Skocz do zawartości
paweldk

Mirai T32114

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='XTRedman' date='28.07.2006, 17:25 '][url="http://www.allegro.pl/item116504017_super_kabel_vga_hd_plasma_i_lcd_zlote_koncowki.html"]http://www.allegro.pl/item116504017_super_...e_koncowki.html[/url]

Czy taki kabel VGA jest odpowiedni ?
[right][post="7697"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]
będzie odpowiedni.
dla zainteresowanych w ofercie mam 32 calowe tv Mirai z wyjściem HDMI !! nowość na naszym rynku. na allegro można zobaczyć - nick sawa79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

@ paweldk

Przyłączam się do prośby o screen z puplitu windy, najlepiej z otwarta przeglądarką. Czy na pewno po złączu VGA jest 1:1 pixel mapping?

Fotki rzeczywiscie mogą nie oddawać wszystkiego - jak oceniasz czerń w tym panelu ( w porownaniu np. do popularnych samsungów serii r7x/m61). Jak oceniasz szybkosc matrycy -nie smuży przy szybkich scenach?

Jak jest z funcjonalnoscią/ergonomią pilota do tego TV? Czy kanały szybko się przełączają?

pozdrawiam

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie i Panie.
Sam niedawno miałem okazję bawić się tym Mirai-em 32 calowym z wejsciem DVI. Powiem krótko, zaczyna się robić ciekawie. Za mniej niż 3000 zl taki sprzęt i to z polskim Menu.
Jutro albo na początku przyszłego tygodnia powinienem mieć możliwość przetestowania tego nowego modelu z wejsciem HDMI. Porownam go ze swoim JVC.
Kumpel jednego zamowil. Ida jak bułkeczki :-)

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli idzie o dystrybucje/ew. egzekucje praw gwarancyjnych w Polsce to ta kwestia jest moim zdaniem zupełnie bezpieczna. Oficjalnym dystrybutorem MIRAI jest naprawde poważna , duza i b. znana firma od lat istniejaca na naszym rynku....

@braavo

Czekamy na relacje z testów :) !

pzdr.
Michal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj bawiłem się przez ok 1 h nowym modelem MIRAI 32 cale, a tydzien temu jego starszym modelem.
Pierwsza wersja z wejsciem HDMI do złudzenia przypominała JVC serii S a ta nowa z wejsciem HDMI jest juz zupelnie inna.
Co do jakości obrazu to muszę powiedzieć, że jest OK.
-matryca równomiernie podświetlona
-nie widać żadnego fioletu gdy patrzymy pod kątem prawo-lewo, gora-dól
-po zlaczu DVI-HDMI obraz przesunięty w prawą stronę (ale może to być wina mojego Snazio)
-menu w języku polskim
-wszelkiego rodzaju regulacje obrazu i dźwięku
-pilot i jego ergonomia (;-( niestety tutaj daję minus) - nie można się połapać gdzie co jest. W obu modelach pilot jest taki sam.

Jesli chodzi o podłaczenie TV pod kompa to faktycznie pikselki ładnie do siebie pasują. Obraz ostry i wyraźny.
Tyle z pierwszych testów.

Jesli kumpel go jeszcze dzisiaj nie sprzeda to pobawię się nim jeszcze i może podłączymy go pod zwykłą kablówkę i satkę.
Ale tutaj nie ma sobie co zbyt wiele obiecywać. Jak w każdym innym LCD obraz raczej na szkolną trójkę.

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No proszę proszę czyżby kolejna firma pokroju AMOI ???

Design dosyć ładny parametry też całkiem całkiem no i przystępna cena...

Wszystkim, którzy kupują 32" nie jako monitor, ale jako TV do oglądania filmów np z kompa, z snazio* polecam [color="red"]Samsunga 32" WS-32Z409P[/color]. [url="http://www.samsung.com/pl/products/television/slimtv/ws_32z409p.asp"]tutaj link do strony producenta[/url]

[img]http://www.samsung.com/pl/products/television/slimtv/images/head_sub_slimtv_new.jpg[/img]

Pod względem kompatybilności z SD jest to najlepszy sprzęt HD ready na rynku. Po za tym w odbiorze sygnału z przeplotem np. 1080i na pewno też nie ma sobie równych.

Cena też przystępna - 3k pln Edytowane przez Lizarazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@ braavoo

Dzięki za relacje.

