Skocz do zawartości
macias

Szukam firm robiących prezentacje TV w domu klienta

Rekomendowane odpowiedzi

najlepiej z kuj-pom, ile sobie licza za taka usluge, jakie sa warunki i jakies namiary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest jedna taka z Olsztyna, ale nie pamiętam nazwy. Bierze 250zł (dane z sierpnia) za prezentację - masz prawo wybrać 3 dowolne modele pod warunkiem, że będzie to Toshiba, JVC, Sharp lub Pioneer i być może Panasonic - już nie pamiętam. Jest to spowodowane tym, że oni są dealerami właśnie tylko tych firm. Mają nawet swoje forum, na którym nieźle się reklamują i wciskają ludziom ciemnotę.

Jeśli chcesz kupić Sony, Philipsa, Samsunga lub jeszcze coś innego to raczej nie kupisz u nich. Jeśli nawet zgodzą się na specjalne zamówienie i przywiezienie któregoś z nich do Ciebie to będą Cię do niego z całej siły zniechęcać wciskając inny model - nawet gorszy, byleby był firmy, której są dealerem.

A więc radzę zachować dużą rezerwę do takich prezentacji. Musiałbyś umieć szybko dobrze skalibrować każdy z wybranych do prezentacji modeli i umieć wchodzić do menu serwisowego - telewizory mogą przyjechać w takim stanie, że ten najgorszy będzie grał najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='czago' post='132802' date='24.11.2008, 02:40 ']Jest jedna taka z Olsztyna, ale nie pamiętam nazwy. Bierze 250zł (dane z sierpnia) za prezentację - masz prawo wybrać 3 dowolne modele pod warunkiem, że będzie to Toshiba, JVC, Sharp lub Pioneer i być może Panasonic - już nie pamiętam. Jest to spowodowane tym, że oni są dealerami właśnie tylko tych firm. Mają nawet swoje forum, na którym nieźle się reklamują i wciskają ludziom ciemnotę.

Jeśli chcesz kupić Sony, Philipsa, Samsunga lub jeszcze coś innego to raczej nie kupisz u nich. Jeśli nawet zgodzą się na specjalne zamówienie i przywiezienie któregoś z nich do Ciebie to będą Cię do niego z całej siły zniechęcać wciskając inny model - nawet gorszy, byleby był firmy, której są dealerem.

A więc radzę zachować dużą rezerwę do takich prezentacji. Musiałbyś umieć szybko dobrze skalibrować każdy z wybranych do prezentacji modeli i umieć wchodzić do menu serwisowego - telewizory mogą przyjechać w takim stanie, że ten najgorszy będzie grał najlepiej.[/quote]

Z całym szacunkiem, bo raczej od pewnego czasu siedzę tutaj, a tam zaglądam sporadycznie, ale co do prezentacji to nie rozumiem tego zacietrzewienia z Twojej strony. Sam dwa i pół roku temu zamówiłem od nich prezentację (wówczas koszt 100 zł ale przy decyzji o zakupie po prezentacji nic się nie płaciło). Przywieźli 4 modele TV. dokładnie takie jakie chciałem, przyjechali o umówionej godzinie (a dystans z Olsztyna do Piły to dobre kilkaset km), dali mi tyle czasu ile chciałem więc trwało to ok 3 godziny, miałem możliwość podłączenia wszystkiego co mi przyszło do głowy, pobawienia się tymi tv do woli, człowiek tylko odpowiadał na pytania i nie wciskał nic na siłę. Także ja ze swojej strony na stan wiedzy sprzed 2,5 roku mogę tylko w samych superlatywach o tym powiedzieć. Ciekaw jestem czy kolega powyżej miał u nich prezentację czy tylko tak gada z ironią bo to osoby z konkurencyjnego forum a więc z założenia trzeba o nich źle pisać.

To, że teraz zamiast forum zrobił się tam wielki bazar to jest zupełnie inna sprawa, między innymi dlatego rzadko tam zaglądam. Ale jeśli chodzi o jakość prezentacji, zakupu itd to ja nic do nich nie mam a wręcz przeciwnie. W mało którym sklepie (gdzie musiałbym sam jechać i oglądać sprzęt na dziadowskich ustawieniach, połączeniach itd) miałbyś takie możliwości sprawdzenia sprzętu, tym bardziej porównanie tego na sprzęcie, na którym będzie pracował na co dzień daje bardzo dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dwa i pół roku temu być może było inaczej. Chociaż...

Z tego co napisałeś w innych postach to i Ty spośród 4 telewizorów wybrałeś jednak Panasonica HD Ready.
Sprawdziłem: dwa i pół roku temu ten sklep nazywał się "e-panasonic".

Teraz nazywają się "audiowideo" bo są dealerami także innych firm, o których pisałem w pierwszym poście.

