Skocz do zawartości
REPAIRMAN

Polski odtwarzacz Blu Ray - Manta Emperor Blu Ray Player - BHD - 01

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='REPAIRMAN' post='128606' date='31.10.2008, 14:49 ']Powiem tak w elketronice siedze od lat ( ale sie zrymowalo) na codzien zajmuje sie serwisowaniem GSM/GPS/PDA etc... co do wyrobow "assembled in china" to sa dobrej jakosci, sa sredniej jakosci i sa denne jak to bedzie w przypadku tego produktu to czas pokaze, poza tym w Chinach jest dobre to ze zaprojektujesz cos a oni ci to zrobia ( ale jakosc patrz wyzej ). Co dzis nie jest zlozone albo wyprodukowane w chinach ?? Apple niby taka potezna firma a prawie cala produkcja z Chin pochodzi takich przykladow jest tysiace od produktow codziennego uzytku po ciezki sprzet budowlany.

Za pare lat dojsc moze do takiej sytuacji ze wstanies zo 6-tej rano i wychodzac na spacer z psem zajdziesz do piekarni na rogu gdzie beda bulki i bagietki swiezutkie z napisem made in china :(

Czas i uzytkownicy zweryfikuja ten player .. moze ktos wczesniej z naszych kolegow forumowiczow "dostanie w swoje rece" i zrobi tescik ;)[/quote]


Potwierdzam z tą chińską jakością. Inna jakość jest wysyłana do usa i japonii, inna do starej europy, inna do europy wschodnie a inna do afryki, tzn tam to juz totalny chłam. Tak to sobie podzielili kurka wodna :P

Jak byłem w Japoni to była afera z mlekiem w którym coś tam wykryto. Od razu zablokowali dostawy z Chin, a jak sie okazało ze jakas firma użyła tego mleka do swoich wyrobów to szef firmy przepraszał w tv.

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='REPAIRMAN' post='128439' date='30.10.2008, 17:30 ']Odtwarzacz pozwala na odczyt płyt z całego świata, jest to tzw. region free.[/quote]
W to akurat wątpię, chyba, że chodzi o brak regionu DVD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W najnowszym CDAction w dodatku Gadzet jest reklama tego odtwarzacza, cena...999zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony 350 w MM jest a 750zł. Cóż. Sony czy Manta ? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsunga BD-P1400 można dostać za 600 zł, BD-P1500 jeszcze taniej :rolleyes: Chyba Manta przegięła z ceną odtwarzacza tak jak imperial z cenami płyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro takie Sony jest w stanie zejść do 750zł to Manta analogicznie powinna kosztować koło 300zł i byłby hicior ; ) Powinni zrobić taką małą analogię do DVD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest w Auchounie na Modlińskiej.
Cena 669 zł.
Pobawiłem się krótko.
Długo sie odpala.
Ma dwa tryby NTSC i PAL. 1080p.
Ale czy jest 24fps nie wiem.
5.1 RCA audio out. Czy i jak działa ?
I logo DTS HD. W instrukcji PL bełkocik w tej sprawie.
W sumie w markecie nic dalej się nie da zbadać. Tym bardziej, ze nie miełaem pilota do TV (Philips jakiś ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko :) w tej [url="http://www.allegro.pl/search.php?string=S350&search_type=1&closed=1&category_radio=1&category=51761&location_radio=2&state=0&st=gtext&order=p&buy=0&price_from=500&price_to=700"]cenie[/url] lepiej kupić [url="http://www.sony.pl/product/blu-ray-disc-player/bdp-s350"]BDP-350[/url]. Funai [url="http://www.funai.pl/Produkty/cid,8,pid,50"]B1-M110[/url] też startuje jak Manta z ceną [url="http://www.funaishop.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=72&category_id=4&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=3"]999[/url] zł ale rynek szybko to weryfikuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dostałem e-maila od amina forum firmowego MANTy:

