Skocz do zawartości
REPAIRMAN

EMTEC Movie Cube Q800 250 Gb

Rekomendowane odpowiedzi

Moze kogos zainteresuje ten"klocek"


[img]http://nosniki.net/images/Q800_EN-400.jpg[/img]


Nowy model Emtec Movie Cube posiada możliwości modelu R700, a ponadto posiada wbudowany tuner TV i możliwość słuchania radia internetowego. Zamknięty jest w dobrze znanej, klasycznej obudowie. Jego najciekawszą możliwością jest bez wątpienia tuner TV. Teraz można nagrywać i jednocześnie oglądać innych kanał TV.

Daje też możliwość pełnego wykorzystania funkcji programowania nagrywania podczas nieobecności w domu. Drugą nowością jest radio internetowe. Internet daje dostęp do tysięcy stacji radiowych z całego świata, teraz możesz je odtwarzać bez konieczności uruchamiania komputera korzystając z domowej sieci LAN. Tak jak w poprzednich seriach, jest możliwość korzystania z bezprzewodowego dostępu poprzez WiFi.

Nowości w porównaniu z modelem R700:

Tuner DVB-T i analogowy - pełne wykorzystanie funkcji nagrywania
Radio internetowe - możliwość słuchania korzystając z LAN lub WiFi

Charakterystyka:

Wbudowany tuner DVB-T i analogowy
Funkcja nagrywania
funkcja umożliwiająca zapis bezpośrednio na dysku twardym ze wszystkich źródeł podłączonych do telewizora jak TV, DVD, DVB-T, kablówka, satelita, VHS. Umożliwia nagrywanie kanału i jednoczesne oglądanie innego.
Time shift
HDMI
HDMI (High Definition Multimedia Interface) technologia oferująca wysoką prędkość transmisji audio / wideo, która zapewnia pełną cyfrową jakość dźwięku i wideo.
Sieci
Port Ethernet 10/100 umożliwia transmisję danych w sieci lokalnej. Przekształć Movie Cube w bezprzewodowej punkt dostępu do plików multimedialnych zapisanych na komputerze.

Urządzenie posiada funkcję NAS, dzięki takiemu rozwiązaniu można łatwo skonfigurować dostęp do danych znajdujących się w jednym miejscu z różnych punktów sieci.
Łatwy w użyciu, nie potrzebuje PC lub Laptopa
Niewielkie rozmiary, mała waga, nowoczesny wygląd.
Radio Internetowe - korzystając z połączenia z Internetem z sieci LAN lub WiFi, można słuchać internetowych stacji radiowych.
HD High definition - zgodny z dekoderem formatu 720p/1080i.

Uwaga: Całkowita pojemność dysku jest większa, niż ta, którą będą Państwo widzieć w Windows Explorer lub Mac.Widziana pojemność jest dedykowana do przechowywania fotografi, muzyki, filmów wideo oraz innych plików kopiowanych z komputera PC lub Mac do Movie Cube Q800.

Dodatkowe informacje:
Kluczową cechą Movie Cube Q800 jest funkcja nagrywania, która czyni go prostym zamiennikiem dla magnetowidów i nagrywarek. Ponadto dzięki złączu HDMI można cieszyć się wysokiej jakości dźwiękiem i obrazem.

Dane techniczne:
Oznaczenie Movie Cube Q800
System operacyjny Windows 98SE, ME, 2000, XP, Vista, Mac OSx & >
Kompatybilność Zgodny z USB 1.1 oraz 2.0, Audio MP3,WMA, OGG / Video MPEG 2 & 4, AVI, VOB, DAT, MP4, DIVX; XVID / JPG, JPEG, BMP
Dodatki Możliwość dokupienia modułu WiFi - bezprzewodowa łączność z PC
Elementy zestawu Pilot, zasilacz AC/DC, kabel A/V wyjściowy, kabel USB, instrukcja obsługi, kabel do nagrywania A/V o

Ogólne:

HDD: 3.5” SATA HDD
Języki : 10 języków, w tym polski
Zgodny z systemami: Windows ME, 2000, XP, Vista, Mac OS X i późniejsze
USB: USB HDD - USB Host - pozostałe urządzenia USB
HDMI wyjście HDMI v1.1
Ethernet(RJ45) 10/100 M
WiFi zgodne z EMTEC USB WiFi adapter Wi200
Obrazy: wspierane formaty: HD JPEG / JPEG / BMP
VIDEO formaty: AVI / MPG / VOB / DAT / MPEG-2 TS / IFO
AUDIO formaty: MP3 / WMA / OGG
VIDEO kodeki: MPEG-1 / MPEG-2 / MPEG-4 : DivX 5.x / DivX 4.x / DivX 3.x / XviD
AUDIO kodeki: MP2 / MP3 / OGG Vorbis / WMA Standard / PCM / DTS / AC3
Napisy, formaty: SRT, SMI, SSA
Nagrywanie VIDEO 5 trybów: HQ (High Quality), SP (Standard play), LP (Long Play), EP
(Extended Play), SPL (Super Long Play)