Niepokojący może być fakt, że matryca w Mirai jest typu TN - szybka, ale wyświetla relatywnie niewiele kolorów, no ale gdzies te oszczednosci musieli zrealizować. Niewiadomą pozostaje formatowanie obrazu, no i jakość z kablówki i SAT.
Niech ktoś z posiadaczy wrzuci jakieś fotki.

pzdr.
Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Airmike

Nie wiem skąd masz informację, że matryca to akurat TN, jakies źródło?
Sporo sklepów podaje MVA / PMVA.

Posiadam Mirari T32114 i sądząc po kątach widzienia, to raczej nie jest TN.

Telewizor mam u siebie podłączony do PCta przez DVI.
Obraz przy standardowych ustawieniach okazał się (dla mnie) za jasny (!).
Znalazłem w sieci [url="http://www.displaymate.com/check.html"]jakiś obrazek[/url], przy którym wyregulowałem sobie jasność i kontrast.
Co do smużenia, to naprawde trudno zauważyć, nawet przy przewijaniu stron internetowych.
Za tą cenę to całkiem niezły telewizor (dla mnie bardziej monitor :P )
Jedyne co mogłoby być lepsze, to czerń i przełączanie pomiędzy źródłami sygnału.
Co do fotek, to wpakuję jakieś jak tylko dorwę jakiś sensowny aparat, bo narazie mam tylko w telefonie :)

Btw. W sieci pojawił się mały [url="http://egielda.com.pl/?str=art&id=1664&action=all"]test[/url] tego telewizora.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@ Samek

Może zbyt daleko wyciągnąłem wnioski... Wersja nowsza tj. DML-532W100 wg. Komputronik.pl jest wykonana w TN , więc trochę nielogiczne było aby T32114 miało nowszą matrycę... źródło: [url="http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=30690"]http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=30690[/url]
Jeśli jest w nim rzeczywiscie MVA przepraszam za wprowadzenie w błąd... A jeśli tak to może DML-532W100 również nie jest TN?

Czy rzeczywiscie tv nie zapamietuje ustawień po wyłączeniu?
Czekamy na fotki.

pzdr.
Michal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Airmike' date='15.08.2006, 14:51 ']Czy rzeczywiscie tv nie zapamietuje ustawień po wyłączeniu?[/quote]
TV mam podpięty przez DVI, więc jedyne ustawienia jakie mam dostępne to jasność i kontrast, a te mi pamięta - jak wyłączili mi prąd i rozładował się też ups, to jakieś 15 minut był bez zasilania i ustawienia zostały.
Co do innych ustawień, to obadam sprawę dokładniej jak wrócę do domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj powinny być 3 sztuki tej nowej serii Mirai u kumpla to trochę się nim jeszcze pobawię. Co do pamiętania ustawień to nie zwróciłem na to uwagi ale dzisiaj sprawdzę.
Jesli chodzi o rodzaj matrycy to mogę powiedzieć tylko tyle, że pod różnymi kątami nie widać zbytniej różnicy tak więc spokojnie wystarczy. Co do czerni to faktycznie nie jest to ideał, ale za te pieniądze to aż z nadmiarem. Podświetlanie matrycy równomierne. Podłączenie DVI-HDMI śmiga bez problemów (źródło Snazzio 1350).
Minusy, które zauważyłem:
- trochę za bardzo plastyczne kolory. Nie ma takiej dobrej selekcji kolorów.
- matryca czasami jakby nie wyrabiała tzw lekkie smużenie i pikselizacja (sprawdzę to dokładnie na nowych 3 sztukach)
- za blisko wejście 2xchinch audio przy złączu HDMI (w przypadku przejściówki DVI-HDMI trochę się rozpychają)
-nieergonomiczny pilot, kanciasty i szary (w obu modelach taki sam)

Może dzisiaj będzie możliwość podłączenia pod zwykłą kablówkę to zobaczymy co to potrafi.

A co do Samsunga 32" WS-32Z409P to w trakcie wybierania bardzo proszę wszystkich o sprawdzenie geometrii. Najprostszy sposób to poproszenie o włączenie ekrany kontrolnego z jakiegoś generatora (obraz "przerwa" ).
Bardzo często jest rozjechana.

Pozdrawiam

braavoo Edytowane przez braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Zalogowalem sie tu z racji wlasnie tematu Miraia 32. Posiadam od miesiaca wersje z dvi bez hdmi nie pamietam dokladnie nazwy modelu ale chyba wiecie o ktory chodzi - Monolith bodajze.