Nie wątpię, że dwa i pół roku temu z przywiezionych telewizorów najlepiej zagrał właśnie Panasonic. Edytowane przez czago

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czago chyba przesadzasz lekko i próbujesz wcisnąć jakąś teorię spiskową. Napisał CI Ator co i jak było a Ty dalej swoje. A Ty kupiłeś u nich coś po prezentacji ? Czy nie ? Bo samą prezentację na pewno miałeś skoro piszesz tutaj z taką pewnością i wieloma szczegółami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja miałem prezentacje jakis czas temu. I potwierdzam to co pisze Ator jedyne powiedzmy "małe rozczarowanie" to takie, ze myslałem ze osoba, która przywiezie tv ustawi mi wszystko a ja bede sie raczył jako klient. Okazało sie ze sam musiałem wszystko podłączać i ustawiac. Co do modeli to nie przesadzajmy. Trudno oczekiwać, ze facet bedzie miał wszystkie marki na rynku. To w końcu nie Media Markt. Generalnie polecam bo faktycznie tv i obraz inaczej prezentuje sie w domu a inaczej w sklepie. Edytowane przez Tomek Koko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='daniel76' post='133040' date='25.11.2008, 13:11 ']czago chyba przesadzasz lekko i próbujesz wcisnąć jakąś teorię spiskową. Napisał CI Ator co i jak było a Ty dalej swoje. A Ty kupiłeś u nich coś po prezentacji ? Czy nie ? Bo samą prezentację na pewno miałeś skoro piszesz tutaj z taką pewnością i wieloma szczegółami ?[/quote]
Nic nie próbuję wcisnąć tylko podaję fakty. Ator je tylko potwierdził - nic więcej, a więc nie rozumiem gdzie Ty tutaj widzisz teorię spiskową.
Po prostu Ator zamówił od dealera Panasonica prezentację 4 telewizorów (obecnie możesz zamówić tylko 3) i okazało się, że najlepiej grał akurat Panasonic.

Obecnie ten sklep zmienił nazwę bo teraz jest jeszcze dealerem Sharpa, Toshiby, JVC i Pioneera i jakoś tak się składa, że do prezentacji wybierane są tylko telewizory tych firm. Tu nie ma miejsca na żadną teorię - takie są po prostu fakty, niejednokrotnie potwierdzane przez pracowników tego sklepu. Według nich telewizory żadnej innej marki nie są zamawiane do prezentacji bo są za słabe, a jeśli już ktoś się uprze na jakiś kiepski model innej firmy np. Sony X4500, to na prezentacji przegrywa on z kretesem z każdym Sharpem, JVC, itd. Tak twierdzą pracownicy tego sklepu i nie rozumiem dlaczego mamy im nie wierzyć.

A skoro tak jest jak mówią, to ja tylko w wątpliwość poddaję rzetelność tych prezentacji bo ich wyniki są - przynajmniej dla mnie - zdumiewające.
Mam jeszcze jeden powód do podważania rzetelności tej firmy: ich działania na tamtym forum są nastawione na maksymalizację sprzedaży telewizorów tylko tych wybranych firm. To również niestety nie jest teoria.

Tomek Koko, Ty też wybrałeś Toshibę (zdaje się X3000), prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Był kiedyś taki jeden fajny gość, który powiedział bardzo mądre słowa:
"Widzisz zadrę w oku brata swego, a w swoim oku belki nie widzisz" - czy jakoś tak...
Jedno forum promuje firmę z Olsztyna, drugie firmę z Piaseczna.
No i o co tak naprawdę chodzi?
Ano jak zwykle o konkurencję, o pieniądze.
Ja naprawdę nie widzę w tym nic złego, że ktoś wpadł na pomysł, aby jechać z trzema modelami telewizorów nieraz na pół Polski. Są ludzie, którzy właśnie tak chcą! Chcą, żeby ktoś pokazał im wady i zalety danych modeli po podłączeniu w domu, bo najzwyczajniej na świecie nie mają czasu czytać forum, ani chodzić po marketach i liczyć na kompetencję lub (co bardziej prawdopodobne) niekompetencję sprzedawcy w markecie. A co to jest 250zł za dojazd, taki wielki zarobek? Jechać pół dnia, wydać na paliwo i parę godzin u klienta w domu siedzieć? Tym bardziej, że klient nie musi, powtarzam, NIE MUSI kupić żadnego z tych telewizorów!!!
No i komu to przeszkadza?
Ano widzę, że niektórym na tym forum to przeszkadza. A dlaczego, to już napisałem w piątym akapicie.
Inną sprawą jest to, że jeżeli naprawdę przestawiają oni (ci z Olsztyna) w jakiś sposób menu serwisowe niektórych modeli telewizorów w celu osiągnięcia korzyści (jak to stwierdził jeden z moich przedmówców), to takie postępowanie podchodzi pod paragraf i można zgłosić to do prokuratury.
ALE
jeżeli nie ma na to dowodów, to takie bezpodstawne oskarżanie jakiejkolwiek firmy na forum publicznym też podchodzi pod paragraf.
Także niech kolega "czago" przedstawi jakieś dowody, albo w innym wypadku jest zwykłym oszczercą i konfabulantem!
Także jak widać, każdy kij ma dwa końce - jeden koniec ma w Olsztynie, drugi w Piasecznie.
ps.
Starałem się być obiektywnym w mojej wypowiedzi, a swój telewizor 52" kupiłem 8 miesięcy temu w Digitalo, bo tam było najtaniej (można sprawdzić historie moich postów). Gdyby nie zależało mi na paruset złotych, to pewnie wybrałbym prezentację w domu.
I tyle.
pozdrawiam
ROB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widzisz kolego R_O_B, czegoś jednak nie wiesz. Jedno forum to też firma z Olsztyna (ten sam właściciel - wystarczy w google wpisać whois i wyskakuje, że hdtv.com.pl należy do firmy LOCO) a dla tego forum digitalo to klient tak samo jak Sony czy Toshiba czy TechniSat. To m.in! od tych firm, dostajemy sprzęt do testów i chyba to widać na portalu. Poza tym, dla mnie, nie ma to żadnego znaczenia bo może kiedyś to coś znaczyło a dzisiaj to już inne czasy. I jedno i drugie forum są bardzo duże i nic tego już nie zmieni. Konkurencja musi być, żeby było zdrowo. Wydaje mi się, że tylko czytelnicy na tym korzystają ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok Gmeru.
Jedno forum jest właściciela, a drugie jest sponsorowane.
TVN jest Waltera, a Gazeta Wyborcza ... itd.

