Jump to content
Sign in to follow this  
STUDI

MHW EPG

Recommended Posts

W końcu doczekaliśmy się.

Działa ale niestety jeszcze nie do końca prawidłowo.
Bierzemy pod lupę CYFRĘ+.

1. Polskie znaki.... Część jest poprawnie wyświetlana, część jest wyświetlana jako para znaków.
2. Niektóre kanały nie maja EPG - tj NATIONAL GEO z 11541, wszystkie z tp 11393, wszystkie "dziedziczone" z tp Polsatu Cyfrowego.

W przypadku 1 punktu - przygotowanie właściwej czcionki oraz właściwego przekodowania.

Drugi problem wydaje sie być powieleniem kretyńskiego (wg mojej opinii) błędu jaki jest w Enigmie 2. Otóż dane EPG MHW są tam na pewno filtrowane m.in. przez wartość NID. Po jakie licho? Transponder macierzysty na którym jest EPG MHW na NID 318. Wszystkie kanały na których jest EPG MHW są z transponderów mających identyczny NID - czyli 318.

Wystarczyło w Enigmie 2 na siłę przypisać NID = 318 (zamiast 200) by było dostępne EPG MWH na kanale NATIONAL GEO.

Pozostaje jeszcze problem transponderów ITI - NID jest właściwy 318. Czyli jest jeszcze inne filtrowanie. Nadgorliwość nie popłaca.

Zrobię test ze zmianą w tablicy trpinfo wartości NID. Restart, potem jakieś 2 minuty na kanale z tp 10719 - aby zassał dane na cały tydzień w przód i sprawdzenie.

I jeszcze jedno - potrzebne jest ustawieniami priorytetu EPG - np. z wielu względów wolę EPG MHW od tego DVB na Cyfrze + (to drugie jest bardzo ubogie - poza kanałami HD - a to wynika z idiotycznego oprogramowania tunerów po ś.p. WizjiTV).

Kolejna rzecz - przydatny byłby mechanizm regularnego update'owania - czyli lista kanałów (transponderów) na które ma tuner sie ustawić o określonej porze dnia.

I na koniec. Niestety prezentacja danych EPG jest kulawa. Zrezygnujcie z podglądu aktualnego kanału na małym ekranie. To tylko utrudnia korzystanie z EPG - bowiem zajmuje cenne miejsce. Lista pozycji ma przycięte zbyt krótko tytuły, ponadto ma same godziny emisji bez dat. Data jest z boku pod podglądem - ale to utrudnia znacznie sprawne przeglądanie EPG - zmusza do dodatkowego ruchu okiem na inne miejsce ekranu. Jeśli zaglądam do EPG to skupiam się na czytaniu zawartości EPG a nie podglądania w tym czasie kanału TV.

Widze @#Studi że jesteś troche to tyłu z materiałem. Soft obsługujący MHW epg jest juz od jakiegoś czasu dostępny. Po drugie co do polskich znaków to razem z crashem przerobiliśmy skiny i fonty pod nowe EPG i teraz jest OK. Zapodaliśmy efekt naszej pracy na kilku forach gdzie siedzimy.

[quote]Ok. zgodnie z zapowiedzią skin DeepBlue oraz pliki do prawidłowego działania polskiej czcionki.

Instalacja:

[b]Image SIFTeam[/b]

1. po zainstalowaniu image pobrać skina przez sifpanel
2. połączyć się przez ftp z tunerem
3. nadpisać pliki w [b]/var/skin/depp..[/b] plikami z załączonego archiwum z katalogu skin
4. nadpisać font [b]/var/font [/b] fontem załączonym w archiwum
5. wybrać domyślnego skina przez sifpanel
6. reboot

[b]Inne NLB; AB-COM[/b]

1. połączyć się przez ftp z tunerem
2. nadpisać pliki skina w [b]/var/skin/pliki_skina[/b] plikami z załączonego
3. nadpisać pliki w [b]/var/skin/pliki_skina plikami [/b]z załączonego archiwum z katalogu skin
4. nadpisać font [b]/var/font[/b] fontem załączonego archiwum
5. reboot

[b]Skin Blue lub Grey z polskim fontem [/b]

