Skocz do zawartości
ppiszc

Amplituner obslugiwany tylko poprzez OSD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ktory z amplitunerow (7.1) ma mozliwosc obslugi w calosci poprzez OSD - nie mam gdzie ustawic amplitunera i wyszlo mi ze najlepiej to go schowac gdzies w szafie lub postawic wogole w pokoju obok. Wiec ciekawi mnie czy ktorys model pozwala na pelna obsluge poprzez menu wyswietlane na OSD.

Pzdr,
ppiszc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='ppiszc' post='126914' date='21.10.2008, 10:03 ']Witam,

Ktory z amplitunerow (7.1) ma mozliwosc obslugi w calosci poprzez OSD - nie mam gdzie ustawic amplitunera i wyszlo mi ze najlepiej to go schowac gdzies w szafie lub postawic wogole w pokoju obok. Wiec ciekawi mnie czy ktorys model pozwala na pelna obsluge poprzez menu wyswietlane na OSD.

Pzdr,
ppiszc[/quote]
Napewno Onkyo 606

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - poza strojeniem stacji radiowych nie dotknąłem go przy ustawieniach ani razu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Większość nowych amplitunerów ma całą obsługe OSD.NIe bardzo wiem czy dobrze zrozumiałem bo w moim mniemaniu OSD jest to skrót od wyświetlania menu na ekranie np. telewizora.I jeśli to o to chodzi to tak jak napisałem na początku taką możliwość posiada napewno Harman Kardon, Onkyo, Denon,nie wiem czy wszystkie modele ale nowsze i wyższe tak.Tyle ze problemem będzie to ,że jeśli schowasz którykolwiek z nich do szafy lub drugiego pokoju ,to nici ze sterowania gdyż robi się to pilotem, a większość pilotów jest na podczerwień i muszą być skierowane w stronę odbiornika tak zeby go widziały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pintr' post='126970' date='21.10.2008, 16:05 ']....Tyle ze problemem będzie to ,że jeśli schowasz którykolwiek z nich do szafy lub drugiego pokoju ,to nici ze sterowania gdyż robi się to pilotem, a większość pilotów jest na podczerwień i muszą być skierowane w stronę odbiornika tak zeby go widziały.[/quote]

No ze sterowaniem nie ma problemu dla przykladu:
[url="http://allegro.pl/item458156405_przedluzacz_pilota_na_przewodzie_antenowym.html"]http://allegro.pl/item458156405_przedluzac..._antenowym.html[/url]
albo wersja bardziej wypasiona:
[url="http://allegro.pl/item461802604_bezprzewodowy_przedluzacz_pilota_2079t_r.html"]http://allegro.pl/item461802604_bezprzewod...ta_2079t_r.html[/url]

Wiec o pilota nie ma sie co martwic. Pozostaje pytanie czy absolutnie CALA funkcjonalnosc oraz stan amplitunera jest wyswietlana na OSD i da sie tego uzywac bez spogladania na wyswietlacz amplitunera (przypominam schowanego w szafie/drugim pokoju).
Prosze osoby ktore maja amplitunery 7.1 o sprawdzenie czy da sie uzywac takiego amplitunera majac do dyspozycji tylko OSD.

Pzdr,
ppiszc Edytowane przez ppiszc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiesz... czym innym jest wprowadzenie wstępnych ustawień ampa, a czym innym codzienna jego obsługa. Dużo zalezy od osobistych preferencji, bo mało który (afaik) amp wyświetla wykonywane czynności NA BIEŻĄCO na ekranie - jesli o to Ci również chodzi. Ja np. lubię widzieć jaki mam poziom Vol., czy amp wybrał odpowiedni tryb audio przy zmianie źródła, itp. itd. - a to wymaga lukania na wyświetlacz, bo tego OSD nie wyświetla (przez HDMI). Jedyne co mam w Onkyo 606 na bieżąco, to zmiany Vol. przy połączeniu componentem X360 - skalę widze na ekranie TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No dokladnie mi o to chodzi - aby miec cala informacje na OSD albo inaczej: wystarczajaco duzo informacji aby to bylo uzywalne.
Problem jest taki ze nie mam gdzie postawic wzmacniacz. Nawet jak juz go ustawie pod ekranem to komp stoi gdzies indziej (dlugie kable AV) i w sumie problemy sie nawarstwiaja.
A wydawalo mi sie ze skoro juz rozne firmy chwala sie ze maja OSD to dopracowaly to do poziomu uzywalnosci (no chyba ze ja mam jakies straszne wymagania?)

Pzdr,
ppiszc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam ampli Harman Kardon AVR 240 przy podłączeniu do tv kablem kompozyt wyświetla mi wszystko (głośność , ustawienia dzwięku, kanały radiowe (ich nazwy ,częstotliwość),co jest w danym momencie włączone (dvd ,cd ,itp.).Gdzieś kiedyś czytałem ze nie wszystkie funkcje osd działają po podlączeniu przez kabel HDMI,nie pamietam tylko jakich marek to dotyczyło.W każdym razie u mnie działa wszystko tak jak napisałem. Edytowane przez pintr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za info - sprawdze mozliwosci amplitunerow Harman Kardon.
Macie jakies inne propozycje?

Pzdr,
ppiszc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...