Skocz do zawartości
sander602

HQV Reon VX czy Faroudja DCDi cinema?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

Czy porównywanie technilogii wymienionych w temacie ma sens? Czy można określić która z nich jest lepsza?
Chcę zakupić amplituner i nie wiem z czym. Czy z HQV a może z Faroudja. Z góry dziękuję za wszelkie
informacje.
Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
skaler w amplitunerze przydaje sie tylko wtedy gdy uzywasz magnetowidu vhs lub satelity sd

Najlepszy jest Reon /realta/ ale ma to sens tylko w odtwarzaczu dvd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli obrazu z ps3 kiedy gierka jest w 720p nie przeskaluje do 1080p? Przecież piszą że możemy przeskalować dowolny obraz. To niby nabierają nas w bambucho?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chcesz skalowac HD do HD w amplitunerze ? a po co ? telewizor nie umie ?
Im mniej elektroniki w torze tym lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='sander602' post='125086' date='09.10.2008, 22:01 ']Czyli obrazu z ps3 kiedy gierka jest w 720p nie przeskaluje do 1080p? Przecież piszą że możemy przeskalować dowolny obraz. To niby nabierają nas w bambucho?[/quote]
Dajcie trochę na luz z tym lepszym 1080p nad 720p. Jakość obrazu HD nie bierze się tylko z ilości pikseli ale ma na to wpływ wiele czynników, Jak myślisz który obraz będzie lepszy 1050p RIP czy 720p z np VC-1 ? Przewaga 1080p nad 720p wychodzi dopiero przy TV > 50".Zapewniam cię ,że na Nikonie 40D zrobisz lepsze zdjęcia na 2 MPX niż komórką 7MPX - taka papka marketingowa.
P.S. Jakby co to ja mam AUQOS'a 1080p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
drogi jaczro.Jestem tu nowy i nie chciałbym zaraz komu podpaść,ale
jeżeli dla ciebie różnica między 720p a 1080p wychodzi dopiero przy 50`` telewizorku to gratuluję.Mam ps3 i 40`` bravie i gdy oglądam ten sam zwiastun filmu w tych dwóch różnych trybach to różnica od razu rzuca się w oczy.Nie jest jednak tak duża jak w przypadku gier.Gdy odpalam gran turismo 5 w 1080p to obraz jest jak żyleta. Natomiast assassin`s creed w 720p wygląda zupełnie przeciętnie.I rozchodzi mi się o to czy amplituner jest w stanie trochę zniwelować tą różnicę.To wszystko.Pozdro. Edytowane przez sander602

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przy jednakowym materiale ta różnica rzeczywiście będzie.Przeskalować Ci przeskaluje,ale to jest powiększenie tak czy siak.nie będzie źle ale różnicy znacznej nie będzie
tu zdecydowanie chodzi o sd a nie hd.A Jaczro powiedział prawdę wszystko zależy od źródła bo i na sklerach za xx tysięcy z 240x320 nie zrobisz by wyglądało jak 1080p.itd.itp.etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='sander602' post='125216' date='10.10.2008, 16:57 ']drogi jaczro.Jestem tu nowy i nie chciałbym zaraz komu podpaść,ale
jeżeli dla ciebie różnica między 720p a 1080p wychodzi dopiero przy 50`` telewizorku to gratuluję.Mam ps3 i 40`` bravie i gdy oglądam ten sam zwiastun filmu w tych dwóch różnych trybach to różnica od razu rzuca się w oczy.Nie jest jednak tak duża jak w przypadku gier.Gdy odpalam gran turismo 5 w 1080p to obraz jest jak żyleta. Natomiast assassin`s creed w 720p wygląda zupełnie przeciętnie.I rozchodzi mi się o to czy amplituner jest w stanie trochę zniwelować tą różnicę.To wszystko.Pozdro.[/quote]
To forum jest po to właśnie żeby dyskutować a nie klubem towarzyskim :D . A wracając do tematu to weź w N-ce włącz EPG w dolnym lewym rogu będziesz widział logo. Następnie przełączaj tryby między 720p a 1080i ( nie musi być 1080p bo obraz jest statyczny ) zapewniam Cię , że jak ktoś zrobi Ci test to na 42" z odległości pow. 150 cm nie będziesz widział różnicy ;) To co Ty widzisz u siebie to słabość urządzeń odpowiedzialnych za przeskalowanie sygnału.

