Jump to content
Sign in to follow this  
Ator

HD w sieci Asta

Recommended Posts

W końcu i na mnie pora. Czekałem, czekałem i się doczekałem. No więc od wczoraj sieć Asta w Pile wprowadziła do publicznej oferty pakiety HD. Wygląda to następująco:

Pakiet HD-PAK:

TVP HD
POLSAT SPORT HD
TVN HD
FILMBOX HD

Te cztery kanały za 15 PLN na miesiąc.

Pakiet Canal+ HD czyli co jasne: Canal+Film HD i Canal+ Sport HD w cenie 10 PLN za miesiąc. Oczywiście trzeba mieć podstawowy pakiet Canal+ żeby dokupić te opcję :)

Ponadto dzierżawa dekodera bodajże firmy Kaon ale modelu nie pamiętam: 10 PLN miesięcznie. Na własność prawie 700 co jest śmiechem na sali.

Oczywiście nikt nie pozwoli wykupić tylko i wyłącznie kanałów HD więc aby je w ogóle mieć należy też:

1. Mieć pakiet pełny analogowy w cenie 36 PLN
2. Mieć pakiet tv cyfrowej (ok. 90 programów) ale tu nie jestem pewien w sumie (ja miałem) w cenie 10, 15 lub 20 PLN miesięcznie (zaleznie od tego jakie usługi się ma, jak internet też i telefon to taniej).
3. Do canala oczywiście jak pisałem podstawa za 35 PLn miesięcznie, chyba że się trafi na promocję to wtedy mniej (u mnie przez 3 miesiące 1 PLN i potem przez rok 29 PLN za tę podstawę).

Umowa na pakiety HD na 12 miesięcy.

I teraz przechodząc do moich przemyśleń. Miałem okazję testować te usługę w okresie półtora miesiąca przed wprowadzeniem do publicznej oferty. Jakościowo wygląda naprawdę nieźle, powiedziałbym nawet rewelacyjnie. Pomijając TVN HD który sam w sobie jest śmiechem na sali to reszta to naprawdę dobre, nie oszukane HD (uwzględniając oczywiście to, że w canal HD nie wszystko jest w HD :( ). Co do tunera to mam mieszane odczucia. Z jednej strony grać gra, obraz jest dobry zarówno Hd jak i SD a więc podstawową rolę spełnia. Z drugiej strony obsługa jest trochę toporna. lubi też od czasu do czasu wyświetlić komunikat o nieprawidłowo włożonej karcie zamiast pokazać kanał. Wówczas przejście do stand by i włączenie pomaga. Jakbym miał wybór to bym w życiu go nie brał, ale tylko taki oferują w tej usłudze więc dzierżawie i z tym żyje :):)

Co do samej oferty. Nie ma szału, ale nie ma też tragedii. Cenowo powiedziałbym ani tanio, ani drogo. Brakuje tu ewidentnie kanałów np EUROSPORT HD. Pewnie lepiej byłoby pójść w platformę (lub 2), ale w przypadku, gdy nie ma się instalacji satelitarnej jak ja, to ta opcja jest ok. Zobaczymy jak to będzie z dodawaniem ewentualnym nowych kanałów HD. Mówią, że planuują, ale wiadomo jak jest :) Póki co mają jako jedyni usługę HD u mnie w mieście więc konkurencja jeszcze ich nie ciśnie. Aczkolwiek lada moment będzie i wtedy zobaczymy. W Pile mamy oprócz Asty również Vectre. Ale Vectra zdecydowanie rozczarowuje. O ile w Polsce Vectra ma już dawno usługi cyfrowe tv i Hd o tyle w Pile do dzisiaj nie ma tego w ofercie. Mam nadzieję, że po starcie tego lokalnego operatora, Vectra szybko dołączy do gry. Jak historia wskazuje m.i. z łaczami internetowymi, ich rywalizacja wychodzi klientowi tylko na dobre (swego czasu w ciągu bodajże 3 miesięcy kilkukrotnie obaj operatorzy podbijali szerokości łącza tocząc niejako dyskusję na oferty). To w zasadzie tyle. Jeśli ktoś jest z Piły lub okolic i interesuje go coś więcej to zapraszam do dyskusji albo na PW. Interesuje mnie co myślicie w ogóle o tej ofercie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam, ja również jestem z Piły.
Czekałem na ofertę Asty-net równie niecierpliwie ale powiem szczerze, że jestem rozczarowany. Szału nie ma, w podobnych kosztach można mieć platformę cyfrową z ciekawszą ofertą HD.
Jak wygląda sprawa z dekoderem, ma wbudowany dysk, jest opcja nagrywania ?
Wyjdzie na to, że jeszcze poczekam, może jak vectra udostępni pakiet HD w Pile zrobi się ciekawiej pod względem konkurencyjności.
Pozdrawiam.
PS.
Muszę dokładnie przestudiować ofertę
Póki co cieszę oko HD we własnym zakresie :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...