Skocz do zawartości
szeri88

SkyStar HD2 - Co do tego?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jakiś czas temu kupiłem komputer z myślą o HDTV. Teraz chciałbym kupić kartę SAT. Wybór padł na SkyStar HD2. Nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z telewizją satelitarną, więc w tym temacie jestem zielony. Wiem tyle, że bez anteny sygnału raczej nie złapię ;) Proszę więc o poradę czym sugerować się przy wyborze anteny oraz konwertera. Jeżeli chodzi o ustawienie anteny to myślę, że nie będzie z tym problemu, ponieważ planuję zakupić miernik sygnału. Druga sprawa to komputer - domyślam, się, że aby odbierać kanały płatne - potrzebny będzie slot na karty. Czy kupując slot CI będę mógł korzystać z usług Cyfra+, Cyfrowy Polsat i n? Znalazłem informację, że zamiast czytnika CI można kupić programator Phoenix. Jak to w takim razie połączyć z tunerem, czy on komunikuje się z tunerem przez USB? Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Edytowane przez szeri88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Technisat SkyStar HD2 to kiepski wybór jeśli chodzi o odbiór telewizji płatnej.Ja mam Technotrenda S2-3200 ze slotem na moduły CI.Specyfikację znajdziesz [b][url="http://technotrend.com/2764/TT-budget__S2-3200.html"]tu[/url][/b][u][/u].Bez problemu działa C+ z modułem Aston 2.18 (HD też) oraz CP z dedykowanym modułem.Możesz też odpalić kartę C+ w Phoenixie ale o CP w ten sposób zapomnij (karta i moduł są sparowane).Phoenix działa bez problemu podłączony przez USB (to tylko kwestia odpowiednich plug-inów).Przy instalacji Technotrenda musisz mieć tylko wolne dwa sloty PCI obok siebie - karta i czytnik modułów CI jest połączona bardzo krótką taśmą.
Co do anteny i konwertera,to przyzwoity sprzęt na jednego satelitę kupisz już za 100 zł (talerz min.80 cm) w branżowych sklepach.

Dodam jeszcze,że wszystkie obecnie dostępne karty DVB-S2 nie mają wspomagania sprzętowego więc do odbioru kanałów HD potrzebny jest dosyć mocny komputer - procesor dwurdzeniowy min. 2 GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie radzisz kupić S2-3200, czy są jakieś zalety przemawiające na korzyść tej karty? Napisałeś, że C+ działa z modułem Aston 2.18. Czyli oprócz karty SAT muszę kupić ten moduł, do niego wkładam kartę C+ i dopiero cały moduł wkładam do czytnika CI? Czy tak samo to wygląda w przypadku korzystania z Phoenixa? Chyba to zbyt skomplikowane dla mnie ;) . Czy w przypadku kart bez DVB-S np. SkyStar 2 też wszystko jest takie skomplikowane?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oglądanie tv na PC nie jest ani tanie ani proste.Zamiast Astona możesz użyć dedykowanego modułu HD cyfry (179 zł).Phoenix ma problemy z dekodowaniem HD ale nie potrzebuje modułu - jeżeli zdecydujesz się na sprzęt bez HD,to wystarczy ale nie odpalisz Polsatu.

Co przemawia za Technotrendem? Ano to,że technisat jest jego klonem (nie odwrotnie) oraz że w komplecie jest czytnik modułów.Cena porównywalna (kupiłem go za 300 zł na allegro).Do tego dochodzi bardzo stabilna praca oraz bezproblemowe nagrywanie.

Obojętnie na co byś się zdecydował,musisz doliczyć jeszcze 15 euro na najlepszy moim zdaniem program do odtwarzania DVBViever.Te dołączone do kart są gó..o warte a darmowe też nie lepsze (wiem co mówię,bo swego czasu przetestowałem chyba wszystkie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W takim razie na początku dam sobie spokój z modułem do HD. Ja to rozumiem tak:

1. Kupuję Technotrenda S2-3200 z czytnikiem CI (na przyszłość)
2. Podłączam Phoenixa do portu COM
3. Podpisuję umowę z Cyfą+ i odbieram kartę (czy mogę podpisać umowę na samą kartę, bez tunera?)
4. Wkładam kartę do Phoenixa
5. Kupuję i instaluję DVBViever
6. Konfiguruję program i ciesze się TV z satelity.

Czy dobrze zrozumiałem?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='szeri88' post='126677' date='19.10.2008, 22:23 ']W takim razie na początku dam sobie spokój z modułem do HD. Ja to rozumiem tak:

1. Kupuję Technotrenda S2-3200 z czytnikiem CI (na przyszłość)
2. Podłączam Phoenixa do portu COM
3. Podpisuję umowę z Cyfą+ i odbieram kartę (czy mogę podpisać umowę na samą kartę, bez tunera?)
4. Wkładam kartę do Phoenixa
5. Kupuję i instaluję DVBViever
6. Konfiguruję program i ciesze się TV z satelity.