Edytowane przez jaczro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='jaczro' post='125224' date='10.10.2008, 18:38 ']To forum jest po to właśnie żeby dyskutować a nie klubem towarzyskim :D . A wracając do tematu to weź w N-ce włącz EPG w dolnym lewym rogu będziesz widział logo. Następnie przełączaj tryby między 720p a 1080i ( nie musi być 1080p bo obraz jest statyczny ) zapewniam Cię , że jak ktoś zrobi Ci test to na 42" z odległości pow. 150 cm nie będziesz widział różnicy :o To co Ty widzisz u siebie to słabość urządzeń odpowiedzialnych za przeskalowanie sygnału.[/quote]
To jest chybiony przykład. EPG ma taką ilośc szczegółów że nawet na 576i wygląda niewiele gorzej :)

Kolego jaczro proponuje taki przykład. Weź podłącz sobie przez HDMI do tv laptopa i każ mu wyświetlać fotografię rodziną. Najlepiej taką z dużą ilością szczegółów (np. na tle drzew itp.). Zmieniaj rozdzielczość z 1280x720 na 1920x1080. Zaręczam ci że nawet z odległości 3m (na tv 42' full HD) zobaczysz różnicę :) No chyba że masz -10 dioptrii ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Fantom' post='125231' date='10.10.2008, 19:22 ']To jest chybiony przykład. EPG ma taką ilośc szczegółów że nawet na 576i wygląda niewiele gorzej ;)

Kolego jaczro proponuje taki przykład. Weź podłącz sobie przez HDMI do tv laptopa i każ mu wyświetlać fotografię rodziną. Najlepiej taką z dużą ilością szczegółów (np. na tle drzew itp.). Zmieniaj rozdzielczość z 1280x720 na 1920x1080. Zaręczam ci że nawet z odległości 3m (na tv 42' full HD) zobaczysz różnicę :o No chyba że masz -10 dioptrii :D[/quote]
Akurat to dobry przykład chodziło mi o mały napis HDTV w znaczku a wracając do Twojego przykładu to właśnie on pokazuje , że nie bardzo orientujesz się w fizjologii narządu wzroku ludzkiego a tą różnicę to widzisz słabość urządzeń skalujących. Wyobraźmy sobie, że teoretycznie ten sam film ta sama wytwórnia jeden wydaje 720p a drugi 1080p używając tych samych kodeków.Następnie podłączamy do tak samo skalibrowanych monitorów 42" (jednego 720p i drugi 1080p) i puszczamy na nim wersję 720p na 720p a potem analogicznie z 1080 . Jak z odległości 3 m (dobierając losowo kilkadziesiąt prób ) odgadniesz pow 60% to zgłosi się do ciebie CIA albo FBI z propozycją super strzelca wyborowego albo dostanę skrzynkę wódki od kol.z katedry okulistyki za podsunięcie im tematu do prac naukowych:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Fantom' post='125231' date='10.10.2008, 19:22 ']To jest chybiony przykład. EPG ma taką ilośc szczegółów że nawet na 576i wygląda niewiele gorzej :)

Kolego jaczro proponuje taki przykład. Weź podłącz sobie przez HDMI do tv laptopa i każ mu wyświetlać fotografię rodziną. Najlepiej taką z dużą ilością szczegółów (np. na tle drzew itp.). Zmieniaj rozdzielczość z 1280x720 na 1920x1080. Zaręczam ci że nawet z odległości 3m (na tv 42' full HD) zobaczysz różnicę :) No chyba że masz -10 dioptrii ;)[/quote]
No to jeszcze bardziej dosadny przykład (skoro chcesz fotograficzny)- bierzemy NIKONA D40 + obiektyw NIKOR 1.8/50 i wykonujemy dwie fotografie jedną 4MPX drugą 8MPX oczywiście w TIFF, następnie obie przenosimy na papier o rozmiarach 18,5 x 10,4 cm po 50 szt. każdej . Następnie je mieszamy i losowo Ci przedstawiamy z odległości 60 cm. Jak twoje wyniki będą odchylone w stosunku do przypadkowych prób losowych to znaczy że masz 4x więcej czopków w siatkówce niż Kowalski. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oboje macie rację, różnica jest widoczna, ale tylko przy małej odlogłości dla 40 cali. Na forum jest tabelka odległości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='jaczro' post='125242' date='10.10.2008, 20:22 ']Akurat to dobry przykład chodziło mi o mały napis HDTV w znaczku a wracając do Twojego przykładu to właśnie on pokazuje , że nie bardzo orientujesz się w fizjologii narządu wzroku ludzkiego a tą różnicę to widzisz słabość urządzeń skalujących. Wyobraźmy sobie, że teoretycznie ten sam film ta sama wytwórnia jeden wydaje 720p a drugi 1080p używając tych samych kodeków.Następnie podłączamy do tak samo skalibrowanych monitorów 42" (jednego 720p i drugi 1080p) i puszczamy na nim wersję 720p na 720p a potem analogicznie z 1080 . Jak z odległości 3 m (dobierając losowo kilkadziesiąt prób ) odgadniesz pow 60% to zgłosi się do ciebie CIA albo FBI z propozycją super strzelca wyborowego albo dostanę skrzynkę wódki od kol.z katedry okulistyki za podsunięcie im tematu do prac naukowych:lol:[/quote]