Zasilanie: AC 100~240V 50~60Hz
Moc: ok.35 W
temp. pracy: +5°C to +35°C

Certyfikaty: CE, FCC

Gwarancja: 2 lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie obrazu : tak jak napisane powyzej :
HD High definition - zgodny z dekoderem formatu 720p/1080i.


Odnosnie formatu napisow : tak jak napisane powyzej :
Napisy, formaty: SRT, SMI, SSA

Nie testowalem osobiscie tego sprzetu, podalem tylko informacje odnosnie tego produktu a dokladnie tej seri "Cube" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak jest z tunerem DVB-T?
Zdaje mi się, że w Polsce ma być format MPEG4, a jaki jest w tym tunerze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie, jeżeli może dekodować mpeg4 z DVB-T i wysłać gotowy sygnał od razu na TV to była by to rewelacja. Po prostu wash&go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DVB-T niestety nie dizała w pełni ponieważ Q800 nie ma zaimplementowanego kodeka AVC1 więc na obecną chwilę nici z oglądania TV przez DVB-T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam en Klocek Q 800 (oprogramowanie wersja Firmware release 376 for V6.2.1262) i testowałem DVB-T w Poznaniu. Odbiera tylko kanały POT (TV4,POLSAT,TVN) nadawane w Mpeg 2.Wizja i obraz idealny. Co do kanałów TVP - wyszukuje je jest głos lecz nie ma wizji. Bardzo ładnie funkcjonuje radio internetowe bez zacięć.Mam skonfigurowany po Lanie jak i WIfi.Ciekawą cechą tego urządzenia jest cicha praca w ogóle ja nie słyszę, że pracuje. Filmy, muzyka, zdjecia wszystko w końcu mam na 500 GB dysku a to jest naprawdę frajda.Mam nadzieje ze niebawem będzie Firmware z kodekami na Mpeg4 wówczas będzie śmigał multipleks TVP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Brak obsługi dla formatów H.264/MPEG-4 AVC dyskwalifikuje to urządzenie jako odtwarzacz HD.
Wszystkie formaty video wskazane w specyfikacji to SD.
I przypuszczam, że to ograniczenie użytego chipu, a nie kwestia firmware.

Ceną też raczej nie konkuruje z np. WD HD TV,
który wspomnianych ograniczeń nie ma (ma za to inne ;-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie odnośnie podłączenia przez ethernet, może ktoś wie dlaczego przesył danych jest powolny?

Mam emteca podłączonego po HDMI do TV, ethernetem do Dlinka DI 524 do którego podłączyłem 2 komutery stacjonarne.

Pomiędzy komputerami kopiuje się z prędkością ok 12 MB/S, zaś z każdego z nich do Emteca nie przekracza 5 MB/S - w obie strony.

Możliwe że wtyczki są niewłaściwie zarobione? Mam z przeplotem.

Proszę o opinie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre protokoły wymiany danych po sieci tak ograniczają, może tu pogrzebali pieska...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacze działają na procesorach optymalizowanych pod kątem grafiki. Obsługa sieci wiąże się wydajnością układów IO tych procesorów, stąd m.in ograniczenia. Ograniczenia wiążą się też z samą mocą procesora. Zdaje się że w tym modelu (Q800) tryb NAS włącza się w menu, przez co blokuje one pracę urządzenia (odtwarzanie). Pozwala to zapewne przeznaczyć więcej mocy na obłsugę transferów. 5MB/s jak na sprzęt na RTD1262 to i tak nieźle. Poprzednicy wyciagali do 3MB/s.

Z PCtami i kartami sieciowymi wpiętymi w PCI (itd) z szybkimi szynami danych, DMA itd nie ma co tego sprzętu porównywać.

Nowa Sigma dla nowych popcornów ma być poprawiona pod względami transferów danych i ma współpracować z kartami sieciowymi 1GBit. Poczekamy, zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na obecną chwilę niestety urządzenia tego typu są niedopracowane, ale jako wytyczające kierunek rozwoju domowej elektroniki mają jak najbardziej rację bytu.

