Jump to content
Sign in to follow this  
sad_x

Jak to podłączyć?

Recommended Posts

Witam,
mam mały problem, bo nie bardzo wiem, jak podłączyć każde posiadane urządzenie, żeby "grało i bucało" ;D
Posiadany sprzęt:
xbox 360: component, hdmi
tv samsung a656: hdmi, scart, component, s-video
odtwarzacz pioneer xv-dv303, który podobno dekoduje dts i dolby digital pro logic II: wejscia video - s-video out, video out; optical in; wejscia audio: tv in, line 1 in i out
pc: vga, dvi, s-video, 6 wyjsc audio typu jack
Na razie konsolę mam podpiętą kablem component do tv, a kabel optyczny z konsoli wędruje do pioneer'a. Do pionka podpialem tez chinche, ktore wedruja do jednego jacka w kompie. Czy można to jakoś inaczej rozwiązać? Domyślam się, że mogę podpiąć z kompa jeszcze dwa przewody jack-chinch, wtedy jeden dla głośników przednich, drugi dla dwóch satelit, a trzeci dla subwoofera i głośnika centralnego. Ale czy takie rozwiązanie cokolwiek zmieni? Ogólnie, to myślę sobie, że odtwarzacz cierpi na brak wejść hdmi ;]
Jeśli popełniłem jakiś błąd, to wielkie sorry, ale jak widać, jestem kompletnie zielony i proszę o wyrozumiałość ;D
P.S. W najbliższym czasie do zestawy dołączy tuner sat head, ale to już jest kompletny staroć: 2 x scart, audio, video i rs-232c

Ok, jako, że nikt nie odpisuje na tego posta, to inaczej: Podpiąłem xbox'a do tv componentem z zestawu z konsoli, podłączyłem audio (z tego samego kabla) do tv, natomiast z tv optyk do odtwarzacza dvd. Od razu napiszę, że dźwięk jest, ale czy to jest dolby digital? Teraz zostaje kwestia podpięcia komputera tak, żeby otrzymywać dźwięk przestrzenny - czy da się to osiągnąć podpinając kabel hdmi-dvi? dvi do karty graficznej, a hdmi do tv, a z tv do pioneera optyk. Edited by sad_x