Skocz do zawartości
Lord Rayden

Samsung 1400 czy 1500 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Gdybym dziś wpadł na pomysł zakupu odtwarzacza Blu Ray to co byście mi radzili ? Chodzi o odtwarzacz budżetowy oczywiście. Na Allegro pokazują się dość tanie powystawowe 1400, droższe są 1500. Moje warunki są takie.
- mam na czym odtwarzać divx/xvid, mkv,flac,mp3 (eGreat)
- chciałbym oglądać filmy Blu Ray i DVD na odtwarzaczu z HDMI.
- chciałbym aby obrazek z płyt DVD też był dobry
- chciałbym aby odtwarzacz grał płyty DVD+R i DVD-R z filmami oraz CD-Audio
- w przyszłości chciałbym odtwarzać na tym nagrane płyty BD (na nagrywarce komputerowej)

Czy w ramach grupki 1400 i 1500, postawić można na któryś z nich ? Czytam tu,że niby płyty DVD+R nie są odtwarzane, ale wiele osób pisze,że są. A może wyjść z grupy Samsung i szukać w Sony (350 są na promocjach) ?

Mam amplituner Pioneer tylko z DD i DTS. Ma juz parę lat i nie ma wejść ani wyjść HDMI. Tylko OPTICAL i COAXIAL. VSX 511. Rozumiem,że nie posłucham nowych audio DTSów ale zwykłe DD i DTS chciałbym słyszec.

Pozdrawiam Edytowane przez Lord Rayden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie się dwóch bije korzysta ....bd-p2500 :) Ten player ma HQV reona = znakomity skaler 1080p (po trzech mocnych Tatrach z "normalnej" odległości dobre DVD robi się HD :) )Jeśli chodzi o DVD+R to jak kupiłem EP10 (też pisało ,że nie odtwarza +R ) wpadłem w szał przepalania wszystkich +R na -R.Na szczęście po kilku godz. coś mi odbiło ,żeby sprawdzić czy faktycznie nie odpala +R i ..... przerwałem akcję z +R na -R które do dzisiaj ( +R )śmiga ,aż miło :)
Myślę ,że podobnie jest w tym przypadku.

Edytowane przez jaczro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Lord Rayden' post='125197' date='10.10.2008, 14:51 ']To na razie nowość i to droga. A co myślicie o tych tańszych ?[/quote]
Nie ,aż taka drogo [post="0"]http://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/1101181_-bd-p2500-samsung.html[/post] :D
ok.1250 z przesyłką do PL . Z własnego doświadczenia wiem ,że później się żałuje kompromisów.

Edytowane przez jaczro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Raczej obawiam się zakupów internetowych zagranicą... lepiej już od niezaleznego dilera, który tam jeździ (tak kupiłem dawno temu dvd player i amplituner).

Wiem, te kompromisy. Ale to wiecej niż połowa drożej. trzeba by czekać aż stanieje. Tak z pół roku pewnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Lord Rayden' post='125245' date='10.10.2008, 20:38 ']Raczej obawiam się zakupów internetowych zagranicą... lepiej już od niezaleznego dilera, który tam jeździ (tak kupiłem dawno temu dvd player i amplituner).

Wiem, te kompromisy. Ale to wiecej niż połowa drożej. trzeba by czekać aż stanieje. Tak z pół roku pewnie.[/quote]
Przecież PIXMANIA też wysyła z Francji a wracając do twoich obaw są to renomowane firmy czasami nawet z polską wersją językową , a prawie wszystkie mają opcje wysyłki do Polski (z automatycznym wyliczeniem kosztów czy ubezpieczeniem ).Jeszcze raz Ci naprawdę dobrze radzę nie idź na kompromisy , ja do dziś żałuję ,że nie kupiłem XE1 tylko EP10 ( myślałem dokładnie tak jak TY ). Przecież i tak DVD będzie jeszcze długo ( w Polsce szczególnie ) dominującym formatem i dlatego tak ważna jest funkcja dobrego skalowania . Jedyna nadzieja to z czasem rynek wtórny - całe szczęście HD maniacy to ludzie o wysokiej kulturze technicznej i umieją szanować płyty ,mówię to z własnego doświadczenia , sam kupiłem kilkanaście używanych HD DVD i ich stan był dosłownie perfekcyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal zastanawiam się czy zainwestować w 1500 Samsunga (nawet powystawowy)... Jakie macie doswiadczenia w ogladaniu na nim płyt DVD ? On odtworzy DVD+R ? No bo mam Pionka 444 DVD ale w sumie to już kopa sprzętu pod TV, Blu Raya nie mam... Pionek nie ma HDMI i skalowania. Wiem,ze kompletnym szaleńśtwem byłby zakup tej Toshiby XD-E500 ze skalowaniem plus Samsunga 1500 :)... Choć nie wiem jak Tosia odtwarza CD Audio.