Ale pomińmy to, bo to nie było głównym tematem. Ja nawet słowem nie wspomniałem, że na tym forum są jakieś nierzetelne testy itp. Ba! Czytałem "obydwa forum-y" i kupiłem 52z3030, bo wierzyłem, że Twój test jest obiektywny! I nie zawiodłem się.

Być może trochę analogia z tą belką nie była trafiona, ale...

... ale nie odpowiedziałeś na podstawowe pytanie, a mianowicie:
Na jakiej podstawie twierdzicie, że firma z Olsztyna robi jakieś wałki z ustawieniami w menu serwisowym?
To jest podstawowe pytanie!!!
Następna sprawa jest taka, że coś wam przeszkadza, że ta firma oferuje i dowozi na miejsce cztery znane i uznawane marki telewizorów do testów. Mało? A ile marek sprowadza np. Digitalo?
No i żeby się nie rozpisywać, sprawa trzecia:
ILE OSóB na tym forum poczuło się OSZUKANYCH przez tych ludzi, którzy poświęcają swój czas, aby uczciwie zarobić pieniądze i jadą setki kilometrów, aby sprzedać swój telewizor??? Jest ktoś niezadowolony z zakupu i twierdzi, że go oszukali? Nie widzę...
Więc po co ta drwina i ironia?

Tak Gmeru. Piszę "Wy", bo też się ładnie podpisałeś pod postem kolegi "czago" takim oto dosyć wymownym emotikonem - ;)

I najpierw odpowiedz mi na pierwsze pytanie, a dopiero potem na następne.

I nie traktuj tego posta jako atak na Twoją osobę.

Edytowane przez R_O_B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo ja siedzę w temacie od 2005 roku i swoje wiem (wtedy było 20 maniaków HD na PL a dzisiaj są setki tysięcy). Nie sądzę by miało to jakieś teraz znaczenie i nie będę na ten temat dyskutować. Nie chcę nikogo obrzucać błotem bo to są już kogoś prywatne sprawy i nie mam ochoty wchodzić w kogoś prywate.

Nie miałem nigdy żadnych prezentacji. Inni jak widać mieli i mają różne opinie. Ich się słuchaj : ) Jedni są zadowoleni a inni rozczarowani. Ale to chyba ze wszystkim tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra kolego, Tobie też odpiszę, bo gadasz jak potłuczony.

[quote name='czago' post='133028' date='25.11.2008, 12:37 ']Dwa i pół roku temu być może było inaczej. Chociaż...[/quote]
Chociaż co?


[quote]Z tego co napisałeś w innych postach to i Ty spośród 4 telewizorów wybrałeś jednak Panasonica HD Ready.[/quote]
A to przywieźli mu cztery Panasoniki i wybrał Panasonika, czy jak.....?



[quote]Sprawdziłem: dwa i pół roku temu ten sklep nazywał się "e-panasonic".[/quote]
Matko Święta, a teraz...
[quote]Teraz nazywają się "audiowideo" bo są dealerami także innych firm, o których pisałem w pierwszym poście.[/quote]
No i...?

[quote]Nie wątpię, że dwa i pół roku temu z przywiezionych telewizorów najlepiej zagrał właśnie Panasonic.[/quote]
No tak, skoro do testów przywieźli cztery Panasoniki, bo sklep nazywał się e-Panasonic, to ciężko było coś wybrać :lol:

Wiesz co, lepiej już nic nie pisz... albo pisz... będzie weselej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gmeru' post='136033' date='10.12.2008, 22:42 ']Bo ja siedzę w temacie od 2005 roku i swoje wiem (wtedy było 20 maniaków HD na PL a dzisiaj są setki tysięcy). Nie sądzę by miało to jakieś teraz znaczenie i nie będę na ten temat dyskutować. Nie chcę nikogo obrzucać błotem bo to są już kogoś prywatne sprawy i nie mam ochoty wchodzić w kogoś prywate.

