Skocz do zawartości
zborek

DivX na LCD/Plazmie albo czym innym??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przejrzałem już część tematów na tym forum, trochę w sieci na ten temat; ale nie znalazłem wyczerpującej wypowiedzi;

szukam sprzętu wielkości 37-42 cale, do oglądania w odległości 2,5-3,5m;
trafiłem na pewne modele LCD (Sony/Samsung); a ostatnio przeczytawszy niektóre posty, zainteresowałem się Plazmami; zasygnalizował ktoś na forum, że plazmy bardziej się sprawdzają przy Divx czy SD;
są również odpowiedzi, że jeśli LCD, to tylko pod sygnał FullHD; z resztą nie dziwię się temu; oczywiście są wyjątki w postaci którejś Toshiby, która daje radę przy SD;

na razie posiadam tv crt i jestem b zadowolony z tego co tv 10-letni pokazuje, jeśli chodzi o DivX, DVD, cyfrową tv kablową(przez Scart'a), ale jest mały, a chciałbym oglądać różne rzeczy na większym tv;
oczywiście fajnie byłoby mieć "n"-kę, odtwarzacz Blu-Ray i co tam jeszcze; nawet gdybym to miał, to i tak trudno byłoby mi zrezygnować z DivX czy DVD; bo mam w tym wiele rzeczy i wychodzi wiele rzeczy, których nie ma we wcześniej wymienionych źródłach;

miałem na oku LCD Samsunga 37-40 a656 (wcześniej Sony 40W4000, ale odpadł); jest Plazma Panasonic TH-TH-42PY8, ale jeszcze nie widziałem na żywo;
te telewizory chciałem brać pod uwagę, chyba, że ktoś zaproponuje coś lepszego;
ktoś podał model Panasonic TH-42PV80, który świetnie pokazuje Divx; ok, tylko, ze on ma panel 1024x768; i owszem, ładnie prezentują się przy sygnale HD, ale wszystkich szczegółów nie obejmie co przy FullHD;

natomiast to czego ja szukam, to jakiś panel z FullHD, obojętnie LCD/Plazma max 3,5kPLN, ale bliżej 3k;

czy jest taki sprzęt na którym będzie się miało przyjemność z oglądania zarówno DivX, DVD, tv HD przez kablówkę, no i Blu Ray, bądź inne materiały w HD?? czy też jest to pomysł kompletnie z d... i nie da się tego połączyć??

jeśli chodzi o Divx, to mówimy o rozdzielczościach od 650x350 do po powyżej rozdzielczości DVD i połączeniu DVI z komputera, oraz DVD Componentem z kina domowego (no niestety 4 lata temu jeszcze nie było lepszych);


Dzięki za odpowiedź Edytowane przez zborek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Weź pod uwagę serie Z Toshiby. Ja nie jestem znawcą, jak wielu na tym forum, ale użytkuję 52Z3030 od 10 miesięcy i jestem zachwycony w każdym zakresie obrazów, które wymieniłeś. Oglądam N po HDMI, obrazy z PC po HDMI, DVD z Onkyo (upscaling do 1080i), blu z PS3. Miałem przed Toshibą parę płaskich telewizorów Samsunga i Panasonica i żaden nie spełnił moich oczekiwań. Sprawdż sprawę matryc bo seria Z ma inną matrycę dla 52 i 57 a inną dla mniejszych wielkości. Seria ZF ma matrycę taką jak moja dla wszystkich wielkości ale jest droższa. Kolega kupił ZF 47" i widziałem ją w akcji i też jest super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='fon' post='124158' date='04.10.2008, 19:30 ']Weź pod uwagę serie Z Toshiby. Ja nie jestem znawcą, jak wielu na tym forum, ale użytkuję 52Z3030 od 10 miesięcy i jestem zachwycony w każdym zakresie obrazów, które wymieniłeś. Oglądam N po HDMI, obrazy z PC po HDMI, DVD z Onkyo (upscaling do 1080i), blu z PS3. Miałem przed Toshibą parę płaskich telewizorów Samsunga i Panasonica i żaden nie spełnił moich oczekiwań. Sprawdż sprawę matryc bo seria Z ma inną matrycę dla 52 i 57 a inną dla mniejszych wielkości. Seria ZF ma matrycę taką jak moja dla wszystkich wielkości ale jest droższa. Kolega kupił ZF 47" i widziałem ją w akcji i też jest super.[/quote]

Dzięki za odpowiedź

rozumiem, że tu w grę wchodziłyby modele:
- Toshiba 40ZF355
- Toshiba 42Z3030D G
- Toshiba 37Z3030D G

obawiam się, że jeśli chodzi o upscaling to możesz za dużo wymagać; chyba, że dałoby sie takie coś programowo w komputerze uzyskać;
a jak się sprawują te modele w odniesieniu do Divx z kompa??
jeśli chodzi o wielkość to podejrzewam, że im mniejszy calowo, tym mniej będzie widać niedoskonałości divx'a??

raczej cenowo skłaniałbym się do wersji Z3030, waham się między 37 a 42; fajnie by było ten model Z3030 w wersji 40 cali, ale chyba takiego nie ma, przynajmniej w necie nie widzę;

co do matryc, z tego forum:
"I jeszcze mała uwaga: do wielkości 47" mamy do czynienia z matrycami LG-Philips (IPS). Powyżej 47" są to już matryce Samsunga (SPVA). Oczywiście na 52 i 57 jest jeszcze lepsza jakość szczególnie jeżeli chodzi o czerń." Edytowane przez zborek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja w 52" mam matrycę SPVA taka sama jest we wszystkich wielkościach serii ZF. Nie widziałem żadnego telewizora z matrycą IPS więc trudno mi się wypowiedzieć na temat jakości tych matryc. Jeśli chodzi o upscaling DVD, o którym pisałem to wykonuje go odtwarzacz DVD Onkyo i wysyła do telewizora jako 1080i. Jeżeli kasa nie jest granicą to kupuj największy rozmiar jaki możesz, bo wielkość pomieszczenia czy odległość oglądania nie jest żadnym powodem do zmniejszenia ekranu. Ja oglądam z odległości 2-2,5 m i w niczym mi wielkość nie przeszkadza. Przeszedłem wielkości od 37" do 52". Jeżeli skok cenowy nie był by tak szokujący to chętnie kupiłbym 57". Moja rada unikaj szumu technologicznego opartego na czysto teoretycznych rozważaniach o wyższości Świąt Bozego Narodzenia nad Świętami Wielkiej Nocy szczególnie tych, którzy do dzisiaj oglądają na CRT. Czytaj tylko te opinie, które napisali posiadacze danego sprzętu i nie są sprzedawcami określonej firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...