Jump to content
 • 0
Sign in to follow this  
fatom

nbox recorder i wyjście optyczne

Question

Witam
Od 3 dni mam nbox recorder. Wszystko na razie chodzi ok, oprócz dźwięku w wyjściu optycznym. Podłączyłem kablem optycznym do wzmacniacza kina domowego i brak jest dźwięku. W ustawieniu wybierałem już dd na tak i na nie przełączałem nboxa na DVI i hdmi i nic na optycznym cisza. Kabelek optyczny sprawny jak przełożę do DVD to jest dźwięk i wzmacniacz gra i przełącza się na DTS czyli wykrywa rodzaj dźwięku i ze wzmacniaczem jest ok. Po chinch jest dźwięk, ale to stereo a ja chcę 5,1. Wydałem na nboxa 449zł i nie chodzi. Czyżbym miał uszkodzone wyjście optyczne i co z tym robić? Miał ktoś taki problem, na hdmi jest zawsze dźwięk chyba że przełączę na DD to w TV brak głosu, ale tak ma być, powinien być na optycznym, a go nie ma. Co mam teraz zrobić? Wymienią mi na nowy na miejscu? A ha reset też już robiłem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

13 answers to this question

Recommended Posts

 • 0
Kolego!

Wejdź w ustawienia nboxa i w zakładce "telewizor" włącz opcję sygnał digital TAK bo fabrycznie jest ustawione na "nie" i będzie ok!

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • 0
Właśnie tak robiłem i robię i sygnału jak nie było tak nie ma. Poza tym jak przełączę w ustawieniach nboxa na DD na tak, to się przełącza bo w TV nie mam wtedy dźwięku (mam podpięte przez HDMI - tak powinno być), jak jest DD to nie mam foni w TV. Ale w e wzmacniaczu dalej nic nie słychać. Czy możliwe aby było od nowości uwalone wyjście optyczne w nboxie?

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • 0
Jak masz pod HDMI podłączone to optyku dźwięk też idzie (nawet jak masz dźwięk DD na nie, tylko, że wtedy idzie stereo), czy na wzmacniaczu masz optical/digital IN ustawione? Jak dalej nie działa to pozostaje tylko reklamacja nboxa.

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • 0
Tak we wzmacniaczu mam podpięte na wejście optyczne. Wzmacniacz zresztą sam się przełącza ze stereo na DD zależy jaki sygnał na wejściu wykryje - sprawdzałem. No to niestety chyba robię wszystko ok pozostaje tylko reklamacja. Boję się tylko że mogę dostać gorszego mboxa. W moim wszystko chodzi tylko nie wyj. optyczne, a jak czytam w necie to są dużo poważniejsze usterki.

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • 0
No i wtedy znowu można reklamować, tylko że jest to trochę uciążliwe.
Na szczęście mój nbox recorder działa bez żadnych problemów albo po prostu ich nie zauważam. Nie wiem jak to u nich jest czy wymieniają od ręki na nowego boxa?

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • 0
Właśnie też nie wiem jak to jest czy wymienią od ręki czy trzeba czekać. Ale niestety mam parę filmów nagranych na dysku, muszę je obejrzeć i dopiero potem zareklamuję w sklepie. Nagrałem je jak miałem 2 dni full, a teraz to już tylko te pakiety co zamówiłem, w8ięc ich nie nagram ponownie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • 0
A tak sie zapytam na optyku od enki jest na koncu kabla wiązka światła (czerwona). Czy nic nie świeci?

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • 0
Tak na optyku z drugiej strony od nki jest światło czerwone . Kabel sprawny świeci na ok 1 cm. Jak ten kabelek podepnę pod DVD to w wzmacniaczu jest dźwięk. A więc kabel i wzmacniacz są sprawne. |Chyba że do nboxa potrzebny jest jakiś lepszy kabelek optyczny bo może daje słaby sygnał - tylko że jak sprawdzam to świeci kropka do ręki na odległość ok 1 do max 1,5 cm.

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • 0
[quote name='fatom' post='125711' date='13.10.2008, 21:20 ']Tak na optyku z drugiej strony od nki jest światło czerwone . Kabel sprawny świeci na ok 1 cm. Jak ten kabelek podepnę pod DVD to w wzmacniaczu jest dźwięk. A więc kabel i wzmacniacz są sprawne. |Chyba że do nboxa potrzebny jest jakiś lepszy kabelek optyczny bo może daje słaby sygnał - tylko że jak sprawdzam to świeci kropka do ręki na odległość ok 1 do max 1,5 cm.[/quote]
KAbelek jest wporzadku i sadze że sygnal masz na swiatłowodzie, kwestia hmm jakie masz to kino? próbowales podpiac do innego,

