Jump to content
  • 0
Sign in to follow this  
Roba

Problem ze współpracą na linii TV-tuner sat-nagrywarka

Question

Witam
Mam następujący problem:
niedawno kupiłem telewizor LCD Samsung LE32A451, a dziś postanowiłem dokupić nagrywarkę z dyskiem Samsung DVD-HR770. Mam jeszcze tuner Cyfrowego Polsatu Echostar 616 i kino domowe LG. Cóż... zabrałem się do podłączania tego wszystkiego. Właściwie kino było podłączone i działało, więc tu problemu nie ma. Pozostało wpięcie nagrywarki na drodze tuner satelitarny - TV (wcześniej miałem nagrywarkę bez dysku i wszystko działało). Jednym kablem Euro połączyłem tuner z nagrywarką (jak każe instrukcja), drugim połączyłem nagrywarkę z telewizorem (jak każe instrukcja). Wszystko jest OK, wszystko działa... ale tylko przy załączonej nagrywarce. Gdy ją wyłączę znika fonia. Jest obraz, brak dźwięku. Po wielu próbach udało mi się osiągnąć dźwięk przy wyłączonej nagrywarce - podłączyłem wyjście audio tunera z wejściem audio nagrywarki (połączenie audio tuner - TV nic nie dało). Ale... i tu znowu jest problem. Przy wyłączonej nagrywarce jest OK, po włączeniu pojawia się pogłos, jakby dźwięk z obu sygnałów nakładał się na siebie. Próbując oglądać nagrany film z nagrywarki wciąż w tle jest głos z tunera satelitarnego.
Skapitulowałem :D Nie wiem co dalej. Uszkodzenie kabla Euro chyba można wykluczyć, bo: sygnał jest, ale tylko w określonej sytuacji, a poza tym sprawdzałem na drugim kablu. Próbowałem podpiąć nagrywarkę do TV poprzez 3 dostępne wejścia (2xEuro, Component) i nic.
Oczywiście mógłbym oglądać TV przy załączonej nagrywarce, ale: to ma działać przy wyłączonej nagrywarce (tak stoi w instrukcji), niepotrzebnie zużywa prąd, burczy wentylator nagrywarki. Mógłbym też w drugim wariancie wyłączać tuner gdy włączam nagrywarkę, ale: jak wtedy nagrywać programy, to ma działać przy obu załączonych urządzeniach (tak miałem z poprzednią nagrywarką).
Oczywiście w poniedziałek zadzwonię do Samsunga, ale może ktoś ma w międzyczasie jakieś pomysły? Z góry dziękuję.

Share this post


Link to post
Share on other sites

0 answers to this question

Recommended Posts

There have been no answers to this question yet

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...