Skocz do zawartości
BoDeX

Aktalizacja firmware - SAMSUNG BD-P2500

Rekomendowane odpowiedzi

[url="http://www.samsung.com/pl/support/download/supportDownDetail.do?group=mp3audiovideo&type=blu_ray&subtype=blu_raydiscplayers&model_nm=BD-P2500&disp_nm=BD-P2500&language=&cate_type=all&mType=FM&dType=D&vType=R&cttID=2031602&prd_ia_cd=03020100"]Można pobrać TUTAJ !!! ( Samsung Polska )[/url]

Jest też wersja dla USB .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolega testujący ten odtwarzacz dla AV pisał że profil 2.0 dodali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jeszcze DIVX (!) i DTS-HD High Resolution , bo o obiecywanym DTS-HD Master Audio to na bank można zapomnieć ! :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='125408' date='11.10.2008, 17:54 ']no to jeszcze DIVX[/quote]
Ja o niczym tak nie marzę jak obsługa DivX w odtwarzaczach Blu-ray :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja już nie, odkąd mam eGreata. To "pudełko" załatwia problem xvid/divx, mkv,mp3.flac,jpg. Chciałbym natomiast (w jakiejśc przyszłości) w miarę rozsądnego odtwarzacza BD (Blu-Ray) który odtworzy mi płyty BD, nagrywane BD (z filmami), DVD w dobrej jakości (dobre skalowanie,żeby nie trzeba było kupować jakiejś Toshiby) i ewentualnie CD-Audio. Tak, aby (oprócz nagrywarki) stał pod TV tylko Blu Ray i eGreat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie złapałeś ironii zawartej w w/w tekście ? :)

Oczywiście, można jeść McDonalda srebrnymi sztućcami, no ale ....

Ten DIVX w 2500 to w sumie psu na budę , no ale dzięki temu krąg zainteresowanych się powiększa .

MA JUŻ KTOŚ Z WAS 2500 NA STANIE ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę sie pochwalić = dziś stałem się - jak na razie - szczęśliwym posiadaczem w/w blu-raya - po pierwszych pobieżnych testach obraz generowany z płyt BD jest - moim zdaniem - znakomity. Reszte powoli będę testowal i poznawał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='125408' date='11.10.2008, 17:54 ']no to jeszcze DIVX (!) i DTS-HD High Resolution , bo o obiecywanym DTS-HD Master Audio to na bank można zapomnieć ! :)[/quote]

Na stronie [url="http://www.samsung.com/pl/consumer/detail/features.do?group=mp3audiovideo&type=blu_ray&subtype=blu_raydiscplayers&model_cd=BD-P2500/EDC"]Samsung[/url]-a "piękna" ilustracja nadal wabi klientów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='maxiuca' post='125409' date='11.10.2008, 17:58 ']Ja o niczym tak nie marzę jak obsługa DivX w odtwarzaczach Blu-ray :)[/quote]
Tak tylko chodzi o to by tych klocków pod tv stało jak najmniej . A i tak ciężko uniknąć różnych DivXów przykład z życia : w lecie udzielałem wywiadu znienacka naszej kochanej TVP i akurat kiedy to emitowali ( tego samego dnia ) byłem jeszcze poza domem . Ze strony internetowej udało mi się zassać ww. wywiad właśnie w jakimś divxe i chciałem zostawić sobie na pamiątkę dla wnuków :) Podobnych przykładów można mnożyć . Generalnie chodzi o to , że mi (innym zapewne też ) się graty w szafce pod TV nie mieszczą . Idealnym ( potencjalnie ) rozwiązaniem moim zdaniem jest PS3 tylko , że się nie chce skąpcom z SONY w pełni wykorzystać jego możliwości . :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='HD Tosiek' post='127589' date='24.10.2008, 21:16 ']Na stronie [url="http://www.samsung.com/pl/consumer/detail/features.do?group=mp3audiovideo&type=blu_ray&subtype=blu_raydiscplayers&model_cd=BD-P2500/EDC"]Samsung[/url]-a "piękna" ilustracja nadal wabi klientów :)[/quote]
Ale ja tam nigdzie nie zauważyłem DTS HD MA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tej informacji: [url="http://www.engadget.com/2008/10/23/samsung-partners-with-netflix-p2500-and-p2550-blu-ray-players-u/"]http://www.engadget.com/2008/10/23/samsung...-ray-players-u/[/url]
Wynika, że p2500 i p2550 po updaci'e FW będą działały jako streamer'y filmów z wypożyczalni Netflix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='jaczro' post='127599' date='24.10.2008, 21:43 ']Ale ja tam nigdzie nie zauważyłem DTS HD MA[/quote]
Takie czary mary marketingowe .... --> dwa loga DTS HD z rozmazanymi podpisami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='HD Tosiek' post='127604' date='24.10.2008, 22:05 ']Takie czary mary marketingowe .... --> dwa loga DTS HD z rozmazanymi podpisami :)[/quote]
Ha ! HA ! :) też o tym myślałem i wstydziłem się przyznać , że nie widzę ( nie nadaję się na HD maniaka :) )

