Skocz do zawartości
VAMET

Kabel optyczny z TV do ampli

Rekomendowane odpowiedzi

Witam uprzejmie

Czy jak mam do TV analogowo podłączoną kablówkę, a w TV mam wyjście optyczne, to czy mogę tym optykiem podłączyć się do ampli i będzie dźwięk przez głośniki ampli, czy też koniecznie muszę wyjść chinchami z TV analogowo?

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoria: Będzie Stereo i możesz łączyć do ampli.
Praktyka: mam nadzieje, że potwierdzi teorię :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z reguły wyjście optyczne przypisane jest jedynie do wbudowanego w TV tunera cyfrowego DVB-T , DVB-S , DVB-C i sygnał wyjściowy pojawia
się tylko wtedy gdy z niego korzystasz . Jest kilka możliwości( przelotka, pełna obsługa) ale pewność będziesz miał tylko gdy przekonasz się o
tym doświadczalnie ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmmm... w Sharpie u mnie w salonie wypuszcza po optyku wszystko co dostaje... czy to z analogowego tunera, czy po eurozłączu, czy po HDMI. Lipa jest taka , że niezależnie co wchodzi, wychodzi max stereo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam uprzejmie

W poniedziałek dojdą do mnie JBL ES 80, podłączę je do Onkyo TX-SR 606.
Potem sprawdzę dźwięk z LE40M87BD optykiem do Onkyo TX-SR 606.
Jak będzie coś słychać, to w porządku, jak nie to nie.

Przy takim połączeniu optykiem do ampli, w setupie ampli jest możliwość przyporządkowania pod przycisk pilota Onkyo (źródło TV)?
Obecnie mam po HDMI 4 - Game/TV podłączoną konsolę PS3. I pod tym przyciskiem mam źródło dźwięku do PS3.
A jak podłączę optykiem TV do ampli, to źródłem co będzie?

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='VAMET' post='123936' date='03.10.2008, 15:13 ']Witam uprzejmie

W poniedziałek dojdą do mnie JBL ES 80, podłączę je do Onkyo TX-SR 606.
Potem sprawdzę dźwięk z LE40M87BD optykiem do Onkyo TX-SR 606.
Jak będzie coś słychać, to w porządku, jak nie to nie.

Przy takim połączeniu optykiem do ampli, w setupie ampli jest możliwość przyporządkowania pod przycisk pilota Onkyo (źródło TV)?
Obecnie mam po HDMI 4 - Game/TV podłączoną konsolę PS3. I pod tym przyciskiem mam źródło dźwięku do PS3.
A jak podłączę optykiem TV do ampli, to źródłem co będzie?

Z poważaniem[/quote]

Hmm... no teoretycznie powinieneś mieć z PS3 po HDMI. Nie wiem jak się ustawia to onkyo i czy jest możliwość aby przepuszczał obraz po HDMI a dźwięk brał z innego źródła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam uprzejmie

Nie nie nie, coś źle zrozumiałeś, pewnie ja coś źle wytłumaczyłem.

1. Obecnie mam 2 źródła dźwięku: TV i PS3.
2. PS3 podłączyłem po HDMI do portu HDMI 4 Game/TV i wypuszczam dźwięk poprzez głośniki podłączone do amplitunera. Obraz z PS3 po HDMI do amplitunera i dalej po HDMI do TV.
3. TV mam zamiar podłączyć do amplitunera, żeby dźwięk szedł przez głośniki zewnętrzne a nie telewizyjne.
4. Problem polega na konfiguracji - przypisywaniu pod przycisk na amplitunerze bądź pilocie ampa tego źródła, gdzie będzie TV. Czyli jak klikam u siebie na pilocie źródło Game/TV, to mam dźwięk dla PS3. A teraz co będę klikał, żeby mieć źródło na TV i jak to ustawić np.: pod przycisk DVD bądź VCR?

No i właśnie nie wiem za bardzo jak przypisać optyka do przycisków źródła.

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...