Hmmm ... porównywać znaczek HDTV? To ma być dobry test?
Nie chodzi mi o fizjologię wzroku.
Nie twierdzę, że gdyby przeprowadzić test na 10 osobach z ulicy, wszyscy zauważyli by różnicę między 720p a 1080p.

Mogę się jednak z tobą założyć że gdybym przeprowadził na tobie taki test:
- komputer podłączony do TV full HD 42'
- komputer wyświetla obraz przez HDMI lub DVI
- odległość oglądania 3 m
- porównujemy dwa obrazki:
a ) zdjęcie 1920x1080
b ) to samo zdjęcie przeskalowane za pomocą Photoshop'a do 1280x720 i z powrotem do 1920x1080 (skalowanie bicubic)
Możesz mi wierzyć lub nie ale odróżnił byś je bez problemów ;) Po prostu więcej szczegółów. To są subtelne róznice. Niemniej jednak różnice.
Szukamy przecież perfekcyjnego obrazu ...... czyż nie? Róznica ilości pikseli (czyli szczegółów) pomiędzy 1920x1080 a 1280x720 to ponad 2 razy!
Fakt przyznje bez bicia, że przy 4-5 metrach już tej różnicy nie jestem w stanie wychwycić :D

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Fantom' post='125278' date='11.10.2008, 00:08 ']Hmmm ... porównywać znaczek HDTV? To ma być dobry test?
Nie chodzi mi o fizjologię wzroku.
Nie twierdzę, że gdyby przeprowadzić test na 10 osobach z ulicy, wszyscy zauważyli by różnicę między 720p a 1080p.

Mogę się jednak z tobą założyć że gdybym przeprowadził na tobie taki test:
- komputer podłączony do TV full HD 42'
- komputer wyświetla obraz przez HDMI lub DVI
- odległość oglądania 3 m
- porównujemy dwa obrazki:
a ) zdjęcie 1920x1080
b ) to samo zdjęcie przeskalowane za pomocą Photoshop'a do 1280x720 i z powrotem do 1920x1080 (skalowanie bicubic)
Możesz mi wierzyć lub nie ale odróżnił byś je bez problemów ;) Po prostu więcej szczegółów. To są subtelne róznice. Niemniej jednak różnice.
Szukamy przecież perfekcyjnego obrazu ...... czyż nie? Róznica ilości pikseli (czyli szczegółów) pomiędzy 1920x1080 a 1280x720 to ponad 2 razy!
Fakt przyznje bez bicia, że przy 4-5 metrach już tej różnicy nie jestem w stanie wychwycić :D[/quote]
Ale ja się z Tobą zgadzam! Różnica zdań bierze się stąd ,że różnica między tymi rozdzielczościami bierze się u Ciebie nie z rozdzielczości natywnej tylko słabości sprzętu skalującego stąd ten przykład z fotografią .Jak nie wierzysz to spróbuj, specjalnie użyłem tych proporcji ! Ja nie jestem fanem 720p sam mam wszystko w 1080p , ale irytuje mnie czasem bełkot marketingowy i związana z tym siła sugestii a nie suche fakty.

