Jump to content
  • 0
Sign in to follow this  
cffan

podłączenie ampilutera z ps3, tv i pc

Question

Witam,

sprawiłem sobie amplituner Yamaha RX-V66, jeszcze leży w kartonie, czeka na głośniki, ale chciałbym się upewnić, czy dobrze myślę ze sposobem podłączenia sprzętu do niego.
Mam : PC, PS3, dekoder cyfry HD i oczywiście TV. Czy takie podłączenie będzie dobre?

TV
<-HDMI->
Amplituner<-HDMI->PS3
Amplituner<-HDMI-DVI->PC
Amplituner<-Optyk/Coaxial->PC
Amplituner<-Optyk/Coaxial->Tuner C+

I na koniec, czy 'zwykłe' kable HDMI/SPDIF/COAXIAL wystarczą? Czy kupić jakieś lepszej firmy? Dodam, że teraz mam wszystko na zwykłych i jest ok, ale jak już wydałem trochę na ampli i na głośniki to wypadłoby zmienić kable.

3 answers to this question

Recommended Posts

• 0
[quote name='cffan' post='127083' date='22.10.2008, 11:07 ']Witam,

sprawiłem sobie amplituner Yamaha RX-V66, jeszcze leży w kartonie, czeka na głośniki, ale chciałbym się upewnić, czy dobrze myślę ze sposobem podłączenia sprzętu do niego.
Mam : PC, PS3, dekoder cyfry HD i oczywiście TV. Czy takie podłączenie będzie dobre?

TV
<-HDMI->
Amplituner<-HDMI->PS3
Amplituner<-HDMI-DVI->PC
Amplituner<-Optyk/Coaxial->PC
Amplituner<-Optyk/Coaxial->Tuner C+

I na koniec, czy 'zwykłe' kable HDMI/SPDIF/COAXIAL wystarczą? Czy kupić jakieś lepszej firmy? Dodam, że teraz mam wszystko na zwykłych i jest ok, ale jak już wydałem trochę na ampli i na głośniki to wypadłoby zmienić kable.[/quote]

Ta maksyma padała już na tym forum wielokrotnie: dobre kable cyfrowe to kable DZIAŁAJĄCE. Transmisja cyfrowa nie może być lepsza lub gorsza. Albo jest dobra albo jej nie ma. Jeśli dzałają ci kable HDMI/DVI/Optyczne nie zmieniaj ich. Jedynie kable coaxialne transmitują sygnał analogowy. W nie możesz zainwestować.

Co do połączeń wydają się dobre.
PC'ta podłącz pod amplituner kablem DVI->HDMI (obraz) i jeśli masz wyjście optyczne dzwięku w komputerze to właśnie nim prześlij dzwięk.

• 0
[quote name='Fantom' post='127091' date='22.10.2008, 11:59 ']PC'ta podłącz pod amplituner kablem DVI->HDMI (obraz) i jeśli masz wyjście optyczne dzwięku w komputerze to właśnie nim prześlij dzwięk.[/quote]
Z tego co patrzałem w instrukcje, mam tam tylko dwa wejścia HDMI, jedno już zarezerwowane na PS3, a drugi mam do wyboru albo PC albo dekoder cyfry. Czy to coś da jeśli podłącze PC pod ampli zamiast pod TV? Bo w sumie i tak dźwięk idzie optykiem.