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • 0

[quote name='fatom' post='125571' date='12.10.2008, 22:32 ']Witam
Od 3 dni mam nbox recorder. Wszystko na razie chodzi ok, oprócz dźwięku w wyjściu optycznym. Podłączyłem kablem optycznym do wzmacniacza kina domowego i brak jest dźwięku. W ustawieniu wybierałem już dd na tak i na nie przełączałem nboxa na DVI i hdmi i nic na optycznym cisza. Kabelek optyczny sprawny jak przełożę do DVD to jest dźwięk i wzmacniacz gra i przełącza się na DTS czyli wykrywa rodzaj dźwięku i ze wzmacniaczem jest ok. Po chinch jest dźwięk, ale to stereo a ja chcę 5,1. Wydałem na nboxa 449zł i nie chodzi. Czyżbym miał uszkodzone wyjście optyczne i co z tym robić? Miał ktoś taki problem, na hdmi jest zawsze dźwięk chyba że przełączę na DD to w TV brak głosu, ale tak ma być, powinien być na optycznym, a go nie ma. Co mam teraz zrobić? Wymienią mi na nowy na miejscu? A ha reset też już robiłem.[/quote]
Coś mi się wydaje Kolego, że masz wyciszony głos na pilocie N Recordera. Przerobiłem to dzisiaj przypadkiem, chyba, że sie mylę <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • 0
Wzmacniacz mam nie jakiś tam super, ale wszystko na nim chidzi. Jest to amplituner - kino domowe Rodstar. Nie mam innego aby sprawdzić. Ale jak podpinam DVD Belwoood to po optyku idzie sygnał i wszystko gra, nawet wzmacniacz wykrywa na płycie DVD że jest 5,1 i sam się przełącza na DTS. Po włażeniu CD z muzyką przełącza się na stereo czyli wykrywa po światłowodzie jaki dostaje sygnał na wejściu optycznym i tak się przełącza. Tak samo chodzi na wej. elektrycznym (coaxialnym). Teraz DVD mam na coaxialnym (jakoś tak się pisze), a nrecorder na optyku. Wcześniej miałem DVD na optyku a tuner Ferguson na coaxialnym- takie miał tylko wyjście i dawał sygnał stereoo lub 5,1 zależnie co i jak było nadawane. Teraz przepiołem odwrotnie bo nrecorder ma tylko optyczne wyj. jako 5,1. Po chinch głos idzie ale to tylko stereo, a ja chcę 5,1 i nie po to dałem za nboxa 449 zł żeby mi coś nie działało.
Odnonie pogłaśniania to też sprawdzałem i nie ma sygnału.
Dziwne bo dioda na optyku świeci a nie gra, chyba jednak wyj. optyczne jest walnięte.
Chyba jednak muszę go reklamować. Dzięki za odpowiedzi i pomoc wszystkim.

PS. Wymieniłem tuner na nowy i jest wszystko ok z dźwiękiem na wyjściu optycznym. Czyli stary tuner był uszkodzony. Edited by fatom

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • 0

No pięknie, a ja amplituner do serwisu oddałem i dodatkowo narobiłem bałaganu twierdząc, że mi wejścia optycznego nie naprawili. Tak się z nimi tłukłem, że całe kino idzie do wymiany. W piątek dostałem informację, że nie ma mojego modelu, więc jest kłopot. Chyba zwrócą kasę.
Mam dwa boxy, więc pobiegłem szybko do drugiego domu i przyniosłem recordera. Podłączyłem do amplitunera przez gniazdo optyczne. Na szczęście na drugim też nie działa. Już myślałem, że nieświadomie dokonałem wyłudzenia. Jest jeszcze opcja, że w dwóch boxach wyjście optyczne jest walnięte. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • 0
Minęło kolejnych kilka tygodni. W tym czasie dokupiłem kolejnego klocka - Sony STR-DG820 (szkoda, że na tym forum nikt nie pisze o tym sprzęcie). Pierwsze podłączenie to oczywiście nbox po optyku. Jak się zapewne domyślacie, odpalił natychmiast.
Amplituner od kina domowego zawinąłem we folijkę i odniosłem do sklepu ze stanowczym żądaniem zwrotu dwukrotnie naprawianego sprzętu. Przjęli do ostatecznego sprawdzenia przez "rzeczoznawcę". Dokładnie w 14 dniu dostałem pismo z
BOK -u, że "rzeczoznawca" uznał, że amplituner [b]JEST SPAWNY, A GNIAZDO OPTYCZE DZIAŁA![/b] Nie bardzo wiem, co mam robić dalej. Jeżeli odbiorę "sprawny" sprzęt, którego kategorycznie nie chcę (jak pisałem powyżej ciągle się psuje, a naprawy trwają miesiącami) mogę zamkąć sobie drogę do wywalczenia swoich roszczeń.

Czy ktoś może doradzić mi w sprawie walki z gigantem, którego ewidentnie wspomaga "rzeczoznawca". Skompletowałem sobie nowe kino domowe, a dotychczas używane powinno trafić do sprzdawcy. Edited by wieslawef

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...