[quote]Oto coś więcej:
Features:
Support SATA Blu-ray driver
*Support NAND Flash
*DISC Playable: BD-Rom /h.264/VC-1/DVD/SVCD/VCD/CD/MP3/JPEG
*[b]Support: BD-J/BD-HDMV/WMV9/H.264 [/b]
[b]*[size=5]Support Dolby True-HD & DTS-HD [/size][/b]
*Security processor and hardware crypto engine for AACS/BD+/CSS etc.
*Support 1080P High Definition video HDMI V1.3 output
*2-D graphics engine
Input/Output Sockets:
Full HDMI V1.3 output
*Component video output (Y,Pb,Pr)
*Composite video output
*SPDIF Coaxial digital audio output
*Optical digital audio output
*2CH Dolby Downmix Output or 5.1CH *Surround Sound Output

Specification:
Power consumption: 45w
Power Source: ~100-250V

Audio Output
Analogue:2.0+0-1.0Vrms
Digital:0.5 ? 0.1 Vp-p(Coaxial)
Max sampling rate:24bit/192KHz
Frequence Response: 20Hz-20KHz( at 1KHz 0 dB)
Signal/noise Ratio(Audio):?90 dB( at 1KHz 0 dB)
Distortion(Audio): ?-70dB ( at 1KHz 0dB)
Channel Separation 1KHz: ?80 dB(Mixed Output)
Dynamic Range: ?80 dB

Video Output:
Composite:1.0?0.2Vp-p
Load impedance: 75?, imbalance, negative polarity
Max Resolution: 1080P(HDMI output)[/quote]

Martwi jedynie, że pisze o 2 x RCA, kiedy widziałem na własne oczy 5.1 RCA analog gniazda na tylnym panelu.
A może czyta mkv ?
Jak to u Manty może się zdażyć.
Jeżeli będzie jeszcze region free BD.
To to będzie TOP END dla "niegrzecznych" HD fanów. Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgodnie z moimi wcześniejszymi wypowiedźami, czekam na nagrywarkę z WEJŚCIEM HDMI lub component. Niemniej jednak, z taką polityką cenową Manty, zostanę przy SONY, bo mi się ładnie logo zgra z innymi klockami i TV.

W formacie DVD "zrobili karierę" bo ich sprzęt płyty chodnikowe też czytał. W BD "region free" też może być jakimś kierunkiem. Mnie jednak nie przekonuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trochę potaniała...

[url="http://www.skapiec.pl/site/cat/28/comp/431951"]http://www.skapiec.pl/site/cat/28/comp/431951[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli może się okazać że to kwestia czasu jak Manta będzie kosztowała 349zł lub 399zł lub nawet mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W tej cenie na Allegro (w sprawdzonych sklepach) można kupić "markowe" produkty - może nie jakieś "wypasy", ale zawsze ... Ponadto produkt pt. odtwarzacz BD sam w sobie jest nowością, zatem nabycie czegoś "markowego" w tej cenie nie jest żadnym błędem (Samsung, a nawet niewiele droższy Sony).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj oglądałem tę Mantę w Selgrosie - cena 549.-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja pare dni temu w MM widziałem Samsungi BD-P1400 za 499 zł, czyli jednak Manta jeszcze musi popracować nad ceną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uwaga wszystkie niedowiarki. JVC "puszcza" do sprzedaży nagrywarkę BR. W "combo" zestawie dysk o pojemności 500GB, dwa tunery cyfrowe i jeden analogowy. Można jednocześnie nagrywać dwa różne programy. A jednak się doczekałem... Szkoda, że w Polsce jeszcze nie dostępna...
Aha, byłbym zapomniał JVC DR-BX 500. Edytowane przez wieslawef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i po co sie tak podniecasz?
Co na tym nagrasz? wiadomosci TVP albo inny shit w PAL :huh:

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='windmill' post='140715' date='07.01.2009, 18:20 ']Panasonic już dawno jest.[/quote]
Sharp też to normalna ewolucja :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przecież to nie są nagrywaki BD tylko BD + nagrywarka SD. A tak w ogóle to nie temat o nagrywarkach!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upsss, sorry ;)

Fajniuśka ta Manta i nawet design ma oryginalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziś widziałem te Mante w Auchan w wa-wie za 499 , oczywiście od obsługi sklepu nic się nie dowiedziałem. Co do wyglądu to coś innego niż do tej pory prezentowały nam wielkie koncerny światowe. Czy ładny? To rzecz gustu, a o gustach się nie dyskutuje. Osobiście wolałbym dołożyc dwie stówki i kupic to co stało półkę wyżej czyli samsung BDP1400 i wcale nie dlatego że posiadam BDP2500 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...