Skocz do zawartości
maciek_f

Fakty TVN 16:9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zwrócił ktoś może uwagę, że wczoraj Fakty na TVNHD były w formacie 16:9? Oczywiście upscal ale zawsze coś.
Dzisiaj niestety już tradycyjnie.
Ma ktoś info kiedy na stałe poleci 16:9?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='maciek_f' post='125881' date='14.10.2008, 18:49 ']Witam

Zwrócił ktoś może uwagę, że wczoraj Fakty na TVNHD były w formacie 16:9? Oczywiście upscal ale zawsze coś.
Dzisiaj niestety już tradycyjnie.
Ma ktoś info kiedy na stałe poleci 16:9?

Pozdrawiam[/quote]


...ja natomiast wczoraj po raz pierwszy widziałem E.T. na niebie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='skarp' post='125889' date='14.10.2008, 20:05 ']...ja natomiast wczoraj po raz pierwszy widziałem E.T. na niebie :D[/quote]

serdeczne gratulacje. Ja natomiast pytałem o TVNHD a nie obserwację nieba
pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='skarp' post='125889' date='14.10.2008, 20:05 ']...ja natomiast wczoraj po raz pierwszy widziałem E.T. na niebie :)[/quote]

Bez sensownie nabijasz sobie tylko licznik z postami :D


A wracając do TVN to ktoś gdzieś kiedyś pisał, że TVN ma przechodzić na 16/9, może testują coś.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze nie na temat, ale dzisiaj na tvp2 byl kolo 17 tej jakis serial z angielskimi napisami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przedwczoraj fakty w 16:9 (anamorficznie - to ważne) były nie tylko na TVNHD, ale również na TVN odbieranym z anteny naziemnej. Natomiast TVN SD (kanał 3 na N) nadawał fakty po staremu.

Ciekawe czy to był test, czy też komuś coś się przestawiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[code]Zgodnie z naszymi zapowiedziami z 29 września dzisiejsze Fakty były nadawane w anamorficznym formacie 16/9.
29 września jako pierwsi w Polsce podaliśmy informację o przygotowaniach TVNu do nadawania panoramicznego Faktów (TVN24 i Fakty TVN niebawem w 16/9 - MojeHD.pl). Teraz nasze zapowiedzi stały się faktem. Od dzisiaj (13 października), Fakty TVN na kanale 13 (TVN HD) platformy n nadawane są w anamorficznym formacie 16/9.

W formacie 16/9 wyemitowano również serwis sportowy i prognozę pogody.

Trwają również przygotowania do nadawania TVN24 w formacie panoramicznym. Obecnie wszystkie materiały reporterskie oraz wszsytkie programy ze studia produkowane są w tym formacie, więc przejście TVN24 na format szerokoekranowy to tylko kwestia czasu.[/code]

Źródło:
[url="http://mojehd.pl/czytaj.php?id=136"]http://mojehd.pl/czytaj.php?id=136[/url]

[img]http://i35.tinypic.com/332s16s.jpg[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='janek_pl' post='125910' date='14.10.2008, 19:51 ']Bez sensownie nabijasz sobie tylko licznik z postami :(


A wracając do TVN to ktoś gdzieś kiedyś pisał, że TVN ma przechodzić na 16/9, może testują coś.

Pozdrawiam[/quote]


Dotąd sądziłem, że kanał HD - w tym TVNHD - natywnie, przepraszam, naturalnie nadaje w formacie 16/9. Nadal tak sądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze dobrze:)
Wreszcie krok w dobrą stronę. Ja ostatnio widziałem na TVNHD w UPC film Silent Hill w panoramie i chyba w HD, nawet ładnie się prezentował.
A co do UPC i ich oferty to wpuścili teraz religia.tv :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy nie rwał wam się obraz TVN HD wczoraj na ence?? No i juz wrocili do starej jakości czyli 43 :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='helcik' post='126139' date='16.10.2008, 12:58 ']czy wczorajsze "Zejście" ang. "Descent" było w HD?[/quote]

Widziałam końcówkę. Niestety było to tylko upscalowane do HD, podobnie jak wspominany wcześniej Silent Hill.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...