Generalnie mam nadal te same pytania
- Jak Samsung BD 1500 odtwarza DVD i czy odtworzy DVD+R ?
- Jak odtworzy CD Audio (lepiej po coaxial/optical czy analog)
- czy jak kupię kiedyś amplituner z najnowszymi dekoderami Audio DTS HD (wiecie o co chodzi) to będę to słyszał z 1500 (po HDMI).

Co do 2500 to na razie dla mnie za drogo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
LG ma juz w ofercie odtwarzacz Blu Ray BD300. Według recenzji z AUDIO (XI/2008) ma to być niezła maszynka, dobrze odtwarzająca także DVD i płyty Audio CD. W wypadku DVD/CD ponoc lepiej niż Samsung 2500. A kosztować ma 1000 zł. Niestety nie mogę go znaleźć na stronie lge.pl.
[url="http://news.softpedia.com/news/LG-BD-300-Blu-ray-Playback-Netflix-Streaming-Upconverting-94862.shtml"]http://news.softpedia.com/news/LG-BD-300-B...ing-94862.shtml[/url]
"[i]Features
Blu-ray playback: The LG BD300 is a network Blu-ray disc player, combining Blu-ray playback with internet connectivity, which allows you to enjoy etflix instant streaming (with required subscription) and BD-Live. It also upconverts a standard DVD to 1080p resolution, which provides a near-HD quality image.
DTS-HD and Dolby Digital TrueHD sound decoding: Dolby Digital TrueHD and DTS-HD sound decodings assign a channel of 7.1 sound per respective speaker in a properly equipped home theater sound system. The BD300 also has Dolby Digital and DTS 5.1 decodings that provide 5.1 surround.
BD Live: BD Live is an interactive technology that (with a BD Live encoded disc) allows you to access online features, such as product stores, special clips, downloads, and other exclusive features.
Netflix instant streaming ready: You can stream and watch films straight from Netflix's library of around 12,000 available online movies...to your television. A subscription is required.
HDMI output: Along with an HDMI output, the BD300 also has an Ethernet jack, USB, composite video out, digital optical, digital coaxial, and component video output.[/i]
[url="http://www.circuitcity.com/ssm/LG-BD-300-High-Definition-Blu-ray-DVD-Player-with-NetFlix-Instant-Streaming-BD300/sem/rpsm/oid/223382/catOid/-17262/rpem/ccd/productDetail.do#similarItems"]http://www.circuitcity.com/ssm/LG-BD-300-H...do#similarItems[/url] Edytowane przez Lord Rayden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja dziś nabyłem BD-P2500 za 1099PLN i jest OK. , ale z tych dwóch które wymieniłeś na wstępie polecam 1400, popatrz na porównanie cen na ceneo, 1500 jest biedny jeśli chodzi o porównanie w stosunku do 1400( chodzi mi o wyposażenie i możliwości techniczne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ponadto ma gorszy soft, już nawet na alledrogo oferują go taniej od 1400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy 1400 z softem ENG jest lepszy niż z softem PL ? Spotkałem się z takim twierdzeniem..

No i kupiłem 1400....własciwie bardziej dlatego,że mnie to tanio wyniosło. Wersja ENG. :rolleyes: . Jeszcze musze kabelek nabyć i wywęszyć jakąś tanią płytę BD.

- podłączyłem chwilowo kablem HDMi od NMT eGreat.
Spostrzeżenia :
[i]- na początku TV (też Samsung) nie widział P1400 ale po wyłączeniu z sieci zobaczył
- jako pierwszą wsadziłem DVD+R z filmem - odtworzył
- dżwięk mam po HDMI z TV (AC3) oraz po COAXIAL (z amplitunera)
- odtwarzacz jest z Anglii[/i]

"[b]Wszyscy mają BluRay - Mam i ja"[/b] :)

Edytowane przez Lord Rayden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Lord Rayden' post='128795' date='01.11.2008, 18:42 ']LG ma juz w ofercie odtwarzacz Blu Ray BD300. Według recenzji z AUDIO (XI/2008) ma to być niezła maszynka, dobrze odtwarzająca także DVD i płyty Audio CD. W wypadku DVD/CD ponoc lepiej niż Samsung 2500. A kosztować ma 1000 zł. Niestety nie mogę go znaleźć na stronie lge.pl .....[/quote]

Już w zeszłym roku się nim chwalili [url="http://pl.lge.com/ir/html/ABboards.do?action=read&group_code=AB&list_code=PRE_MENU&seq=5436&page=3&target=pressreleases_read.jsp"]BD300[/url] a [url="http://www.allegro.pl/item526224264_64627_odtwarzacz_dvd_blu_ray_lg_bd300_usb_divx.html"]cena[/url] to 75% zapowiadanej. Faktycznie go chwalą, a i brzydki nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...