Nie miałem nigdy żadnych prezentacji. Inni jak widać mieli i mają różne opinie. Ich się słuchaj : ) Jedni są zadowoleni a inni rozczarowani. Ale to chyba ze wszystkim tak jest.[/quote]

No i myślę, że na tym możemy zakończyć naszą dyskusję.
Dokładnie, tak jak piszesz, nie oceniajmy innych, tylko róbmy swoje!
pozdrawiam
ROB

ps.
A tak przy okazji, to mógłbyś mi polecić jakiś dobry model LCD, który uczciwie odbiera kablówkę.
To dla rodziców - obiecałem, że znajdę im jakiś dobry TV do świąt :-)
Mój temat jest w ogólnym, na wyświetlaczach LCD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopak po prostu jest uprzedzony i nie powiesz mu co i jak. Ale i tak spróbuję rozwiać jego wątpliwości.
No więc kolego drogi (tu mówię do czago) było to tak. Zanim w ogóle wybrałem telewizor do prezentacji to trochę poczytałem (nie tylko na tamtym forum) ale i na zagranicznych forach. Także wybrane modele (dodam tu może ku zdziwieniu wielu osób w tym czago na czele, że o dziwo nie były to 4 modele panasonica) okresliłem ja sam, bez sugestii ze strony właściciela tego sklepu.
Sprawa druga, otóż jak ktoś inny tu powiedział, prezentacji nie robią osoby z tej firmy, oni tylko przywożą, pomagają podłączyć, a potem dostajesz do ręki pilota, i robisz co chcesz: mam tu na myśli wszelkiego rodzaju zabawę ustawieniami, podłączanie wszelakich źródeł sygnału itp itd. U mnie trwało to 3 godziny, nikt nie popędzał, miałem wystarczająco dużo czasu, żeby wybrać dokładnie taki model jaki chciałem, a nie jak sugerujesz taki, jaki mi wciskano. Jeśli czegoś jeszcze tu nie zrozumiałeś to pytaj, choć myślę, ze to zostało jasno powiedziane.

Dodam jeszcze, że nawet jeśli z ich strony byłyby pewna sugestia to czy to jest coś nienormalnego :). Czy Ty uważasz, że idąc np do Media Marktu czy innego sklepu z telewizorami dostajesz absolutnie super warunki do porównania tych tv. Guzik prawda, warunki są nawet gorsze, bo nie wiesz co jest czym podłączone: zwykle jakimś nędznym kablem puszczonym przez 5 rozdzielaczy. Te modele które mają się sprzedać szpanują ekstra obrazem HD. Do tych mniej ważnych (czytaj opłacalnych dla sklepu) idzie sygnał analogowy taki, że czasem strach patrzeć, bo jakość taka, że jakbym kupił tv i w chacie taki obraz otrzymał to bym chyba powiesił się z tej rozpaczy że kupiłem wielkie G za kupe kasy.
Także jak widzisz nie ma praktycznie takiej firmy, która zupełnie obiektywnie doradzi Ci np, że lepiej wziąć ten tańszy model bo i tak jest lepszy od tego droższego, bo nikt nie sra do swojego ogródka za przeproszeniem, a dla nich liczy się zarobek. Różnica między owym MM (czy innym sklepem), a tą "prezentacją" (to złe słowo bo raczej powiedziałbym, testowanie w warunkach domowych) jest taka, ze w drugim przypadku masz własne warunki w których przyjdzie Ci użytkować sprzęt, a intensywność i jakość testów zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Ostateczna decyzja również. No chyba, że preferujesz jeszcze inną metodę wyboru tv: bez oglądania :lol:

Tego Panasa mam do dzisiaj i nie było dnia, żebym nie był zadowolony z tego wyboru. Pewnie gdybym kupował dzisiaj wybrałbym coś innego, wiadomo inne ceny, lepsze modele,, większa dostępność materiału HD, a więc i inne spektrum zastosowań (co ważne przy wyborze bo jaki sens ma kupowanie fullHD do analogowej kablówki :)) Także zamiast się napinać i na siłę wszystkim udowadniać, że tamci to oszuści i kombinatorzy po prostu przyjmij czago do wiadomości, ze są ludzie, którzy skorzystali z tej oferty i są bardzo zadowoleni z tego faktu oraz końcowego wyboru (i nie potrzebują do pełni satysfakcji Twojego poklasku :)).


EDIT:

Mimo, że to w sumie mało istotne to przypomniało mi się że miałem dodać, że ich sklep już wówczas figurował w kilku domenach: e-panasonic to jedna z nich, ale audiovideo jak równiez loco równiez wtedy istniały (to tak na marginesie a propos Twojej zabawy z nazwami ich sklepu i daleko idącymi za tym wnioskami )

