglądać

ps. te mocowania do satelit HKTS z regulacją to raczej są jakie dodatkowe raczej pewnie, a nie w zestawie, jak sądzisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote]Nasze zestawy HKTS rozwiązują problem dobrania właściwych głośników do innych komponentów systemu audio. Stworzone do pracy jako jednolity system, ich pasmo przenoszenia, dyspersja i zakres dynamiki zostały starannie dopasowane, tak by wszystkie głośniki w systemie wielokanałowym współpracowały ze sobą zamiast rywalizować. Zwróciliśmy szczególną uwagę na stylistykę: systemy HKTS pasują do każdego wystroju pomieszczenia i idealnie współgrają z komponentami Harman Kardon, a także dzisiejszymi płaskimi ekranami. Zestaw głośników do kina domowego HKTS 11 składa się z 10-calowego subwoofera aktywnego 100W, oraz ekranowanych magnetycznie dwudrożnego głośnika centralnego i głośników satelitarnych. System wyposażony jest w wejście poziomu liniowego Sub/LFE, automatyczny wyłącznik oraz kolorową diodę wskazującą status. [b]W zestawie znajdują się uchwyty ścienne do głośników satelitarnych.[/b] głośniki satelitarne SPECYFIKACJA impedancja 8 Ohm skuteczność 86 dB pasmo przenoszenia 105 Hz - 20 kHz głośnik wysokotonowy 0,5" (12 mm) głośnik średnio-niskotonowy 2 x 3" (75 mm) wymiary 243 x 100 x 92 mm waga 1 kg głośnik centralny SPECYFIKACJA impedancja 8 Ohm skuteczność 86 dB pasmo przenoszenia 105 Hz - 20 kHz głośnik wysokotonowy 3/4" (19 mm) głośnik niskotonowy 2 x 3" (76 mm) wymiary 102 x 241 x 92 mm waga 1 kg subwoofer SPECYFIKACJA głośnik niskotonowy 10" (250 mm) moc wzmacniacza 200 W wymiary 479 x 340 x 340 mm waga 15 kg[/quote]

są więc w zestawie. A o małym mieszkaniu wiem sporo, sam się męczę w kawalerce, na dodatek wynajmowanej dzielonej z narzyczoną, więc marzenia o projektorze i 7.1 muszą jeszcze trochę poczekać :). Ale co zrobić, człowiek młody i jeszcze wszystko przed nim ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, ja mam 35m2 :) a narzeczona pomieszkuje także :)
ja się mieszczę ze wszystkim ale ona narzeka na brak miejsca na ubrania wiecznie ;)

wracając do tematu, coś czuję jak tak czytam że nie do końca dobrze rozmieściłem przewody pod głośniki, w sumie to pod sam centralny bo chyba za wysoko, no i jak się okaże że muszę ścianę znowu nacinać i szpachlować to się zastanawiam nad fajną tapetą na tę ścianę, coś jak były na fotkach z Twojego linku, to by pomogło zamaskować szpachlowanie :)

Edytowane przez azizi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałem uzupełnić mój test H/K 247 o te właśnie dane lecz nie było czasu no i chęci z powodu małego zainteresowania forumowiczów tym
tematem.
Tak zaplanowałem półkę na sprzęt, że mam łatwy dostęp do kabli więc posprawdzałem parę konfiguracji.
1
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Rekorder N<==>kabel hdmi<===>H/K 247 <==> kabel hdmi <==>TV LG

-dzwięk H/K 247 - czyta DD 5.1 , 7.1
- obraz LG - w zależności jaki ustawimy w rekorderze N,576 P, 720 P, 1080 i
-dzwięk LG - brak odczytu

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Rekorder N<===>kabel hdmi<===>TV LG
Rekorder N<===>kabel optyczny<===>H/K 247

-dzwięk H/K 247 -czyte DD 5.1 , 7.1
- obraz LG - w zależności jaki ustawimy w rekorderze N = 576 P, 720 P, 1080 i
-dzwięk LG - w zależności jaki ustawimy w rekorderze N = stereo - dzwięk jest przekazywany TV , DD - brak odczytu dzwięku (brak spowodowany ograniczeniami TV, brak odczytu sygnału DD w TV LG.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[quote]Aha, co do pilota w H/K, to jest faktycznie lipny, nieporęczny jakiś, bez sensu ścięty w trójkąt. I co mnie wkurza - po każdej zmianie źródła, musisz ponownie wcisnąć na pilocie AVR, żeby móc regulować głośność. Trochę to upierdliwe.[/quote]

Ten pilot daje ci możliwości pilota uniwersalnego - dlatego gdy zmienisz źródło np. na CD możesz nim sterować odtwarzacz CD .
A więc by znowu sterować H/K musisz przełączyć na AVR tak jest w H/K 247 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki pawlostech za informacje. Czyli różnica tylko z tym audio jest. Być może aktualizacja FW (o ile istanieje jakiś nowszy) mogła by coś zmienić. Choć puszczenie dźwięku innym przewodem też nie robi problemu :hura:

Czyli jeśli dźwięk idzie po hdmi do H/K lub też po cyfrowym podłączeniu opt to nie ma żadnej różnicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam już w domu prawie cały sprzęt a w tym avr 147 i hkts11 :rolleyes:
Mam pytanie odnoście tych głośników, czy ma ktoś może ten zestaw? może być także wersja hkts7? chodzi mi o blaszki które przykręca się na ścianę a na nie zakłada uchwyty do mocowań głośników, bo nie mam ich u siebie z racji zakupu używanego sprzętu
mógłbym je sobie laserowo wyciąć gdybym miał jedną na pomiary, bądź też jakiś jej rys techniczny czy coś w tym stylu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...