Czy dobrze zrozumiałem?

Pozdrawiam[/quote]
Nie do końca:
1.Jeżeli Phoenix to kup już z USB (są).
2.Możesz podpisać umowę z C+ na samą kartę lub z modułem CI (179 zł).Z tego,co się dowiedziałem u dystrybutora,możesz wziąć samą kartę a później (w czasie trwania umowy) dokupić moduł.Zawsze się może przydać,np. do niezależnego dekodera HD.
3.Aby DVBViewer widział Phoenixa potrzebne są dodatkowe plug-iny.Do ściągnięcia ze strony producenta - tylko legalni użytkownicy mają do niej dostęp.Wersje pirackie nie działają dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za pomoc, wszystko mi się w miarę wyjaśniło. Teraz mam jeszcze pytanie, w jaki sposób można zapłacić za DVBViewer? Czy kupując program, będę mógł na bieżąco go aktualizować?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Płacisz normalnie kartą płatniczą (kredytową,wirtualną).Jest tam taka opcja.Co prawda strona jest po niemiecku a ja w tym języku nic nie kumam ale intuicyjnie można dać sobie radę.
Oczywiście przysługują Ci wszelkie aktualizacje oraz możliwość pobierania wszelkich dodatków,np. plug-iny do obsługi czytnika modułów CI lub pilota na podczerwień (standardowo program ich nie widzi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='marcus64' post='126688' date='19.10.2008, 23:54 ']3.Aby DVBViewer widział Phoenixa potrzebne są dodatkowe plug-iny.Do ściągnięcia ze strony producenta - tylko legalni użytkownicy mają do niej dostęp.Wersje pirackie nie działają dobrze.[/quote]
Zaraz, zaraz, przecież DVBViewer nie obsługuje oficjalnie wtyczek MultiDec (Poor Man's Cam czy klienci cardserverów) i trzeba jakieś cuda instalować. Chyba, ze coś się zmieniło przez ostatnie pół roku.

Najwygodniej (najdrożej, ale najwygodniej) jest kupić karte ze slotem CI i CAMa do Cyfry. Kolega sam pisze, ze jest nowy i zielony i że ewentualnie chciałby też CP oglądać a tego już na Phoenixie nie zrobi (w każdym razie nie tak łatwo).

A te Phoenixy na USB to są różne i podłużne, mój na przykład nie wykrywał się wraz ze startem systemu, musiałem go za każdym razem wyjmować z gniazda i wkładać ponownie. Wole wersję na COMa.

A tak w ogóle S2-3200 to dokładnie to samo co stary SkyStar HD a HD2 też ma opcje slotu CI, wiec nie do końca rozumiem, dlaczego miałoby się nie nadawać do odbioru telewizji płatnej. Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do wyboru pomiędzy TecniSat i TechnoTrend to jeszcze się zastanowię (cena SkyStar jest niewiele niższa). Wracając do pytania o pozostałe akcesoria do odbioru SAT wytypowałem sobie takie elementy:

1. Antena - Triax TD78
2. Konwerter - DiSEqC V-11
3. Programator Phoenix CAM USB
4. Karta jak wspomniałem wcześniej
5. Do tego jeszcze stojak balkonowy, miernik SatFinder, kabel i końcówki.

Jeżeli macie zastrzeżenia do mojego wyboru, proszę napiszcie.

Pozdrawiam Edytowane przez szeri88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='szeri88' post='126765' date='20.10.2008, 12:38 ']Co do wyboru pomiędzy TecniSat i TechnoTrend to jeszcze się zastanowię (cena SkyStar jest niewiele niższa). Wracając do pytania o pozostałe akcesoria do odbioru SAT wytypowałem sobie takie elementy:

1. Antena - Triax TD78
2. Konwerter - DiSEqC V-11
3. Programator Phoenix CAM USB
4. Karta jak wspomniałem wcześniej
5. Do tego jeszcze stojak balkonowy, miernik SatFinder, kabel i końcówki.

Jeżeli macie zastrzeżenia do mojego wyboru, proszę napiszcie.

Pozdrawiam[/quote]

Różnicy pomiędzy technisatem, a technotrendem nie zauważyłem, a mam SS2. Nie używam CAM-ów do nich, testowałem PMCAM-a na comie i chodził dobrze z ProgDVB, ale jeszcze lepiej z DVB Dream, włącznie z HD. Do HD potrzebny jest mocny sprzęt i trochę zabawy, aby to wszystko poustawiać. Nie wiem poco ci miernik SatFinder i bez niego znajdziesz satelitę, wiedząc, gdzie celować. Najważniejsze to znać elewacje dla twojego położenia, reszta to znajomość kierunków Świata i kątomierz. Jak już masz satelitę to resztę dostrajasz parząc na wskaźniki na tunerze, ważne, żebyś wiedział w który transponder celować (co jest dla ciebie najważniejsze)

Pozdrawiam
B3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...