Jump to content
Sign in to follow this  
axl2000

SONY BDP-S350 i dźwięk PCM 5.1

Recommended Posts

Dopiero kupiłem ten odtwarzacz wiec przepraszam za glupie pytanie...Dźwięk z BD leci do amplitunera poprzez kabel optyczny, obraz poprzez HDMI do telewizora.
Co zrobic w momencie jak dźwięk na płycie BD jest tylko dźwiękiem PCM (jedyna ścieżka dźwiękowa 5.1 na płycie) i poprzez optyka nie leci na amplituner, tak więc siłą rzeczy nic nie słychać?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zmień ustawienia w MENU odtwarzacza ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

[quote name='BoDeX' post='126282' date='17.10.2008, 12:13 ']Zmień ustawienia w MENU odtwarzacza ....[/quote]

W pracy jestem więc teraz nie zobacze, wcześniej szukałem tego gdzieś w menu ale nie znalazłem...przepraszam za takie męczenie w podstawowych sprawach ale może ktoś mi powie co dokładnie jak ustawić? Patrze na tą instrukcję [url="http://pdf.crse.com/manuals/4120891111.pdf"]http://pdf.crse.com/manuals/4120891111.pdf[/url] i na stronie z audio (44 i dalej) nie moge tego znaleźć albo czytam to i nie wiem że to właśnie o to chodzi :( |dodam że chciałbym mieć dźwięk 5.1 oczywiście, a nie stereo|

Edited by axl2000

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja też mam ten odtwarzacz SONY BDP-S350. Kupiłem na allegro płyty pn. SZOKUJĄCA ZIEMIA - Meteor Dinozaurów i Burza Planetarna. Wszyscy piszą że na tych płytach jest dźwięk DD 5.1 i DTS 5.1. Odtwarzacz mam połączony z amplitunerem Yamaha RXV 440 za pomocą coaxiala. Wszystko ustawiłem w opcjach odtwarzacza tak jak ma być a dźwięk jest wszędzie 2.0 Nawet odtwarzacz przy przełączaniu opcji audio na pilocie pokazuje że ścieżki są DD 2.0 ( dwie ścieżki ) i trzecia DTS 2.0 Jak włoże inną płytę przy tych samych ustawieniach ( np. Helikpter w ogniu BD ) to dżwięk jest DD 5.1 nawet starsze płyty DVD są odtwarzana z dźwiękiem DD 5.1 lub DTS 5.1 ( jak są nagrane w DTS-ie ). Ja już nie wiem czy te płyty pn. SZOKUJĄCA ZIEMIA są nagrane w DD i DTS lecz nie 5.1 tylko 2.0 czy ja mam coś źle poustawiane ponieważ wszędzie w internecie piszą że dzwięk jest na nich 5.1. Jeśli jest ktoś jest w stanie mi odpowiedzieć na to pytanie to będę bardzo wdzięczny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...