Edytowane przez jaczro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='125408' date='11.10.2008, 17:54 ']no to jeszcze DIVX (!) i DTS-HD High Resolution , bo o obiecywanym DTS-HD Master Audio to na bank można zapomnieć ! :)[/quote]
A tak w ogóle to ja trochę nie bardzo rozumiem tego darcia szat na forum z powodu takich czy innych kodeków audio w sprzęcie posiadającym HDMI 1.3 i możliwości zdekodowania audio w amplitunerze . Te playery są stworzone głównie do VIDEO , a jak ktoś jest audiofilem to niech sobie dokupi amplituner i złote kable ... Moim zdaniem ten SAMSUNG jest w tej chwili najbardziej racjonalnym odtwarzaczem BD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='jaczro' post='127609' date='24.10.2008, 22:46 ']... Moim zdaniem ten SAMSUNG jest w tej chwili najbardziej racjonalnym odtwarzaczem BD.[/quote]
Ze względu na aktualnie niską cenę Panasonica 55 i wzrost ceny Samsunga 2500 - już nie -_-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='HD Tosiek' post='127647' date='25.10.2008, 08:12 ']Ze względu na aktualnie niską cenę Panasonica 55 i wzrost ceny Samsunga 2500 - już nie :o[/quote]
Tak tylko z tego co pamiętam Panasonic nie ma REONA z HQV -_-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robił ktos juz ową aktualizację w samsungu? - bo przyznam, że próbuję zgodnie z instrukcją i nic z tego - i za pomocą CD-R i USB - pokazuje że nie jest połączony do sieci - czy to jest warunek konieczny?? -_-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie jest to konieczny warunek ... musi, że coś robisz nie tak ...

- ściągnij plik
- [b]rozpakuj [/b]np. na pulpit
- wypal na CD-R jako obraz płyty, nie jako plik ( burn image)
- załaduj do playera ... voila .

Jaką masz aktualnie wersję firmware ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja miałem problem z aktualizacją z CD. Odtwarzacz mielił płytę i mielił, wyświetlało się "LOAD" i tyle.
Skopiowałem plik na pendrive'a, podpiąłem pod USB (przy włączonym odtwarzaczu) i poszło od razu.
Nie stwierdziłem żadnych różnic w odbiorze, poza pojawieniem się tych kilku divixowych rzeczy w menu nic się nie zmienilo.
Tak więc update nic nie wnosi i jeśli ktoś nie bawi się tymi tam divixami, to szkoda czasu.