Edytowane przez jaczro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='crazy-j' post='125276' date='11.10.2008, 00:07 ']oboje macie rację, różnica jest widoczna, ale tylko przy małej odlogłości dla 40 cali. Na forum jest tabelka odległości.[/quote]
Właśnie o to mi cały czas chodzi !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie próbuję udowodnić że nawet gdy użyjemy super skalera (w tym wypadku Photoshopa) różnica jest widoczna(!).
Ja szukam perfekcji obrazu.
Aktualnie kupowanie tv HD ready mija się dla mnie z celem. No chyba że faktycznie oglądamy go z 4-5 metrów.
Jeśli ktoś twierdzi że rozdzielczość ludzkiego oka nie pozwala rozróżnić pojedynczych pikseli (tv full HD 42') z odległości 2-3 m to ja się zgadzam ....... pixeli nie rozróżniamy ...... ale zwiększoną liczbę szczegółów już tak.
To jest dla mnie fakt.
Podany przeze mnie przykład jest ilustracją tego. Jeszcze raz podkreślam ... ja szukam perfekcji obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie,zdaje mi się że każdy tutaj mówi o czymś innym.Spróbuję
opisać to w sposób bardzo prosty.Jeśli weżmiemy tv 30`` z rozdz.
1920 na 1080, 30`` 1366 na 720 i 30`` kineskopowy 640 na coś tam
usiądziemy od nich w odległości 5m i puścimy na nich w jednej chwili ten sam film (dla każdego tv w rozdz. takiej samej JAKĄ MA TV
czyli dla 30`` 1920 na 1080,30`` 1366 na 720 i na 30`` kineskopie film z dvd rozdz, 640 na coś tam)to rzeczywiście prawie niemożliwością będzie odróżninie który film jest w jakiej rozdz. bo na każdym z tv obraz będzie jak żyleta.Natomiast jeśli weżmimy pod uwagę tylko jeden tv 30`` z rozdz.1920 na 1080 i będziemy na nim puszczać ten sam film ale w róznych rozdz. to nawet przedszkolak będzie nam mówić kiedy puszczamy ten film w jakiej rozdz.WIĘC CZY KTOŚ MOŻE UPSCALOWŁ GIERKI
ZA POMOCĄ AMPLITUNERA Z ROZDZ.720 DO 1080 I JAKĄ METODĄ(TEMAT FORUM) I JAKI TO PRZYNIOSŁO EFEKT???????
bo troszkę tutaj zeszliśmy z tematu.To tyle.Narka.Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='sander602' post='125378' date='11.10.2008, 14:23 ']Panowie,zdaje mi się że każdy tutaj mówi o czymś innym.Spróbuję
opisać to w sposób bardzo prosty.Jeśli weżmiemy tv 30`` z rozdz.
1920 na 1080, 30`` 1366 na 720 i 30`` kineskopowy 640 na coś tam
usiądziemy od nich w odległości 5m i puścimy na nich w jednej chwili ten sam film (dla każdego tv w rozdz. takiej samej JAKĄ MA TV
czyli dla 30`` 1920 na 1080,30`` 1366 na 720 i na 30`` kineskopie film z dvd rozdz, 640 na coś tam)to rzeczywiście prawie niemożliwością będzie odróżninie który film jest w jakiej rozdz. bo na każdym z tv obraz będzie jak żyleta.Natomiast jeśli weżmimy pod uwagę tylko jeden tv 30`` z rozdz.1920 na 1080 i będziemy na nim puszczać ten sam film ale w róznych rozdz. to nawet przedszkolak będzie nam mówić kiedy puszczamy ten film w jakiej rozdz.WIĘC CZY KTOŚ MOŻE UPSCALOWŁ GIERKI
ZA POMOCĄ AMPLITUNERA Z ROZDZ.720 DO 1080 I JAKĄ METODĄ(TEMAT FORUM) I JAKI TO PRZYNIOSŁO EFEKT???????
bo troszkę tutaj zeszliśmy z tematu.To tyle.Narka.Pozdro.[/quote]
Właśnie to usiłuję mu cały czas wyjaśnić , że myli rozdzielczość natywną z ileś razy przemieloną 1080p ( 1080p na 720p i z powrotem na 1080p udowadniając ,że to 720p natywne).Po prostu z trudem usiłuję Mu wyjaśnić ,że to co porównuje to nie 1080p z 720p tylko natywne 1080p z kilka razy przemileonym ...1080p,twierdząc ,że to 720p. Edytowane przez jaczro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='jaczro' post='125381' date='11.10.2008, 14:36 ']Właśnie to usiłuję mu cały czas wyjaśnić , że myli rozdzielczość natywną z ileś razy przemieloną 1080p ( 1080p na 720p i z powrotem na 1080p udowadniając ,że to 720p natywne).Po prostu z trudem usiłuję Mu wyjaśnić ,że to co porównuje to nie 1080p z 720p tylko natywne 1080p z kilka razy przemileonym ...1080p,twierdząc ,że to 720p.[/quote]


No to teraz chyba już wszyscy wiedzą o co chodzi.Temat zamknięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Forumowiczów.
Czyli jeżeli nie zależy mi na skalowaniu obrazu to Onkyo 805 jest całkiem przyzwoitym wyborem przy cenie 2500zł. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...