1. połączyć się przez ftp z tunerem
2. nadpisać pliki skina w [b]/var/skin/pliki_skina[/b] plikami z załączonego z katalogu skin
3. nadpisać font /var/font fontem załączonego archiwum
4. reboot

[size=3][b]pliki_skina to katalog w którym znajduje się aktualny skin. [/b][/size]

[url="http://upload.dvhk.pl/content.php?id=117285"]EPG_PL[/url]

[url="http://upload.dvhk.pl/content.php?id=117286"]DeepBlue[/url][/quote]

Dodam jeszcze że w finalnej wersji softu od DGS r8107 (i na innych softach opartych na tym oficjalu) ponoć nie działa DVB epg jak trzeba. Nie sprawdzałem tego bo mam od sporego czasu załadowany Sifteam ale bazowany na testowej wersji r8107 od DGS z działającymi oba MHW i DVB Epg. Najpierw ściągam sobie DVB EPG na kanale z TP 10891 (np. TVP1) na 3 dni do przodu (mała czcionka) wtedy mam epg na każdym kanale z C+ (nawet na Filmboxach tylko nie na Filmbox HD) potem przeączam sobie na jakiś kanał z TP 10719 (np. Movies 24) i ściągam MHW epg na resztę dni (razem mam 7 dni epg, pierwsze 3 dni w DVB a resztę w MHW) tak mi najbardzej pasuje i jestem zadowolony.

Acha i sprawdziłem u siebie EPG na NGC. Na NGC SD mam epg w DVB na 3 dni a na NGC HD mam na 7 dni MHW epg. Pozdrawiam

[quote name='zbigzbig20' post='124660' date='07.10.2008, 18:14 ']Widze @#Studi że jesteś troche to tyłu z materiałem. Soft obsługujący MHW epg jest juz od jakiegoś czasu dostępny. Po drugie co do polskich znaków to razem z crashem przerobiliśmy skiny i fonty pod nowe EPG i teraz jest OK. Zapodaliśmy efekt naszej pracy na kilku forach gdzie siedzimy.[/quote]
nie miałem czasu na zabawy z wgrywaniem kolejnej wersji - tym bardziej że żadna do 8022 nie potrafiła i tak nagrywać na HD a o nagrywaniu kanału radiowego z wieloma ścieżkami audio można zapomnieć ( a na tym cholernie mi zależy...)
Ile można tracić czasu na nowy soft kiedy i tak to co potrzebuje nie działa?

[quote name='zbigzbig20' post='124660' date='07.10.2008, 18:14 ']Dodam jeszcze że w finalnej wersji softu od DGS r8107 (i na innych softach opartych na tym oficjalu) ponoć nie działa DVB epg jak trzeba. Nie sprawdzałem tego bo mam od sporego czasu załadowany Sifteam ale bazowany na testowej wersji r8107 od DGS z działającymi oba MHW i DVB Epg. Najpierw ściągam sobie DVB EPG na kanale z TP 10891 (np. TVP1) na 3 dni do przodu (mała czcionka) wtedy mam epg na każdym kanale z C+ (nawet na Filmboxach tylko nie na Filmbox HD) potem przeączam sobie na jakiś kanał z TP 10719 (np. Movies 24) i ściągam MHW epg na resztę dni (razem mam 7 dni epg, pierwsze 3 dni w DVB a resztę w MHW) tak mi najbardzej pasuje i jestem zadowolony.[/quote]

EPG DVB od Cyfry+ dla kanałów SD odpada całkowicie - to tak samo jakby nie było w ogóle EPG . Żadnego sensownego info o pozycji - z racji badziewia made in Philips po dawnej Wizji TV u sporej liczby abo Cyfry+. Dlatego prośba o możliwość zmiany priorytetu EPG . EPG DVB ma mieć niższy priorytet niż MHW -= niech to będzie konfigurowalne - nie musi być w GUI, może być plik tekstowy.

[quote name='zbigzbig20' post='124660' date='07.10.2008, 18:14 ']Acha i sprawdziłem u siebie EPG na NGC. Na NGC SD mam epg w DVB na 3 dni a na NGC HD mam na 7 dni MHW epg.[/quote]
NLB8107v2 - na NGC PL SD brak EPG...
Na Enigmie 2 zmiana NID transpondera 11541 z 200 na 318 i jest EPG MHW od Cyfry. NGC HD - no problem wszak to transponder Cyfry+.