Edytowane przez Ator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[b]R_O_B:[/b] widzę, że z tego co napisałem nie za dużo załapałeś. Świadczy o tym Twoje nabijanie się z chyba jednak poważnej sprawy. Prawdopodobnie to moja wina. Takim osobom jak Ty wytłumaczę więc bardziej dosadnie:
dwa i pół roku temu Ator zamówił w sklepie o nazwie "e-panasonic" będącym dealerem sprzętu firmy Panasonic (ale sprzedającym telewizory także innych firm) prezentację [b]4 telewizorów różnych firm[/b]. Wśród tych 4 modeli [b]różnych firm[/b] był [b]jeden[/b] telewizor Panasonic. Na prezentacji wygrał właśnie Panasonic. Oczywiście to może być przypadek. Być może rzeczywiście bez żadnej ingerencji dealera Panasonica, akurat w tym wypadku spośród 4 modeli różnych firm Panasonic był najlepszy. Tylko dziwnym trafem w owym czasie prezentacje organizowane przez firmę "e-panasonic" w większości wygrywały różne modele telewizorów Panasonic. Były one wtedy według słów właścicieli firmy (Kikiego i Ar2) zwycięzcami zarówno prezentacji jak i wszelkich testów. Co chwila na ich forum pojawiał się ktoś kto właśnie miał prezentację, wśród modeli różnych firm wybrał na niej oczywiście Panasonica, bardzo dziękował Kikiemu i namawiał innych forumowiczów do skorzystania (czyli kupienia) u Kikiego prezentacji. Poczytaj sobie posty forumowiczów, a także Kikiego i Ar2 z tego okresu, no chyba, że już je wykasowali, choć z pewnością nie wszystkie, ponieważ dużo ich wtedy naprodukowano. Zresztą zacieranie śladów to ich sposób postępowania - ale o tym napiszę w dalszej części.

Potem firma z Olsztyna "e-panasonic" została dealerem także Sharpa, Toshiby, JVC i Pioneera i zmieniła nazwę na "audiovideo". Zaczęto na forum na wielką skalę polecać wszelki sprzęt tych firm. Panasonic z dnia na dzień popadł w niełaskę - musiał chyba czymś podpaść. Świadczą o tym ówczesne posty [color="#FF0000"]xxxxxxx[/color] fatalnie oceniające nowy model plazmy Panasonica (do tej pory sytuacja nie do pomyślenia), a i poprzednie modele nagle przestały być takie świetne. Wszyscy ze zdumienia przecierali oczy. Prezentacje zaczęły wygrywać same Sharpy, Toshiby, JVC i Pioneery.

Od tego momentu rozpoczęło się jeszcze większe nabijanie klientów i dosłownie wciskanie im wszystkiego co ma znaczek Sharpa, Toshiby, itd. Nawet jeśli było kiepskiej jakości (np. kamery JVC). [color="#FF0000"]xxxxxxx[/color] nie poprzestał tylko i wyłącznie na wychwalaniu często słabych modeli firm sponsorujących. Z jego punktu widzenia należało również na forum skutecznie obrzydzić modele konkurencji. I tak wystarczyło, że jedna osoba napisała na forum, że jej egzemplarz np. Sonego ma jakąś wadę (teraz to już dopuszczam myśl, że mógł to być nawet któryś z pracowników [color="#FF0000"]xxxxxxx[/color] ) to [color="#FF0000"]xxxxxxx[/color] od razu w swoich kilku postach powtarzał pisząc w innych tematach, że ludzie zgłaszają mu wręcz nagminnie, że Sony ma tę wadę, Sharpy JVC i Toshiby są świetne i dodawał na końcu ulubione zdanie: "ale wybór należy do ciebie", które miało podkreślać jego bezstronność. Oczywiście w podtekście: "Sony to beee, kupuj Toshibę, Sharpa lub JVC. One nie mają żadnych wad i są najlepsze pod każdym względem." Jedno wielkie naciąganie robione z chęci zysku. Nie muszę dodawać jaką radość w jego sercu musiał wywołać autentyczny tym razem przypadek cloudingu u Sonego. Wreszcie mógł pisać prawdę. Z kolei jak ostatnio wybuchła jeszcze gorsza afera z występującymi pionowymi kreskami w Toshibach i skandaliczną reakcją na ten fakt serwisu Toshiba Polska, to [color="#FF0000"]xxxxxxx[/color] (który wcześniej uważał serwis Toshiby w Polsce za wzorcowy i chwalił się świetnymi w nim układami) do tej pory udaje, że nie ma tematu. Nie ostrzegł jeszcze żadnej osoby na forum przed kupnem Toshiby: przypominam, że to jeden ze sponsorów firmy [color="#FF0000"]xxxxxxx[/color] i [color="#FF0000"]xxxxxxx[/color] .

I od razu uspokajam wszystkich zwolenników spiskowej teorii dziejów: mieszkam w Warszawie, od wielu lat pracuję w TVP i nigdy nie miałem ani nie mam nic wspólnego z żadną firma produkującą lub sprzedającą telewizory ani jakikolwiek inny sprzęt, ani z nikim na tym forum (hdtvpolska.com), ani na tamtym forum (hdtv.com.pl).

[b]R_O_B :[/b] tak więc Twoje obawy, czy wręcz sugestie o moich powiązaniach są wyssane z palca.

