Skocz do zawartości
lpiernik

Pilot Logitech 525

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

sprawiłem sobie pilota uniwer. :Logitech Harmony 525.
i za Chiny nie wiem jak go zmusić do współpracy z kompem. Głównie chodzi mi o Mediaportal.
Mam jakiś stary czytnik IR podłączony do kompa przez USB.
Nie wiem jakie urządzenie dodać do pilota - komputer czy Media Center - jaki producent i marka :/
Później nie wiem jakie oprogramowanie wgrać do kompa żeby skonfigurować poprawne działanie pilota.
Mam jakiś IR Server albo Girder, ale kompletnie nie wiem jak tego używać - jakie pluginy itp.
Teraz ściągam jakiś imon...
Coś tam zaczęło działać - dwa przyciski, ale nie tak jak mają i tylko dwa.

Proszę o pomoc doświadczonych w temacie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy u Ciebie zadziała to poprawnie ale napiszę jak ja to miałem.
Pierwsza różnica to pilot - ja mam Harmony 885 , po drugie mam układ podczerwieni (IR ) podłączony do portu COM ponieważ program , który miał to obsługiwać mimo istnienia pluginów pod USB miał z tym duże problemy ( u mnie nie działał wcale ! ).

Korzystałem z programu Girder 3.2 (ważna jest wersja , nowsze nie działały prawidłowo) z pluginem IGOR SFH-56 , trzeba pogooglać i znajdziesz w necie :) .
Program jest w polskiej wersji więc wszystko jest jasne , najpierw tworzysz "nowy plik" np Harmony 525 ,potem "dodaj polecenie " i program czeka na wysłanie w kierunku odbiornika jakiegoś polecenia (powiedzmy klawisz volume +) z pilota ( ja wykorzystałem nieużywany od magnetowidu- aby nie gryzły się polecenia z innymi urządzeniami w domu) po wczytaniu polecenia , które jest widoczne w oknie jako szereg cyfr i liter pozostaje przypisać mu jakieś znaczenie w Media Center (np volume +) .
Następnie do Harmony należało wgrać poprzez "Logitech Harmony Remote Software 7" nowe urządzenie (np Media Center),a w nim nowe polecenie ze starego pilota (! - poprzez " zarejestruj polecenie pilota ") jako np volume + . itd ze wszystkimi niezbędnymi poleceniami. Po zaprogramowaniu 525 będzie wysyłał te same polecenia co stary pilot (u mnie ten od magnetowidu) a właśnie te polecenia były zaprogramowane w Griderze do obsługi PC .
Sorki za chaotyczność mojej odpowiedzi ale piszę z pamięci więc mogłem coś pominąć :) .
Powodzenia , ja przesiadłem się z PC na Popcorna między innymi ze względu na wygodę operowania pilotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam ten program o którym mówisz. Ale jak daję dodaj polecenie i wprowadź kod to on mi nie czyta kodu tylko działa jak myszka - czyli np daje ok, page up itp. nie umiem go zaprogramować...:/ nie ma żadnych cyfr - niezależnie jakim pilotem.
Ale podczerwień coś odbiera bo mruga druga dioda

acha czytnik ir mam na usb Edytowane przez lpiernik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem problem z odbiornikiem IR na USB więc gdzieś w necie znalazłem prost układzik na port COM (cały zmieścił się w obudowie wtyczki COM) i po wgraniu plugina IGOR wszystko zadziałało a wcześniej miałem dokładnie jak opisujesz , obawiam się że ciężko będzie z tym co masz.
Na szybko z netu znalazłem [url="http://www.sciaga.pl/prace/getattach.html?aid=1233"]taki schemacik[/url] , trywialny nawet dla kogoś kto nie trzymał nigdy lutownicy.Powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafię otworzyć Twojego linka - jakiś błąd w pakowaniu.
Czy to jest ten schemat??
[url="http://members.chello.cz/cesko/girderplugin.htm"]http://members.chello.cz/cesko/girderplugin.htm[/url]
Mówisz że bym potrafił go złożyć tak ?:) no zobaczymy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ten sam schemacik , sorki za link ale tamten był spakowany jakimś ACE (pewnie dlatego nie chciał się rozpakować). Układ jak widziałeś prościutki więc poradzisz sobie na pewno :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...