Jeśli zaś chodzi o to jak ten player odtwarza..., chyba spodziewałem się więcej.
Może to i dobry odtwarzacz (BD), ale jakoś sądziłem że będzie lepszy niż HD z Aster,
jest wręcz przeciwnie; mam wrażenie, że kanały HD wyglądają lepiej niż odtwarzane filmy.
Przyzwoicie natomiast wygląda odtwarzanie zwyklych DVD, choć i tu należałoby się zastanowić nad wydawaniem (powtarzaniem) opinii na temat wyższości jednych układów nad innymi.
W porównaniu do Denona 1930 nie widzę jakiegoś przeskoku jakości upsamplingu; i tu i tu jest nieźle.
Nie dajmy się zwariować marketingowym zachwalaniom.

Podstawona wada BD-P2500 (jak dla mnie) dotyczy podświelenia przycisków.
To kuriozalna sprawa: w menu masz możliwość ściemniania wyświetlacza (który i tak jest mało czytelny),
ale już podświetlenie przycisków wali po oczach białym światłem jak latarka ksenonowa - i z tym już nic się nie da zrobić.
Po co więc cała ta zabawa wyświetlaczem?

Ogólnie odtwarzacz jest niezły i jeśli ktoś nie wścieknie się na wypalające oczy światełka, polecam. Edytowane przez krzychacy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='krzychacy' post='127699' date='25.10.2008, 13:29 ']Jeśli zaś chodzi o to jak ten player odtwarza..., chyba spodziewałem się więcej.
Może to i dobry odtwarzacz (BD), ale jakoś sądziłem że będzie lepszy niż HD z Aster,
jest wręcz przeciwnie; mam wrażenie, że kanały HD wyglądają lepiej niż odtwarzane filmy.
Przyzwoicie natomiast wygląda odtwarzanie zwyklych DVD, choć i tu należałoby się zastanowić nad wydawaniem (powtarzaniem) opinii na temat wyższości jednych układów nad innymi.
W porównaniu do Denona 1930 nie widzę jakiegoś przeskoku jakości upsamplingu; i tu i tu jest nieźle.
Nie dajmy się zwariować marketingowym zachwalaniom.[/quote]
W pełni się z tobą zgadzam . O ile w przypadku TV SAT różnica między HD i SD jest porażająca i nie ma tematu do dyskusji , to między b.db DVD z b.db upscalingiem a BD, to czasem się zastanawiam czy warta jest swojej ceny ( płyty ) szczególnie w PL . Ze swojego doświadczenia mogę dodać ( najpierw przeczytałem to na AVSFORUM ) , że bardzo rozważnie należy poustawiać wszystkie "polepszacze" obrazu w przypadku bardziej zaawansowanych playerów skalujących DVD ( obraz pierwotnie w HD jest znacznie mniej czuły ). Ja jak kupiłem XD-E500 to też się dziwiłem co też wszyscy w tym widzą . Dopiero po kilkunastu godz. ślepienia się z 20 cm. w monitor ( DOSŁOWNIE ! ) udało mi się optymalnie wyregulować TV pod ten player . Strasznie wcześniej się gryzły wyostrzenia obrazu w obu urządzeniach , występowały wyostrzenia fragmentów brzegów makro bloków i inne nieprzyjemne rzeczy . Po optymalnym ustawieniu TV słuchaj kompletnie inny playerek , obraz naprawdę miodzio , wyraźnie lepszy niż z np. ABD pół oczka do HD :angry: . Myślę , że podobnie może być z twoim SAMSUNGIEM.

Edytowane przez jaczro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolejny update ver. 2.0 (081017_02_BDP2500_XAA) - Globalne centrum pobierania.
Umożliwia ponoć pobieranie wideo z Netflix. Jeszcze nie zainstalowałem.

Samsung Announces Free Player Update For Netflix Streaming
Thu Oct 23, 2008 at 03:00 PM ET
Owners of the Samsung BD-P2550 and BD-P2500 Blu-ray players awoke this morning to some happy news. With a simple update, their players can now stream Netflix movies at no extra charge!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...