Co do opisów, które zamieściliście wcześniej, nie ze wszystkim mogę się zgodzić.

Po pierwsze urządzenie jest głośne - mam wersję 1GB - może jest inna niż opisywana 500MB, szum jest uciążliwy.

Po drugie - odtwarzacz nie jest stabilny; potrafi się znienacka zwiesić.

Zgrywać cokolwiek najlepiej przez USB, a i tak skopiowanie pierwszych 200GB trwało 4 godz.

Jakość odtwarzania - mając amplituner ze skalowaniem najlepiej wypuścić obraz w jakości PAL (mam na myśli materiał nagrany w SD) i pozwolić amplitunerowi na upscaling do 1080p. Zrobiłem wiele prób i jakość obrazu (1080i) wypuszczana przez EMTEC jest wyraźnie gorsza niż upscalowany 1080p z Denona 2809. Porównując zaś ten sam materiał puszczony z DVD na Samsungu 2500 widać, że ten drugi stoi dwie klasy wyżej niż Q800.

Nagrywanie z anteny ma sens, ale nagrywanie via kable video generuje zakłócenia - przynajmniej u mnie.

Jeśli jesteście w stanie pogodzić się nieco gorszą jakością niż z niezłego odtwarzacza DVD, to urządzenie warto mieć - przynajmniej dobrze się sprawdza w charakterze pojemnego archiwum filmów, np. dla kogoś z dużą ilością znajomych zasobnych w płyty.

Prawdziwy problem będzie miał ten kto przez przypadek usiądzie tyłkiem na pilocie grubości liścia - Q800 poza włącznikiem nie żadnych przycisków.

Na stronie EMTEC-a jest firmware w wersji 519.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
HumanMedia jesteś pewien tego co napisałeś?

Etec podaje w danych technicznych ethernet 10/100

Port sieciowy jest oczywiście 10/100Mbps. I pracuje w praktyce w 100Mbps. Jest to maksymalna przepustowość łącza (a należy pamiętać, że oprócz danych właściwych idzie też trochę danych organizacyjnych, no i w tym paśmie też musi się zmieścić ruch innych urządzeń). To jak efektywne sa karty sieciowe to jest inna sprawa. Obrazowo mówiąc - karta sieciowa nie musi wpuszczać w kabel danych z prędkością 100Mbit. Może wpuszczać wolniej, to co wpuści mknie po kablu z prędkością 100Mbps.

Podobnie jak z USB 2.0. Maks jest 480Mbps - taka jest specyfikacja standardu, ale dużo dysków podłączonych do PC wyciąga w praktyce 150-240Mbps. Na ograniczenie wpływa szybkośc działania układów odpowiedzialnych za obsługę USB po obu stronach kabla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Port sieciowy jest oczywiście 10/100Mbps. I pracuje w praktyce w 100Mbps. Jest to maksymalna przepustowość łącza (a należy pamiętać, że oprócz danych właściwych idzie też trochę danych organizacyjnych, no i w tym paśmie też musi się zmieścić ruch innych urządzeń). To jak efektywne sa karty sieciowe to jest inna sprawa. Obrazowo mówiąc - karta sieciowa nie musi wpuszczać w kabel danych z prędkością 100Mbit. Może wpuszczać wolniej, to co wpuści mknie po kablu z prędkością 100Mbps.

Podobnie jak z USB 2.0. Maks jest 480Mbps - taka jest specyfikacja standardu, ale dużo dysków podłączonych do PC wyciąga w praktyce 150-240Mbps. Na ograniczenie wpływa szybkośc działania układów odpowiedzialnych za obsługę USB po obu stronach kabla.

Tak oczywiście, tylko weź pod uwagę, że prędkość powinna być ~równa tej na jakiej powinno iść.

Jak pisze to jakaś reklama zasłania mi to co pisze :/ to już przegięcie!!

Więc kontynuując, zobacz obrazek jaki dodam jeśli mi się uda, myślę, że taką prędkość chcieli by mniej więcej użytkownicy.

Komputer -> LAN 100mbps -> router -> LAN 100mbps -> swich 100mbps -> LAN 100mbps -> laptop

zobacz ile urządzeń po drodze jest, a mimo wszystko film pobiera się z prędkością 12MB/s (mega bajtów) jak zobaczysz (policz) to jest to prawie 100mbps. Switch jest podłączony do routera i 3 innych komputerów.

dumeter.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wyżej w poście #11. Gdy nie ma wąskich gardeł działających poniżej maksymalnej prędkości i w sieci jest tylko ruch między dwoma węzłami - będzie szło z prędkością zbliżoną do 100Mbit (szczególnie gdy idzie jeden duży plik).

