Skocz do zawartości
Tery777

Technologia HD Blu-Ray w TVP

Rekomendowane odpowiedzi

Telewizja Polska włączy się w obchody 75. urodzin wielkiego kompozytora Krzysztofa Pendereckiego. Z tej okazji publiczny nadawca zastosuje technologię obrazu HD Blu-Ray.
Widzowie TVP HD 23 listopada 2008 roku o godz. 19.30 obejrzą transmisję koncertu "Siedem bram Jerozolimy" w reżyserii Jarosława Minkowicza z animacją komputerową Tomasza Bagińskiego.

Koncert odbędzie się w ramach Festiwalu Krzysztofa Pendereckiego z okazji 75. urodzin polskiego kompozytora. Telewizja Polska zapewnia, że będzie pierwszą polską stacją, która podczas koncertu zastosuje nowoczesną technologię emisji obrazu HD Blu-Ray o najwyższej cyfrowej rozdzielczości.

Kanał TVP HD dostępny jest w ofercie telewizji "n" , sieci kablowej Aster (Warszawa, Kraków, Zielona Góra) oraz innych sieciach kablowych na terenie kraju.

Źródło: TVP

Pozdrawiam
Tery777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć G. : )

Co do newsa, to, co to znaczy: w technologii Blu-ray ? B) ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[b]HD Blu-Ray o najwyższej cyfrowej rozdzielczości ....[/b]


Bełkot techniczny na najwyższym poziomie B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
News zdjęty ze strony TVP.
Ot taki żarcik.

Czy weterani HD kojarzą Tomka Bagińskiego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' post='131995' date='19.11.2008, 11:06 ']Cześć G. : )

Co do newsa, to, co to znaczy: w technologii Blu-ray ? :ninja: ; )[/quote]

Siemka P.:)

Zaciekawiło mnie to maksymalnie, chciałem poznać waszą opinie, bo sam utknąłem w swych rozmyślaniach na temat programu TVPHD w tehnologii HD Blue-Ray o najwyższej cyfrowej rozdzielczości :excl:
Już zaplanowałem nagranie, zaobaczymy cóż nas czeka.

Link do całego materiału poniżej, to co najważniejsze wrzuciłem na forum.

[url="http://beta.tvp.pl/kultura/aktualnosci/siedem-bram-jerozolimy-krzysztofa-pendereckiego-w-tvp-hd"]http://beta.tvp.pl/kultura/aktualnosci/sie...ckiego-w-tvp-hd[/url]

Pozdro
Tery777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dominikjestem' post='132001' date='19.11.2008, 10:53 ']News zdjęty ze strony TVP.
Ot taki żarcik.

Czy weterani HD kojarzą Tomka Bagińskiego ?[/quote]

Ja kojarzę :ninja: Ziomek z Białego :excl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='131999' date='19.11.2008, 11:36 '][b]HD Blu-Ray o najwyższej cyfrowej rozdzielczości ....[/b]


Bełkot techniczny na najwyższym poziomie :)[/quote]

@ Bodex, chyba nie doczytałeś!! Oni nie piszą o HD Blu Ray ale -uwaga:
[quote]Telewizja Polska S.A. jako pierwsza polska stacja zastosuje podczas koncertu nowoczesną technologię emisji obrazu [b]HD [color="#FF0000"]Blue[/color]-Ray[/b] o najwyższej cyfrowej rozdzielczości.[/quote] :ninja: a raczej :excl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bosze ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Tery777' post='132024' date='19.11.2008, 13:00 ']Siemka P.:)

Zaciekawiło mnie to maksymalnie, chciałem poznać waszą opinie, bo sam utknąłem w swych rozmyślaniach na temat programu TVPHD w tehnologii HD Blue-Ray o najwyższej cyfrowej rozdzielczości :)[/quote]

W trakcie oglądania rzuciły mi się w oczy dwie niedoróbki.
„Błyskające” piksele (efekt prawdopodobnie zbyt dużego podbicia dB w kamerach CMOS) oraz w jednej kamerze wypalony na stałe jeden piksel.
:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...