Skocz do zawartości
Lord Rayden

Playstation 3 jako odtwarzacz ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Zauważyłem,że jest tu wielu posiadaczy i userów konsoli PSP3 (Playstation 3). Miałem z nią chwilowy kontakt tylko raz a widze,ze wielu jej uzywa i to wcale nie do gier (te mnie nie interesują). Uzywacie jej do odtwarzania filmów Blu Ray - ale czy warto dawać 1400 zł skoro mozna nabyć czytnik Samsunga za 500-700 zł na Allegro ? Napiszcie mi o PSP3 parę słów.
- jaka jest jakoś obrazu po HDMI
- czy odtwarza płyty BD i DVD bez problemu
- czy odtwarza Divix-Xvid raz MKV z PL napisami
- czy ma łacze do sieci LAN domowej
- jak odtwarza muzyke (formaty CD Audio, MP3 i FLAC)
- czy posiada USB

Rozumiem,że jako magazyn odpada bo ma dysk góra 80 GB ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1, obraz jest ok, nie miałem do czynienia z innymi więc to tylko moje zdanie.
2. na razie problemów z filmami br nie miałem. dvd podobno dobrze skaluję. sprawdziłem tylko na jednym filmie i widać różnice skalowania filmu.
3. ja wklejam napisy do mkv na stałe. jest możliwość przerobienia mkv na płytę br ale są problemy jeżeli film nie ma prawidłowej podziałki i wtedy mamy zielone pasy.
4. ma.
5. jeżeli się nie mylę mp3 czyta.
6. tak, w zależności od wersji 2 lub 4.
jaki magazyn? można podłączyć dysk usb, wada to że format fat32 więc pliki po 4gb. można też łatwo wymienić dysk na większy. niektórzy preferują kupno wersji 40gb. jest tańsza i wtedy wymieniasz dysk na większy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wniosek z tego,że PSP 3 nie jest dobra bazą na stworzenie multimedialnego centrum domowego. Ma zalety ale ma i wady, które ją skreślają. Oczywiscie dla kogos kto gra nie ma to znaczenia. Kupił ją dla gier.
Dla mnie wadą jest brak odtwarzania MKV (prostego odtwarzania z napisami, bez wklejania, format dysku FAT 32.

W zasadzie nadal sprawdza się teza,że jeśli coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Oprócz specjalnie zestawionego komputera, nie ma urzadzenia, które wykonywałoby dla nas wszystko czyli :
- odtwarzało BD,DVD (także te nagrywane),XVID,MKV z PL napisami
- odtwarzało dobrze CD Audio, FLAC,MP3,WAVE
- odtwarzało dobrze JPGi
- miało połączenie z Siecią

Każde ze znanych mi urządzeń spełnia część z tych zadań. Dobrze. Inne zadania spełnia źle. Tak więc jeśli jesteś zwolennikiem dobrego obrazu i dźwięku (ale nie audiofilem, tej półki nie doskoczę) to muszę mieć :
- player CD (jakiś NAD albo Marantz z dolnej półki) do CD Audio/CDR Audio
- Odtwarzacz Blu Ray do płyt Blu Ray (z nadzieją,ze odtworzy nagrywane BD-R)
- Odtwarzacz DVD do płyt DVD (bo z tego co piszą w testach, odtwarzacze BD budżetowe źle skalują DVD)
- Odtwarzacz NMT (do MKV,XVID, może JPG)
- HDD zewnętrzny jako magazyn plików

No i oczywiście amplituner (choć "audiofil" załozyłby,że dźwięk stereo z amplitunera jest denny i muszę mieć jeszcze wzmacniacz stereo) i kolumny ale to rozumie się samo przez się.

