Jump to content
Sign in to follow this  
maciek_f

Fakty TVN 16:9

Recommended Posts

Witam

Zwrócił ktoś może uwagę, że wczoraj Fakty na TVNHD były w formacie 16:9? Oczywiście upscal ale zawsze coś.
Dzisiaj niestety już tradycyjnie.
Ma ktoś info kiedy na stałe poleci 16:9?

Pozdrawiam

[quote name='maciek_f' post='125881' date='14.10.2008, 18:49 ']Witam

Zwrócił ktoś może uwagę, że wczoraj Fakty na TVNHD były w formacie 16:9? Oczywiście upscal ale zawsze coś.
Dzisiaj niestety już tradycyjnie.
Ma ktoś info kiedy na stałe poleci 16:9?

Pozdrawiam[/quote]

...ja natomiast wczoraj po raz pierwszy widziałem E.T. na niebie :D

[quote name='skarp' post='125889' date='14.10.2008, 20:05 ']...ja natomiast wczoraj po raz pierwszy widziałem E.T. na niebie :D[/quote]

serdeczne gratulacje. Ja natomiast pytałem o TVNHD a nie obserwację nieba
pozdrawiam

[quote name='skarp' post='125889' date='14.10.2008, 20:05 ']...ja natomiast wczoraj po raz pierwszy widziałem E.T. na niebie :)[/quote]

Bez sensownie nabijasz sobie tylko licznik z postami :D

A wracając do TVN to ktoś gdzieś kiedyś pisał, że TVN ma przechodzić na 16/9, może testują coś.

Pozdrawiam

Przedwczoraj fakty w 16:9 (anamorficznie - to ważne) były nie tylko na TVNHD, ale również na TVN odbieranym z anteny naziemnej. Natomiast TVN SD (kanał 3 na N) nadawał fakty po staremu.

Ciekawe czy to był test, czy też komuś coś się przestawiło.

[code]Zgodnie z naszymi zapowiedziami z 29 września dzisiejsze Fakty były nadawane w anamorficznym formacie 16/9.
29 września jako pierwsi w Polsce podaliśmy informację o przygotowaniach TVNu do nadawania panoramicznego Faktów (TVN24 i Fakty TVN niebawem w 16/9 - MojeHD.pl). Teraz nasze zapowiedzi stały się faktem. Od dzisiaj (13 października), Fakty TVN na kanale 13 (TVN HD) platformy n nadawane są w anamorficznym formacie 16/9.

W formacie 16/9 wyemitowano również serwis sportowy i prognozę pogody.

Trwają również przygotowania do nadawania TVN24 w formacie panoramicznym. Obecnie wszystkie materiały reporterskie oraz wszsytkie programy ze studia produkowane są w tym formacie, więc przejście TVN24 na format szerokoekranowy to tylko kwestia czasu.[/code]

Źródło:
[url="http://mojehd.pl/czytaj.php?id=136"]http://mojehd.pl/czytaj.php?id=136[/url]

[img]http://i35.tinypic.com/332s16s.jpg[/img]

[quote name='janek_pl' post='125910' date='14.10.2008, 19:51 ']Bez sensownie nabijasz sobie tylko licznik z postami :(

A wracając do TVN to ktoś gdzieś kiedyś pisał, że TVN ma przechodzić na 16/9, może testują coś.

Pozdrawiam[/quote]

Dotąd sądziłem, że kanał HD - w tym TVNHD - natywnie, przepraszam, naturalnie nadaje w formacie 16/9. Nadal tak sądze.

Dobrze dobrze:)
Wreszcie krok w dobrą stronę. Ja ostatnio widziałem na TVNHD w UPC film Silent Hill w panoramie i chyba w HD, nawet ładnie się prezentował.
A co do UPC i ich oferty to wpuścili teraz religia.tv :(

[quote name='helcik' post='126139' date='16.10.2008, 12:58 ']czy wczorajsze "Zejście" ang. "Descent" było w HD?[/quote]

Widziałam końcówkę. Niestety było to tylko upscalowane do HD, podobnie jak wspominany wcześniej Silent Hill.

pozdrawiam