Skocz do zawartości
Tooltm

DVI 15 metrów = zielony śnieg

Rekomendowane odpowiedzi

No więc zakupiłem kabel 15 metrów DVI-D(dual link) ale o zgrozo coś mi nie gra. już mówię : na czarnym tle po podłączeniu kompa z TVLCD widać zielony śnieg. Nie moge sie na to zgodzić. mam pytanie do fachowców. Czy to problem tego rodzaju że dvi jest D , bo ma więcej połączeń niz ten sam kabel który nabyłem razem z TV ( ten kupiony z TV nie ma kilku drucików w środkowej części) ???? Czy to problem długości kabla (15m) to wtedy po co takie sprzedają? Czy może wydajności karty graficznej, to jeszcze wtedy na jaka zmienic żeby grało.?????
I dalej czy można zrobić tak: jesli inaczej się nie da, kupić 15 m HDMI z dwoma przejściami na dvi i wtedy zagra? (z dwoma bo HDMI w LCD chcę miec wolne dla DVD).... czy ktoś juz to sprawdzał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Tooltm' date='26.06.2006, 22:25 ']

Niektóre telewizory LCD z wejściem DVI-D z protokołem HDCP standardowo nie obsługują trybu PC np. Samsung LE26A41B (tak napisano w instrukcji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój to LG 37 lp1r i powiem że jestem z niego bardzo zadowolony. Noale skąd ten śnieg? Mysle że to długość kabla determinuje jakosc w tym wypadku zakłucenia.... Ale czy na pewno??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Tooltm' date='26.06.2006, 22:25 ']No więc zakupiłem kabel 15 metrów DVI-D(dual link) ale o zgrozo coś mi nie gra. już mówię : na czarnym tle po podłączeniu kompa z TVLCD widać zielony śnieg. Nie moge sie na to zgodzić. mam pytanie do fachowców. Czy to problem tego rodzaju że dvi jest D , bo ma więcej połączeń niz ten sam kabel który nabyłem razem z TV ( ten kupiony z TV nie ma kilku drucików w środkowej części) ???? Czy to problem długości kabla (15m) to wtedy po co takie sprzedają? Czy może wydajności karty graficznej, to jeszcze wtedy na jaka zmienic żeby grało.?????
I dalej czy można zrobić tak: jesli inaczej się nie da, kupić 15 m HDMI z dwoma przejściami na dvi i wtedy zagra? (z dwoma bo HDMI w LCD chcę miec wolne dla DVD).... czy ktoś juz to sprawdzał?
[right][post="6740"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]
Czemu sie takie produkuje - bo jest rynek. Rownie dobrze mozna zapytac po co robic kiepskie auta lub dziadowskie radia "panasonix"
Kazdy interface ma graniczne dlugosci. 15 metrow to sporo a w przypadku blizniaczego interface'u HDMI bez dodatkowego wzmocnienia to wartosc GRANICZNA - przy takiej dlugosci kabel musi kosztowac sporo bo musi byc wykonany z odpowiedniej jakosci materialow odpowiednio skonfekcjonowanych. Wtyczki tez musza byc wysokiej jakosci nie mowiac o ekranie. najprostrzy przyklad - kupisz kabel HDMI za 50 zl ale i za 500. Rozni je nie tylko marka i cena - rozni je to co pod izolacja. Edytowane przez marcin07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj przeczytałem że mozna stosowac wzmacniacz , jesli kabel DVI ma byc dłuższy niż te draniczne 5 metró. Nie moge znaleźć nic w necie na ten temat czy ktos cos słyszał o wzmocnieniu sygnału w przypadku DVI 15 metrowym. ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...