Skocz do zawartości
denver666

problem z napisami

Rekomendowane odpowiedzi

witam
nie wiedziałem gdzie to napisać więc sorki, jak zły dział :unsure:
a więc tak. ostatnio zaczyna mnie irytować sprawa z napisami. ściągam sobie, niby dopasowane napisy do filmu. napisy w postaci {1}{100} czyli jak dobrze rozumiem, klatkowej. oglądam sobie film w subedycie i teraz tak. jeżeli napisy idą pod subedytem to się rozjeżdżają. natomiast jak idą poprzez directvob sub to są idealnie dopasowane. oglądając pod kompem nie ma problemu, zawsze jest wybór ale przerabiając napisy na srt, czasy są już takie jakie wyświetla subedit, czyli nie prawidłowe i przez to nie pasują mi do filmy który sobie dopasowuję aby obejrzeć na ps3. zmieniam czas wyświetlania ale to pomaga tylko na chwilę, nie chce mi się siedzieć i każdą linijkę poprawiać. Subtitle Workshop zmieniłem cały plik o 8s do przodu ale jakoś to wcale nie pomogło, może nie miało pomóc. macie jakieś sprawdzone metody. przecież oglądając na popcornie też musicie mieć srt. miałem też plan wklejenia do kontenera napisów, korzystałem z poradnika z tego forum ale to jakoś mi nie wyszło za dobrze, bo muszę i tak mieć plik srt który ma złe czasy. jakieś rady bo ostatnio same takie feralne napisy mi się trafiają?.
pozdrawiam

Edytowane przez denver666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obrazili się wszyscy czy jak. drugie moje pytanie i nikt nie odpowiada.
problem zaczyna być denerwujący bo co nowy film to napisy nie pasują i nie ma jak je dopasować, żeby srt pasowały do filmu. nikt nie przerabia napisów, jakoś nie wierzę :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
denver666 zmieniło się coś w sprawie wyświetlania subów na ps3? Nadal trzeba stworzyć kontener divx czy da się oglądać film i korzystać z zewnętrznych subów? (Pytam bo troszkę zaniedbałem ten temat i nie jestem na bieżąco...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam sytuacji bo do odtwarzania używam po prostu KMPlayer'a albo właśnie Popcorna.

Gdy mam napisy w formacie klatkowym (czyli {1}{123}). Sprawdzam w ilu fps'ach jest nagrany film i konwertując do SRT podaję odpowiednią liczbę fps.
Do konwersji używam prostego programiku Subtitle Tool (wersja 2002.05.27).
Nie napotkałem nigdy problemów. Co jest chyba logiczne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie bawiłem się divixami ale na pewno do hd trzeba wtapiać więc i pewnie tam dalej wtapianie tylko dostępne.
@Fantom problem w tym, że przerabiając napisy do srt mam złe czasy. przerobić na srt to ja mogę nawet sub editem ale co z tego ja mi się napisy mijają. nie ważne na czym oglądasz, złe czasy, złe odtwarzanie. ostatnio każdy film ma napisy w klatkach i każdy jest do pupy. troszeczkę zaczyna mnie to drażnić.

ps. poszedłem tropem programu @Fantom-a i dałem sobie opcje zmniejszenie z 25 na 23 fps i o dziwo napisy pasują w jednym filmie jak ulał. sprawdzę jeszcze w innych przypadkach wieczorem. Edytowane przez denver666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...