Jump to content
Sign in to follow this  
andy95

Nowy Sony Vegas 8.1 dla 64 bit.

Recommended Posts

Pojawił się upgrade Sony Vegas dla 64 bitowych Vista. Puściłem rendering paru scen z HDR-HC3 i HV20, z konwersją na AVCHD (Sony AVC) - w stosunku do 8 jest szybciej 30-60 % (z i bez przekodowywania systemów), gorzej z renderingiem MPG2 bo albo zgubili możliwość zapisywania bez rekompresji albo gdzieś się zmieniła jakaś opcja, na razie nie doszedłem.

Na razie tylko 64-bity, bez jakichś specjalnych wodotrysków.
The simple way to describe Vegas Pro 8.1 software is that it is Vegas Pro 8 software built for the 64-bit platform. The feature set is nearly identical, and projects can be passed back and forth between the two applications. The advantages of running Vegas Pro 8.1 on a 64-bit PC with a 64-bit compatible operating system include increased computer memory and editing power, more files open on the timeline, more filters and effects, more cached frames, and faster rendering performance.

Ja testuję wersję Vegas 9 i zaczynam się gubić w oznaczeniach poszczególonych wersji. Jak to w Vegas dosyć skomplkowany interfejs i małe ikonki, ale doceniam możliwości obróbki. Jednak bez polskiej instrukcji to trochę zgadywanie dla kogoś kto wcześniej nie używał Vegas. Najgorzej, że uzyskane filmy nie posiadają ścieżki dźwiękowej odtwarzanej przez popularne programy na PC-cie. Gdzieś robię pewnie błąd w ustawieniach, ale to też oznacza, że program nie jest zbyt "przyjazny".

a ta wersja Vegas Pro 8.1 pojdzie na XP Pro x64? :)

nie dla wszystkich programy ze stajni Sony sa przyjazdne , dla mnie jak najbardziej jest , a dla kolegi moze lepiej przesiasc sie na jakiegos Pinacla.

Tym Pinaclem nie chcesz chyba mnie obrazić ? :)
A prawda jest taka, że w Vegas nie zmieniając ustawień tylko wybierając standard 1080i nie uzyskuję dźwięku. To jest DUŻY bląd programu, bo wybieram standard, więc wszystko powinno działać, bez szukania w ustawieniach. Jeśli coś jest przesadnie udziwnione to jest wada a nie zaleta.

Dla mnie ten program sony takze jest rewelacja, tymbardziej ze uzywam okrojona wersje platinum, ktora kupilem chyba za 200zł.

Bez zadnej ksiazki doszedlem do wszystkich potrzebnych mi funkcji.

Dodam ze filmy obrabiam amatorsko na laptopie i w/w program ani razu mi sie nie wywalil.

Obrabiam HDV.

nie dla wszystkich programy ze stajni Sony sa przyjazdne , dla mnie jak najbardziej jest , a dla kolegi moze lepiej przesiasc sie na jakiegos Pinacla.

No to mam pytanie:

jakie ustawiacie w Vegas opcje, żeby wypalić płytkę DVD z AVCHD (oczywiście tak, żeby to czytał plejer BR) ? Ja niestety muszę do tego używać Nero.