Skocz do zawartości
Bieniu

Wyjście optyczne audio w 46XL2E

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Mam pytanie odnośnie wyjścia optycznego audio w Sharpie 46XL2E. Obecnie mam do TV podłączonego nBoxa za pomocą HDMI oraz odtwarzacz DVD poprzez SCART, natomiast dźwięk do wzmacniacza z nBoxa optykiem, a z DVD coaxialem. Chciałbym dokupić do tego kompletu odtwarzacz Popcorn Hour tylko, że mój wzmacniacz nie ma więcej cyfrowych wejść audio. Czy zadziała połączenie tego tak, że nBox i Popcorn Hour przekażą audio poprzez HDMI do TV, a TV puści na wyjście i optykiem do wzmacniacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=8010&view=findpost&p=129450"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=...st&p=129450[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może jednak ktoś jest w stanie odpowiedzieć jednoznacznie na tak postawione pytanie, jak to powyższe. Bo ani tu, ani w podanym pod linkiem temacie nie pada żadna odpowiedz. Z technicznego punktu widzenia powinno to zadziałać, ale wiadomo, że rzeczywistość może być różna.
Przyznaję, że ja też chciałbym podłączyć się do TV kablem HDMI - źródłem ma być laptop. Następnie dźwięk chciałbym przekierować na wzmacniacz.
W kompie poza HDMI mam tylko wyjście na słuchawki, czyli raczej kiepska jakość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='midger' post='132234' date='20.11.2008, 20:36 ']Może jednak ktoś jest w stanie odpowiedzieć jednoznacznie na tak postawione pytanie, jak to powyższe.[/quote]
Spradzałem w X20E, czyli analogicznym - podłączyłem nbox do TV po HDMI, a z TV optyk do amplitunera. Nbox ostawiony na DD, w TV brak dźwięku, a w ampitunerze - stereo. KIEPSKA SPRAWA :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szkoda, że się nie udało. Właściwie to, o ile się nie mylę, to na większości Sharpów będzie podobnie,a z mego punktu widzenia właśnie zamierzam kupić dopiero LC-46X20E lub podobny 46".
Trochę mnie dziwi to stereo. Bo technologicznie to niej dziwiłoby mnie gdyby nic nie było słychać. Tu rozumiem, że TV na dekoder DD i wysyła dźwięk 2.0 zamiast tego co było na wejściu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='midger' post='132283' date='20.11.2008, 23:13 ']Szkoda, że się nie udało. Właściwie to, o ile się nie mylę, to na większości Sharpów będzie podobnie,a z mego punktu widzenia właśnie zamierzam kupić dopiero LC-46X20E lub podobny 46".
Trochę mnie dziwi to stereo. Bo technologicznie to niej dziwiłoby mnie gdyby nic nie było słychać. Tu rozumiem, że TV na dekoder DD i wysyła dźwięk 2.0 zamiast tego co było na wejściu.[/quote]
Na 46XL2E nic nie usłyszysz w takiej konfiguracji. Nawet stereo nie idzie. Sprawdzałem ostatnio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...