Zasadnicza różnica jaką [b]ja[/b] widzę pomiędzy tymi forami jest taka, że na tym forum (hdtvpolska) mogę swobodnie wypowiadać swoje zdanie na temat wszystkich modeli telewizorów. Na tamtym forum za pisanie (zaznaczam, że w sposób kulturalny i zgodny z netykietą) tego co myślę o niektórych modelach telewizorów, zostałem z niego bezpardonowo usunięty, a dostęp do forum mam zablokowany. I to dla mnie dobitnie świadczy o uczciwości tych handlarzy - bo już nie nazywam ich sprzedawcami. Dotarło do mnie niestety już po czasie, że moimi postami zacząłem zbyt mocno psuć interesy rodzinne obu panów ([color="#FF0000"]xxxxxxx[/color] jest ojcem [color="#FF0000"]xxxxxxx[/color] ).
Moja wiedza na temat działalności tamtego forum opiera się przede wszystkim na wnikliwej obserwacji wszystkiego co tam się dzieje: począwszy od plebiscytu na tzw."Złoty Piksel" przez słynne płatne "testy"sprzedawanego tam sprzętu (które oczywiście z testami nie mają nic wspólnego), a skończywszy na tzw. poradach głównego handlarza [color="#FF0000"]xxxxxxx[/color] jaki model kupić bo rzekomo jest najlepszy. Przynajmniej w 90% są to modele sponsorów. Aby jakoś uwiarygodnić rzekomą wyjątkowość tych telewizorów polecanych nieświadomym klientom, w plebiscycie na tzw. Złoty Piksel oczywiście wygrywały same Sharpy i Toshiby. I nikt nie wie jakim cudem. Taki Sony X3500 czy nagradzany Philips PFL9732 nie miały z nimi żadnych szans. Ostatnio [color="#FF0000"]xxxxxxx[/color] w swoim zakłamaniu stwierdził nawet, że obraz 200Hz na nowym Sonym serii Z jest mniej płynny niż obraz 50Hz – zapewne na jakiejś starej Toshibie lub Sharpie. Ten handlarz jak widać nie zna umiaru w dyskredytowaniu konkurencji. U niego chęć zysku wygrywa już z rozumem. I nie jest dla niego istotne, że wśród przynajmniej kilku tysięcy osób to czytających w Polsce ośmiesza się pisząc podobne rzeczy. Ważne, że dzięki takim stwierdzeniom zyska poparcie swoich sponsorów, bo sprzeda więcej telewizorów ich firm co bardziej naiwnym klientom, a takich niestety jest większość.

Kiedyś [color="#FF0000"]xxxxxxx[/color] w dyskusji ze mną nieco się zapomniał i zagalopował. Chcąc podkreślić na forum swoją wyższość nade mną nieopatrznie napisał, że zna się świetnie na sprzęcie, ponieważ stale jeździ na wszelkie targi, pokazy sprzętu i szkolenia Sharpa (nawet do Bangkoku) i mnie tam nigdy nie widział. A skoro mnie nie było w Bangkoku to dlaczego śmiem się na temat Sharpa wypowiadać.
W odpowiedzi napisałem, że nie stać mnie na takie wyjazdy i nie omieszkałem pogratulować mu sponsorów (bo przecież za własne pieniądze na szkolenia Sharpa nie jeździ) za co natychmiast dostałem od [color="#FF0000"]xxxxxxx[/color] bana (wtedy jeszcze nie wiedziałem, że to jego syn), a mój post został skasowany. Oczywiście post [color="#FF0000"]xxxxxxx[/color] również został skasowany - trzeba było szybko zatrzeć ślady jego gadulstwa, które go kompromitowały.
To jeden z przykładów obrazujących działanie tamtego forum prowadzonego przez handlarzy. Od tego czasu zacząłem archiwizować pewne rzeczy.

Czy jestem do nich uprzedzony? Być może, ale moje uprzedzenie bierze się z doświadczenia po pobycie na tamtym forum. Dopóki nie nacisnąłem na odcisk tym handlarzom nie miałem żadnych kłopotów. Jak zacząłem być niewygodny i tylko delikatnie psuć im interes rozprawa ze mną była krótka. Nie pomogły żadne argumenty i moje powoływanie się w korespondencji na regulamin forum. Na pytania o przyczynę dlaczego moje konto zostało zablokowane odpowiedzi tych handlarzy sprowadzały się do jednego słowa: dlatego. Dlaczego nie mogę założyć nowego konta? Dlatego. Do dzisiaj zachowałem pełną korespondencję. Oczywiście mają do tego prawo: to ich forum, ale niech nikt mi nie wciska kitu, że są uczciwi.

I na koniec: po co w ogóle o tym wszystkim piszę? Otóż dlatego, że wkurza mnie jak kilku cwaniaków tłucze kasę stosując nieuczciwe zagrywki, takie jak bezkrytyczne zachwalanie słabego sprzętu tylko dlatego że jest od ich sponsora, a głosy przeciwne, wskazujące na ewidentne wady tego sprzętu eliminuje – tak jak w moim przypadku. To jest sprzeczne z ideą forum jako płaszczyzny dyskusji i wolnej wymiany zdań i poglądów.
Niech sobie nawet będą sponsorowani przez jedną czy drugą firmę – przecież mają do tego prawo. Ale niech przynajmniej nie oszukują nieświadomych tej rzeczywistości mniej doświadczonych użytkowników forum, do których i ja jeszcze rok temu się zaliczałem.

