Skocz do zawartości
Ator

Podstawy do głośników TECH+LINK TLS44

Rekomendowane odpowiedzi

Tym razem pytanko z innej beczki. Zestaw głośników to będzie Jamo S606 na razie bez suba. Mam pewien problem z umiejscowieniem głośników surround bo mebli w salonie praktycznie nie mam. Nie chciałbym ich mocować na stałe na ścianie dlatego najlepszym rozwiązaniem byłyby standy. No ale stojaki renomowanych firm to koszt min 250-300 za sztukę z tego co się orientowałem, powiedzmy szczerze że to kosmiczna cena porównując do ceny zestawu kolumn. Dzisiaj natomiast znalazłem przypadkiem takie oto cudo Techlinka TLS44:

[url="http://www.ceneo.pl/607278"]http://www.ceneo.pl/607278[/url]

Pytanie jest następujące. Czy ktoś z forumowiczów to użytkuje lub miał z tym czymś do czynienia, jeśli tak to jak to wygląda w praktyce i jak się sprawuje, czy jest stabilne i przede wszystkim czy osadzając kolumny na tych stojakach będą one grały dobrze (mam tu na myśli jakieś przenoszenie drgań, niestabilność itd). Cena jest dość niska bo ok 120 za parę, co za tym idzie nasuwa się pytanie czy wraz z tą ceną idzie słaba jakość. A jeśli nie ma sensu akurat tych brać to może jakieś inne w granicach zdrowego rozsądku (mam tu na myśli nie w cenie 1/3 lub więcej ceny kolumn B))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.
Mam ten sam zestaw kolumn i też dosyć długo zastanawiałem się jakie kupić stojaki (standy) do JAMO S602.
Kupiłem stojaki podobne( może nawet takie same) w Media, cieszyłem się nawet że można schować w rurce kabel głośnikowy,
ale w czasie montażu już pożałowałem tego zakupu.
Kabel nie mieści się w rurce(2x2.5mm2) gdyż rurka jest na górze trochę wygięta, kolumienka nie jest może ciężka
ale stojak jest za mało stabilny, jest w połowie wysokości łączony i u mnie po pewnym czasie kolumna obsuwała się z górną częścią do środka
dolnej części( stojak jest wysuwany). samo umocowanie tej kolumny do stojaka też daje dużo do życzenia, trzyma się tylko na małej śrubce! Cały czas boje się że może spaść!
Spory wybór stojaków i standów jest na allegro nawet w dosyć przystępnych cenach. Zobacz tam, może coś Ci wpadnie w oko, ja też będę starał się
na dniach wymienić moje stojaki na coś pewniejszego i raczej kupię na allegro. TECH+LINK TLS44 NIE POLECAM.
Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja wpadłem na pomysł, że pójdę do stolarza, który zrobi idealne nogi pod moje przyszłe głośniki. Cena na pewno nie będzie taka porażająca. Może też o tym pomyśl ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='hazard' post='130529' date='11.11.2008, 10:04 ']Ja wpadłem na pomysł, że pójdę do stolarza, który zrobi idealne nogi pod moje przyszłe głośniki. Cena na pewno nie będzie taka porażająca. Może też o tym pomyśl ?[/quote]
To raczej nie wchodzi w grę bo po pierwsze nie znam się na tyle, żeby mu powiedzieć jak konkretnie miałby to zrobić, żeby spełniało swoją rolę (a domyślam się że rzecz nie polega na zbiciu 4 desek gwoździami ;) ). Po drugie mam fatalne zdanie o wszelkiej maści fachurach i nie mam do nich za grosz zaufania, a znajomego stolarza niestety nie mam.
Stąd wolę kupić coś gotowego, dedykowanego niejako licząc na to, że skoro sprzedają coś jako podstawę do głośnika to nie jest to ściema i da radę :angry:

Edytowane przez Ator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...