Nie wiem,czy "uniwersalna" stanie się DUNE HD CENTER ? Może, choć moze okazac się ,że CD Audio i FLAC oodtwarzać będzie źle, nieciekawie. odpowiednio zbudowany komputer spełniałby pewnie te wszystkie zadania ale gdzieś miałby słaby punkt - pewnie dźwięk (karta dźwiękowa), oprogramowanie (Media Center)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co do magazynowania, mozesz zawsze postawic serwer multimedia typu NERO, WINAMP i steramowac filmy,czy mp3 po (W)LAN.
JA MAM tak, ze do sieci właczylem HDD z serwerem linsyksa [url="http://www-pl.linksys.com/servlet/Satellite?c=L_Product_C2&childpagename=PL%2FLayout&cid=1153780627503&pagename=Linksys%2FCommon%2FVisitorWrapper&lid=2750316000B59"]TAKI[/url] i mam dostepne wszystkie filmy i muze nie zajmujac miejca na kompie.
poza tym, po oglądnięciu kilkunastu filmów na BD nie mam zamiaru wrócić do wydań na DVD a tymbardziej DIVX, nie po to kupilem odtwaracz BD
jedyne filmy jakie jeszcze w DIVXie puszczam to bajki dla mojej 4 letniej córki, dla niej nie ma znaczenia jakość obrazu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja ci powiem ze nie ma lepszego odtwrzacza multimedialnego...


- jakosc BD , skalowanie DVD jedno z najlepszych na rynku
- odtwarzanie xvid,divx, mp3, jpge wysminite , nie spotlalem jescze filmu ktorego bym nie odpalil a ogladam sporo
- wada moze byc nie wspieranie napisow , ale jest na to bardzo prosty sposob przerabiamy txt na srt (subedit) potem scalamy srt z filmem (sub2divx) cala ta operacja zajmuje mi gora 2 minuty ...
- tak jak kolega nizej napisal wystarczy udostepnic film na kompie ( np. wWindows Media Player) i juz na konsoli mozemy sie cieszyc danym filmem :rolleyes:
- o graniu , przegladaniu internetu nie bede sie rozpisywal...
- i warto pamietac ze mozliwosci takiej konsoli sa caly czas rozwijane poprzez nowy soft...
- jedyna wada jaka mozna sie dopatzryc to Mkv , gdzies czytalem ze w kolejnych wersjach oprogramowanie ma byc wprowadzona obsluga ?...

Edytowane przez Bartinio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Bartinio' post='133563' date='28.11.2008, 15:43 ']a ja ci powiem ze nie ma lepszego odtwrzacza multimedialnego...


.....
- jedyna wada jaka można się dopatrzyć to Mkv , gdzies czytalem ze w kolejnych wersjach oprogramowanie ma byc wprowadzona obsluga ?...[/quote]


a ja ci powiem że jest lepszy odtwarzacz multimedialny i nazywa się Popcorn Hour i jak na razie nie ma niczego lepszego.

Wadą dyskwalifikującą jest brak wsparcia .mkv

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='kil' post='133583' date='28.11.2008, 17:35 ']a ja ci powiem że jest lepszy odtwarzacz multimedialny i nazywa się Popcorn Hour i jak na razie nie ma niczego lepszego.

Wadą dyskwalifikującą jest brak wsparcia .mkv

Pozdrawiam[/quote]

a zagrasz na nim ?:rolleyes:....

a jaka posiada przewage nad ps3 hmm ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I tu mamy takie zderzenie - PCH/eGreat odtwarza MKV i XVID z napisami ale nie ruszyy sklepowych DVD/BD. Raz,że standartowo nie ma na czym (musisz mieć napęd na USB) a dwa,ze nie obsługuje CSS. PSP3 ma odtwarzacz BD/DVD i filmy takie odtwarza ale nie odtwarza MKV i jest problem z napisami do XVID.
A nie ukrywajmy - obecnie MKV pełni rolę XVID dla BD. To znaczy mamy taki tandem jak DVD/XVID. Kiedyś to na czym szczególnie nam zależało, kupowało się na DVD (czesto kiedy cena płyty spadała) a seriale i filmy z gatunku "obejrzyj i zapomnij" ogladało się z XVID. Teraz, kiedy odtwarzacze BluRay zejdą jeszcze trochę z ceną, będziemy chyba mieli podobnie. Tylko czy wymieniać całą kolekcję DVD na BD ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...