[b]Ator:[/b] z mojej wiedzy nazwa "audiovideo" pojawiła się później niż "e-panasonic" i "loco" chociaż to rzecz drugorzędna. Co do Twojej prezentacji to jak już napisałem - mógł trafić się przypadek uczciwy, chociaż ja po tym czego doświadczyłem i z jakimi ludźmi miałem do czynienia na tamtym forum, mam co do tego wątpliwości. Nie jesteś w stanie stwierdzić co zostało w nastawach telewizora zmienione i także chociażby ile kilometrów przebył po polskich drogach każdy egzemplarz zanim trafił do Ciebie na prezentację. Przecież na każdą z nich nawet po kilkaset kilometrów jeżdżą po 3-4 egzemplarze, a wybierany jest średnio najwyżej jeden. Reszta wraca. Ja wolałbym kupić autentyczną nówkę, a nie telewizor "po przejściach", a właściwie po przejazdach i przenosinach, kilka razy rozpakowywany i zapakowywany w tę i z powrotem.

[quote name='Ator' post='136048' date='10.12.2008, 22:22 ']Także zamiast się napinać i na siłę wszystkim udowadniać, że tamci to oszuści i kombinatorzy po prostu przyjmij czago do wiadomości, ze są ludzie, którzy skorzystali z tej oferty i są bardzo zadowoleni z tego faktu oraz końcowego wyboru (i nie potrzebują do pełni satysfakcji Twojego poklasku :P).[/quote]
Przychodzi mi na myśl jedna mądra myśl zawarta w zdaniu: "Pierwszym wrogiem wolności jest syty niewolnik."
Jak nie zna się czegoś lepszego to jest się bardzo zadowolonym z tego co jest i trudno czegoś innego pragnąć.
I nie mam zamiaru nikomu nic na siłę udowadniać. Po pół roku od zdarzenia napisałem po prostu o swoim przypadku i to wszystko. Nie mam podstaw sądzić abym był przypadkiem wyjątkowym i jedynym. A jeśli ktoś w niego nie wierzy to jego sprawa - może się dalej z niego śmiać. Dla mnie jest to smutne, bo podważyło wiarygodność forum internetowego. Na szczęście nie jedynego o tej tematyce.

P.S.: proszę admina tego forum o nie kasowanie mojego postu lub nawet całego tematu jak to już kiedyś miało miejsce po interwencji admina ([color="#FF0000"]xxxxxxx[/color] ) z drugiego forum. Gdyby to jednak miało nastąpić proszę o poinformowanie mnie np. na PW, który z punktów regulaminu forum naruszyłem opisując swój przypadek, abym mógł uniknąć tego w przyszłości.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mam zamiaru w chwili obecnej odpowiadać na wszelkie kłamliwe zarzuty wobec mojej osoby rozpowszechniane, przez tego użytkownika, który jest kłamcą:


[quote]Kiedyś [color="#FF0000"]xxxxxxx[/color] w dyskusji ze mną nieco się zapomniał i zagalopował. Chcąc podkreślić na forum swoją wyższość nade mną nieopatrznie napisał, że zna się świetnie na sprzęcie, ponieważ stale jeździ na wszelkie targi, pokazy sprzętu i szkolenia Sharpa (nawet do Bangkoku) i mnie tam nigdy nie widział. A skoro mnie nie było w Bangkoku to dlaczego śmiem się na temat Sharpa wypowiadać.
W odpowiedzi napisałem, że nie stać mnie na takie wyjazdy i nie omieszkałem pogratulować mu sponsorów (bo przecież za własne pieniądze na szkolenia Sharpa nie jeździ) za co natychmiast dostałem od administratora bana (wtedy jeszcze nie wiedziałem, że to jego syn), a mój post został skasowany. Oczywiście post [color="#FF0000"]xxxxxxx[/color] również został skasowany - trzeba było szybko zatrzeć ślady jego gadulstwa, które go kompromitowały.
To jeden z przykładów obrazujących działanie tamtego forum prowadzonego przez handlarzy. Od tego czasu zacząłem archiwizować pewne rzeczy.[/quote]

Oto posty, które rzekomo zostały skasowane, jak widać nie zostały skasowane: użytkownik dostał bana za łamanie regulaminu, wprowadzanie bardzo napiętej atmosfery na forum, której przykład jest w rzekomo skasowanym linku, w którym atakuje innych użytkowników i prowokuje do kłótni i sprzeczek.


