Skocz do zawartości
hazard

Sony w4000 i Samsung a656

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy Samsung 40" A656 to dobry wybor jako TV pod PS3 i telewizje sd i cyfrowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, testowałem ostatnio Samsunga serii 6,7, Sonego W4000, W4710, i Z 200hz :-) oraz Sharpa 65.
Test polegał na podłączeniu pendraka i obrazy testowe full HD czy jest jakieś przeskalowanie i ilo bitowe są matryce tz. jak płynnie wyświetlają kolory (gradienty), no i co jako zwolennik Samsunga doznałem szoku to są chyba 6bit matryce nie wyświetla końcówki gradientów obcina sporo z przejścia odcieni szarości z 50% do 0% to od jakigoś 65% ekranu jest już czarna plama to po co komu wysokie marketingowe kontrast i niby 100hz jak i tak wszystkie tv są 60hz, kompletną porażką był już Samsung ledowy z serii 7 ale może to wina softu? Najlepiej wypadł Sony dość płynnie wyświetla gradienty nic nie obcina ale on ma 10bit matryce, Z i W7000 podobnie jak Samsung już obcina, zaskoczenie dla mnie to Sharp nigdy nie zwracałem na nie uwagi a ten pięknie ze wszyskim sobie poradził niczym znacznie droższy Sony w4000. ;)


PS. Ludzie 100hz nie eliminuje smużenia jedynie niweluje utratę ostrości podczas ruchu i nie jest to 100hz tylko dodatkowa klatka sztucznie generowana Pani na infolini Samunga zapytana czy się różni 100hz od movie plus odpowiedziała, że niczym ;) , no i jak 100hz można ustawić na niski, średni, wysoki :)

Edytowane przez piotr_the

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='piotr_the' post='139299' date='30.12.2008, 11:54 ']Witam, testowałem ostatnio Samsunga serii 6,7, Sonego W4000, W4710, i Z 200hz :-) oraz Sharpa 65.
Test polegał na podłączeniu pendraka i obrazy testowe full HD czy jest jakieś przeskalowanie i ilo bitowe są matryce tz. jak płynnie wyświetlają kolory (gradienty), no i co jako zwolennik Samsunga doznałem szoku to są chyba 6bit matryce nie wyświetla końcówki gradientów obcina sporo z przejścia odcieni szarości z 50% do 0% to od jakigoś 65% ekranu jest już czarna plama ....[/quote]

Hmm, nie wiem co w Twoim przypadku oznacza określenie "testowałem". Czy podłączyłeś się po prostu na szybko do telewizorów w jakimś sklepie i na tej podstawie wyciągasz wnioski.

Czy też może dokonałeś wcześniej przynajmniej zgrubnych kalibracji. No i przede wszystkim czy powyłączałeś wszelkie cuda w stylu "dynamiczny kontrast" i tym podobne wynalazki ze słowem "dynamiczny" w nazwie. Bo te dodatki to jedna zaraza i okropnie degradują obraz. A Samsungi akurat mają je mocno wyeksponowane, szczególnie w trybie sklepowym.

Bo jeśli jednak nie wyłączyłeś choćby dynamicznego kontrastu, to nie dziwota że od 65% miałeś już czarną plamę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='SlawekR' post='139366' date='30.12.2008, 21:38 ']Hmm, nie wiem co w Twoim przypadku oznacza określenie "testowałem". Czy podłączyłeś się po prostu na szybko do telewizorów w jakimś sklepie i na tej podstawie wyciągasz wnioski.

Czy też może dokonałeś wcześniej przynajmniej zgrubnych kalibracji. No i przede wszystkim czy powyłączałeś wszelkie cuda w stylu "dynamiczny kontrast" i tym podobne wynalazki ze słowem "dynamiczny" w nazwie. Bo te dodatki to jedna zaraza i okropnie degradują obraz. A Samsungi akurat mają je mocno wyeksponowane, szczególnie w trybie sklepowym.

Bo jeśli jednak nie wyłączyłeś choćby dynamicznego kontrastu, to nie dziwota że od 65% miałeś już czarną plamę.[/quote]

Bardziej na szybko ale wszystkie tv starałem ustawić się tak samo tz. dynamiczny i naturalny przy Samsunga próbowałem różnych ustawień ale nic to nie dawało nadal pokazywały słabość 6 bit jak ich odpowiedniki monitory LCD, testewołem też Philipsa tam było dobrze tylko 1080p test nie wypadał dobrze przeskalowanie i różne zmiany w obciach nic nie wnosiły Sharp 65 i Sony W4000 bez ustawień wychodził bardzo dobrze! Co do dynamicznych kontrastów to nie pamietam ale chyba masz racje będę musiał powtórzyć test dla Samsungów z wyłączeniem tych ulepszaczy! Edytowane przez piotr_the

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...