W odtwarzaczach wąskim gardłem jest szybkość przetwarzania operacji IO na ich graficznych procesorach i także szybkość samych procesorów dla których obsługa SAMBY jest zazwyczaj jednym z wątków. Procesor Q800 ma nie wiecej niż 200MHz no i jest optymalizowany pod obsługę grafiki. To trochę tak jakby na procku karty graficznej odpalić linuxa (może nie do końca, gdyż procesor Q800 jest bardziej uniwersalny, ale priorytetem w tych układach jest grafika).

Patrząc na inne urządzenia tego typu, tańsze i droższe, stwierdzam, że 5MB/sek to i tak niezły wynik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak...

Ale chyba mówimy o dodatkach do oryginału. Głównej cześci zmienić się nie da i nie ma nic alternatywnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak...

Ale chyba mówimy o dodatkach do oryginału. Głównej cześci zmienić się nie da i nie ma nic alternatywnego.

A mógłbyś rozwinąć swoją myśl i bliżej opisać nam wszystkim jakie dodatki wchodzą w grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że pytający ma myśli konkrentą rzecz, opisaną tu:

http://www.mhdworld.com/modules/newbb/view...e=0&start=0

Tylko pyta czy ktoś odważył sie tym bawić.

Tak więc sprawa jest opisana na forum w wątku do którego jest link. Tam też opisane są dodatki które można zainstalować sobie korzystając z opisywanych i udostępnianych narzędzi.

Tak w skrócie:

- serwer SSH

- serwer FTP

- strony WWW do zarządzania konfiguracją urządzenia

- permanentny tryb NAS

- jakieś próby z FS (i czytaniem płyt CD/DVD z napędów USB)

- próby uaktywnienia opcji zapisu na NTFS (u mnie nie działa)

- ingerencje w grafikę interfejsu, tłumaczenia itd.

Instalacja torrenta (CTorrent) nie jest objęta tym tematem, gdyż była już opisana dla starszych urządzeń i sprawa była dyskutowana wiele razy w różnych miejscach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest już nowa wersja 751 tylko na 519 V6.2.1262 only.zip

jakie zmiany?

1. dekoduje MP2/MP3 w trybie RAW

2. dodano czeską wersje

sprawdzę inne funkcje to dopiszę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki dysk od 2 dni i nie potrafię go skonfigurować po WiFi :)

Moja konfiguracja to Blaszak podpięty po kablu LAN do rutka Netgear DG834G V4.01.30, jedyne co mi się udało to że na rouer'ze widzę iż jest podpięte UNKNOW device z mac adresem karty WiFi Emtec'a.

Problem polega dokładnie jak zrobić aby po Wirelesie (poprzez router) zobaczyć dysk w systemie (Vista Ultimate 64bit - no ale to chyba nie ma znaczenia :)).

Dzięki, zdesperowany USER Emtec Q800 1TB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem problem z WIFI, rozwiązanie zajęło mi jakieś 6 godzin :lol: Okazało się, że właściwy problem tkwił w ustawieniach routera a nie dysku (miałem na sztywno ustawiony standard g WIFI).

Mam taki dysk od 2 dni i nie potrafię go skonfigurować po WiFi :_bezradny:

Moja konfiguracja to Blaszak podpięty po kablu LAN do rutka Netgear DG834G V4.01.30, jedyne co mi się udało to że na rouer'ze widzę iż jest podpięte UNKNOW device z mac adresem karty WiFi Emtec'a.

Problem polega dokładnie jak zrobić aby po Wirelesie (poprzez router) zobaczyć dysk w systemie (Vista Ultimate 64bit - no ale to chyba nie ma znaczenia :P).

Dzięki, zdesperowany USER Emtec Q800 1TB.

Edytowane przez gorges

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najdokładniej opisują to autorzy. Link podany wyżej nie jest może aktualny ale przekierowuje się na właściwe forum. Nie śledzę co autorzy dodają do swojego oprogramowania i jak go rozwijają. Jakiś czas temu można było dodać serwer FTP, SSH, serwis WWW z informacją o statusie i modyfikacją niektórych parametrów. Było też coś z kontrolą logowania, trochę parametrów domyślnych dla ustawień systemowych...

Kontrola logowania, serwis WWW z obsługą BT pojawiły się już także w najnowszym firmware - nie wiem czy jest już dostępny dla Q800, ale dla klonów jest dostepny (wersja 6.2.1262/699).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...