Jump to content
Sign in to follow this  
acegis

wielkość LCD, 40,42 czy 46 cali

Recommended Posts

Właśnie jak w temacie, bedę miał 3 do 3,5 metra odległości od ekranu i mam dylemat... jaka wielkość ekranu będzie OK.
Jako sygnał będzie tuner satelitarny HD , od n-ki i DM800.
Wczoraj fachowcy w sklepie polecali mi 40" że wiecej to za dużo, ja chciałem 42" ale nie ma mojego faworyta Samsunga w tej wielkości, więc może 46"?
Obraz HD ogladany z 3 metrow w sklepie na 46 calach to istne cudo, jednak kiepskiej jakości SD to tragedia.
I tu pytanie, wiekszość kanałów TV to niestety nadal SD więc jak to będzie wyglądało na 46" z 3 m? Będzie się dało oglądać czy lepiej zjechać na 42 cale (na Toske)?

edit: wypadałoby dodać że jeśli chodzi o 46" to myślę o Samsungu LE-46A656, o 42" to Toshiba 42Z3030D Edited by acegis

[quote name='acegis' post='127096' date='22.10.2008, 12:46 ']Właśnie jak w temacie, bedę miał 3 do 3,5 metra odległości od ekranu i mam dylemat... jaka wielkość ekranu będzie OK.
Jako sygnał będzie tuner satelitarny HD , od n-ki i DM800.
Wczoraj fachowcy w sklepie polecali mi 40" że wiecej to za dużo, ja chciałem 42" ale nie ma mojego faworyta Samsunga w tej wielkości, więc może 46"?
Obraz HD ogladany z 3 metrow w sklepie na 46 calach to istne cudo, jednak kiepskiej jakości SD to tragedia.
I tu pytanie, wiekszość kanałów TV to niestety nadal SD więc jak to będzie wyglądało na 46" z 3 m? Będzie się dało oglądać czy lepiej zjechać na 42 cale (na Toske)?

edit: wypadałoby dodać że jeśli chodzi o 46" to myślę o Samsungu LE-46A656, o 42" to Toshiba 42Z3030D[/quote]

3 metry ? - to nie 46 tylko 50 cali conajmniej , ja mam 46 cali sony ale wydaje mi sie to za malo i jak jest film lub mecz wlaczam projektor :)
mowie serio im wiecej tym lepiej - jak kupisz małego a 40 to maleństwo bedziesz sobie pluł w brodę

pozdrawiam

no dobra ale co z kanałami SD? Zona wisi nonstop na TVNach, (Tańce, Style itp :-)) nie będzie tragedii na takich kanałach? Będzie przyjemnie też na to patrzeć? Edited by acegis

[quote name='Robert Luczynski' post='127098' date='22.10.2008, 13:14 ']3 metry ? - to nie 46 tylko 50 cali conajmniej , ja mam 46 cali sony ale wydaje mi sie to za malo i jak jest film lub mecz wlaczam projektor :blink:
mowie serio im wiecej tym lepiej - jak kupisz małego a 40 to maleństwo bedziesz sobie pluł w brodę

pozdrawiam[/quote]

przyjemnie bardzo nie bedzie ale dramatu tez ,ale jezeli wisisz wiecej na sd niz na hd to łykinj plazme - sam ma i lcd i plazme i plazma wypada duzo lepiej
przy sd.Ja bym tobie doradzal jakas fajną plazme hd ready 50 cali w okoliach 3000 - bedziesz mega zadowolony.
do sd jak i hd jak znalazł

U mnie kobieta ma swoj TV - 40" na babskie pierdoły jest w sam raz
Ja w swoim pomieszczeniu mam trochę lepsze zabawki /wiadomo hehe/
Z 3m 46" to minimum
Bardzo szybko odczujesz ze 46" to minimum ktore na dlugo nie wystarczy

no wisze na SD czy nie - na dzien dzisiejszy to leci z nieba wiec wisze.
Ale jak mowicie tragedi nie bedzie z SD na 46 to spoko... ja sie bede cieszył na Lige Mistrzow z HD no i filmy z Cyfry na HD.
Wiec jutro zamawiam Samsunga LE-46A656 :blink: za 1250eur

[quote name='mobor' post='127117' date='22.10.2008, 14:21 ']U mnie kobieta ma swoj TV - 40" na babskie pierdoły jest w sam raz
Ja w swoim pomieszczeniu mam trochę lepsze zabawki /wiadomo hehe/
Z 3m 46" to minimum
Bardzo szybko odczujesz ze 46" to minimum ktore na dlugo nie wystarczy[/quote]

kup 50 cali plazme hd ready np.samsunga

- tańsza
- większa
- lepiej pokazuje sd
- nie gorzej hd
- z 3 metrow pomiędzy hd ready a full hd nie zobaczysz rożnicy

Kup szybko Full HD ( plazma 656 ) , a wyjdzie taniej ( zobacz na Euro ) lepiej i więcej a dodatkowo z polską gwarancją .