Na wstepie odradzam od razu kupowanie najwiekszego chlamu jaki widzialem czyli Samsunga SlimFita. Posiadalem ten model i jest po prostu fatalny. Geometria to koszmar, wszystko krzywe, dodatkowo nie mozna sie pozbyc namagnesowania. Znajomy popelnil ten sam blad i go kupil mial identyczne problemy, na szczescie udalo mu sie go oddac. Wiec tak naprawde jesli chcecie miec porzadny sprzet za niska cene to dorzuccie troche grosza i kupcie np. Miraia.

Co do Miraia niestety trafil mi sie jeden badpixel ale nie swieci tylko na niebieskim tle czyli np z osd wiec zupelnie nie przeszkadza. Przychylam sie rowniez ze najgorszymi wadami jego jest wolne przelaczanie pomiedzy trybami <scart,dvi,vga,tv itd.> dodatkowo jesli chodzi o niezapamietywanie ustawien chodzi tu o np. ustawienie "aspect" jesli rozszerzymy obraz do 16:9 i przelaczymy pozniej np. na dvi i wrocimy spowrotem to znowu bedziemy mieli 4:3. Tak przynajmniej jest u mnie pomiedzy cyfra na scarcie a kompie na dvi. Co do pilota to mysle ze jest to kwestia estetyczna mi osobiscie sie podoba, nie wspomnial nikt rowniez o przyciskach fluorescencyjnych ktore lekko jarza sie w nocy jesli sa naswietlone. tyczy sie to tylko przyciskow numerycznych.

Jakosc obrazu z cyfry jest po prostu fatalna. Jako tako da sie ogladac tvn bo ma w miare mocny przekaz, dodatkowo zauwazylem ze jesli wlacze kanal nrj12 <cos kolo 130 kanalu) to mirai automatycznie wykrywa ze jest nadawany w 16:9 i rozszerza obraz. To mi sie podoba! Jednak jesli chodzi o uzywanie Miraia do tv to radze poczekac na ruch ITI.

kolory i jakosc po DVI - znakomite, moge sie przyczepic ze faktycznie troche plastyczne, ale najlepiej poogladac sobie dema hd np. philips (colors of miami) lub AstraHD DemoKanal (pliki dostepne na sieci.) Po obejrzeniu nie chce sie wracac do sdtv.

Telewizorek ten w tej chwili oscyluje bodajze w okolicach 2600-2700 (wersja z hdmi). Jest dostepny na zamowienie u mnie w sklepie. Postaram sie popykac jakies zdjecia.

Podsumowujac za ta cene jestem bardzo zadowolony z zakupu. Tv gotowy na hd, po dvi obraz jest znakomity. Spelnia moje oczekiwania w 100%. pilot zawsze mozna zastapic np. Logitech Harmony 525, obsluguje go bez problemu jak i tysiace innych urzadzen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Jak nie ktorzy z was zapisalem sie na to forum co by wybrac sobie LCD TV w granicach 2500 max 3000 czytam tak i czytam o tym MIRAI i nikt nie odpowiedzial czy rzeczywiscie ustawienia kolorow, podswietlania matryci i inne wymienione w artukule opisujacym ten model naprawde sa nie zapamietywane przez ten TV.

Bo jesli tak to raczej go nie kupie, niebedzie mi sie chcialo za kazdym razem po wlaczeniu ustawiac na nowo.

Proszę tych co posiadaja model z HDMI o potwierdzenie lub negacje tego faktu.


Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie zauwazylem, aby ten nowy model z HDMI nie zapamietywal ustawien po wylaczeniu z sieci. U kumpla specjalnie to sprawdzilem i nic takiego nie wystepuje. Opiszcie dokladnie w jakich ustawieniach nie pamieta.
Jak za niecale 2600 zl to ten telewizor w zupelnosci zaspokoi chetnych :-)
Jesli chodzi o jakosc na zwyklej kablowce to podobnie jak pozostale LCD niestety nie oczekujcie zbyt wiele.

Faktycznie piloty Logitech są super. Kumpel ostatnio takiego sobie sprawil. Instalujesz sobie program na komputerku, podlaczasz pilota kablem usb pod komputer, odpalasz soft i wybierasz sobie odpowiednie urządzenia ktorymi ma sterowac pilot Logitech. Faktycznie Mirai tez jest w ich bazie :-)


Pozdrawiam

braavoo Edytowane przez braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...