LINK: [color="#FF0000"]WYMODEROWANO[/color] Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Huh, dawno nie odwiedzalem tego tematu bo w miedzyczasie sprawa sie zrobila nieaktualna ale nie sadzilem ze sie rozwinie akurat w tym kierunku. Jako ze w temacie juz nie potrzebuje pomocy to dodam tylko ze ostatnio pytalem na forum B o sonego 40S4000 (ze wzgledu na promocje w Euro) i porownanie do PY8. Poradzono mi panasa, co akurat chyba by sie zgadzalo (subiektywnie dla mnie lepszy obraz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I to jest cały Ar2. Dał linka jakoby przeczącego temu co napisałem o sponsorowaniu wyjazdu [color="#FF0000"]xxxxxxx[/color] do Bangkoku na szkolenia Sharpa, ale nie dał mi możliwości wejścia na ten link bo zablokował całą naszą sieć. Oto co mi się pojawia:
"Sorry. The administrator has banned your IP address. To contact the administrator click here"

Mam nadzieję, że rzeczywiście jest to link do mojej wymiany zdań z [color="#FF0000"]xxxxxxx[/color] , po której dostałem bana na 10 dni - ale wtedy musiałby również przywrócić post [color="#FF0000"]xxxxxxx[/color] , a o taką szczerość go nie podejrzewam. Tym bardziej, że nazwał mnie kłamcą, czyli coś z tymi odzyskanymi postami nie jest tak.

No cóż, będę to musiał zweryfikować jak znajdę sieć i komputer nie zablokowy przez Ar2. Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widać, że masz jakiś problem z [color="#FF0000"]xxxxxxx[/color] , ale mnie do niego nie mieszaj, nie podałem żadnego linku dotyczącego [color="#FF0000"]xxxxxxx[/color] , tylko pokazujące Twoje kłamstwa i rzekome kasowanie przezemnie Twoich postów. To czy [color="#FF0000"]xxxxxxx[/color] jeździ na sponsorowane wyjazdy mało mnie interesuje, także to czy on ma z tym jakieś problemy bo widocznie nie możesz tego przeżyć, że ktoś jedzie na jakieś sponsorowane szkolenie.

Proponuję nauczyć się korzystania z różnych systemów, wielu użytkowników "insynuuje" kasowanie postów, gdy zostały one np. przeniesione.

Nawet największe boty forumowe, nie założyły tylu kont co szanowny Czago i nie dodały tylu spamu, zarówno poprzez posty, jak i prywatne wiadomości dlatego zablokowany został dostęp do forum. Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja nie mam żadnego problemu z wyjazdami [color="#FF0000"]xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx[/color] do Bangkoku. Skoro kasujesz posty to raczej jest to niewygodne dla Ciebie i dla niego. A że skasowałeś (a nie przeniosłeś) TO PEWNE. I nie ściemniaj bo sam dobrze wiesz co robiłeś.

W tej chwili nie mam możliwości zweryfikowania linku, który podałeś, co jednak wkrótce nastąpi. Z Twoich słów wnoszę, że nie jest to jednak link do tych skasowanych postów, czyli być może jest to jeszcze jedna Twoja manipulacja, ale z ostateczną oceną powstrzymam się do momentu ich przeczytania.

Informacje o działalności Twojej i [color="#FF0000"]xxxxxxxxxxxxxx ([/color]Ty to nazywasz spamem) przesłałem w formie PW kilkudziesięciu osobom i uczyniłem to dopiero po Twoim zablokowaniu mojego konta. Wiadomo, że w tym celu musiałem założyć kolejne konto. Po jego skasowaniu - kolejne. I tak kilka razy. Otrzymałem zresztą mnóstwo podziękowań od nowych użytkowników forum, jeśli kontrolujesz PW to zapewne o nich wiesz.

I postaraj się pamiętać o kolejności zdarzeń - co z czego wynikało. Najpierw były Twoje działania, a potem moja na nie odpowiedź.

[color="#FF0000"]
xxxxxxxxxxxxxx = WYMODEROWANO[/color] Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[color="#FF0000"]całkowicie wymoderowano (reklama innego portalu).[/color] Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co za bezczelnosc
poszukiwanie sponsora na innym forum
zenua

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dyskusja nie na temat.
Z piaskownicy wyszedłem ćwierć wieku temu.
Gdzie są moderatorzy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
OK. Dyskusja może trochę zbacza, ale dotyczy z grubsza wiarygodności firmy robiącej prezentacje w domu, a więc tego o co pytał autor wątku. On jeszcze nie protestuje.

[b]Ar2 [/b]: dostałem się w końcu do linka który podałeś. Rzeczywiście [color="#FF0000"]xxxxxxx[/color] pisze o Bangkoku, ale nie jest to wymiana zdań, o której pisałem. [color="#FF0000"]xxxxxxx[/color] kilkakrotnie chwalił się takimi wyjazdami i ja za którymś razem odpisałem mu trochę bardziej dosadnie niż to jest w tym linku. Poszukaj dokładniej, może gdzieś to znajdziesz w swoich zbiorach skasowanych postów.

Swoją drogą widzę, że do tej pory są zachowane moje posty na Twoim forum, tyle że jest ich tylko 475. Dla ułatwienia szukania podam Ci, że napisałem ich 478. Dowody mam na napisanie 477, czyli jestem w stanie udowodnić, że kłamiesz twierdząc, że nie kasujesz postów. Jak pisałem wcześniej, od momentu kiedy wykasowałeś mi pierwszego posta zacząłem być bardziej czujny, ale ten jeden pierwszy skasowany post już raczej przepadł. Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...