Skocz do zawartości
FUSiON244

Antena pokojowa

Rekomendowane odpowiedzi

Podpiąłem tv (Sony 26E4020 z MPEG-4) do anteny zbiorczej w bloku (parter, Warszawa Włochy) i nie łapię nic z cyfrowego sygnału. Czy jest szansa, że na jakiejś antenie pokojowej uda mi się coś złapać? - odpada montowanie anteny na zewnątrz.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='FUSiON244' post='132208' date='20.11.2008, 15:28 ']Podpiąłem tv (Sony 26E4020 z MPEG-4) do anteny zbiorczej w bloku (parter, Warszawa Włochy) i nie łapię nic z cyfrowego sygnału. Czy jest szansa, że na jakiejś antenie pokojowej uda mi się coś złapać? - odpada montowanie anteny na zewnątrz.

Pozdrawiam[/quote]
Witam
Jeśli widzisz PKiN, to szansa jest.
Ale w sklepie umów się, że zwrócisz, jak antena nic nie będzie łapać.
B. Ważne:
przy skanowaniu kanałów wybierz: TV naziemna (czyli tv aerial) w żadnym wypadku TV kablowa, bo na pewno nic nie wykryje.
Pozdrawiam
PS. Ja łapałem na Ursynowie na full signal na biernym dipolu ćwierćfalowym wykonanym z kawałka laminatu miedziano-epoksydowego. Edytowane przez andrzej_an

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
andrzej_an:

czesc,
skoro mieszkasz na Ursynowie, moze mi pomozesz:)

sony 32v4500 w "informacjach o systemie" pokazuje brak sygnalu. Kierujac antene pokojowa w rozne miejsca zmienia sie tylko jeden wskaznik (prawy dolny rog) od -70 (w porywach) do +500 gdy odlaczam antene.

mieszkam na parterze wiec sygnal moze byc teoretycznie slaby, no ale totalny brak sygnalu? tego sie nie spodziewalem...
Jakies sugestie? jak nalezy ustawic antene aby przetestowac tuner DVB?

parter, okna mam skierowane na poludnie, niestety w odleglosci ok 80m jest na przeciwko 4pietrowy blok.

pivek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pivek' post='137061' date='16.12.2008, 17:30 ']andrzej_an:

czesc,
skoro mieszkasz na Ursynowie, moze mi pomozesz:)

sony 32v4500 w "informacjach o systemie" pokazuje brak sygnalu. Kierujac antene pokojowa w rozne miejsca zmienia sie tylko jeden wskaznik (prawy dolny rog) od -70 (w porywach) do +500 gdy odlaczam antene.

mieszkam na parterze wiec sygnal moze byc teoretycznie slaby, no ale totalny brak sygnalu? tego sie nie spodziewalem...
Jakies sugestie? jak nalezy ustawic antene aby przetestowac tuner DVB?

parter, okna mam skierowane na poludnie, niestety w odleglosci ok 80m jest na przeciwko 4pietrowy blok.

pivek[/quote]
Witam
Ja mam okno na płd-zach i też blok naprzeciw, ale mieszkam na 8 piętrze.
Dotąd nie ustawiłem anteny na Raszyn, więc nie wiem jak odbiór z tego kierunku (łapię sygnał odbity).
Problemem może być wzmacniacz w antenie pokojowej - nie każdy przepuszcza dobrze sygnał cyfrowy.
Sugerowałbym eksperymenty z kilkoma egzemplarzami dostępnymi na rynku, ale przy zakupie umówić się na możliwość zwrotu.
Antena bierna powinna odbierać dobrze, ale musiałaby być na zewnątrz.
Dopóki sygnał nie będzie min. średni (żółty kolor), o odbiorze nie ma co marzyć.
życzę powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...