Skocz do zawartości
BoDeX

NAJNOWSZE FIRMWARE DO HD-DVD TOSHIBA ! ! !

Rekomendowane odpowiedzi

W tym problem że jak chcę z plytki o d razu 2.501 to mi wywala error c5c2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, ja robiłem z 2.5 bo akurat taki soft już miałem. Może faktycznie w tej kolejności 2.5 - 2.501 - 4.0 Ja już niestety sprzedałem E1 i nie mam jak tego sprawdzić i potestować. A na marginesie E1 mają nadal nabywców! Właśnie zakończyła się aukcja gdzie ktoś zapłaci prawie 500 zł za używany odtwarzacz HD DVD drugiej generacji! To drożej od paru modeli Blu-ray, czyli HDVD nadal górą :D

Edytowane przez HD Tosiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TYlko że nie mogę sciągnąc z netu softu 2.5 ,stronki już się zdezaktualizowały.Jutro będę mial troche więcej czasu to sobie coś może poszukam ,w ostatecznosci zostaje ten4.0. Muszę podchiodzic do tematu z rozwaga aby znów nie pozbyc sie sprzetu na par.ę miesięcy.Co do ceny to 10 miesięcy temu kupiłem nówkę z 3 filmami za 333 zł,dzisiaj w tym sklepie internetowym stoi za ponad 800.A tak swoją droga czy reszta kolegów też juz sie pozbyła swojego sprzetu bo jakos cicho w temacie Hd dvd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt w intermetowych sklepach ceny podskoczyły do 850-1000;) Ja swoją E1 sprzedałem za 350 tylko ze względu na zakup nowej EP10 za 280 ;) która de facto jest tylko zmodernizowaną E1. Obserwuje sprzedaż odtwarzaczy HD DVD i popyt rośnie ;) Zresztą co się dziwić jeżeli ten sam film na BD jest 5x droższy i raczej nie oferuje nic więcej. Tylko najnowsze produkcje realizowane na BD są odczuwalnie lepsze i nie osiągalne na HD DVD :( Podaj na pm swój @ to podeśle potrzebne pliki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra ma EP35 i wlaśnie zassałem nowego softa 4.0

ale sie obawiam przejścia z oryginału (chyba 1.0) od razu na 4.0

tu dyskusja sie toczyla głównie o E1 , wiec ma moze ktoś EP35 i testował już nowe softy z cd ?

do sieci nie podpinałem dvd wiec nie wiem jak sie zachowa jak mu wsadzę tego softa na cdku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EP10 robiłem z 1.2 na 4.0 i bez problemu, choć trwało to wieki. Natomiast EP35 na 4.0 robiłem już z 3.003 ale też nie powinno być żadnego problemu. Ostatnia wersja zawsze leży tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fakt w intermetowych sklepach ceny podskoczyły do 850-1000:) Ja swoją E1 sprzedałem za 350 tylko ze względu na zakup nowej EP10 za 280 ;) która de facto jest tylko zmodernizowaną E1. Obserwuje sprzedaż odtwarzaczy HD DVD i popyt rośnie ;) Zresztą co się dziwić jeżeli ten sam film na BD jest 5x droższy i raczej nie oferuje nic więcej. Tylko najnowsze produkcje realizowane na BD są odczuwalnie lepsze i nie osiągalne na HD DVD :D Podaj na pm swój @ to podeśle potrzebne pliki.

No wlasnie czemu uzywany sprzęt będący wyzszym modelem od HD-E1 sprzedaje się na allegro taniej .Np.ostatnio Ep 30 za 335 a E1 466zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jednym z powodów wyższej ceny jest to, że E1 odtwarza polskie produkcje bez problemu, a np. EP 30 nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

może ktoś podeśle działający link do firmware 2.5.1 (region free) dla HD-XE1.

z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

może ktoś podeśle działający link do firmware 2.5.1 (region free) dla HD-XE1.

z góry dziękuję

Z linkiem może być problem , ale niektórzy z moderatorów i innych HD MANIAKÓW ( patrz posty o aktualizacjach ) maję te aplikacje zapisane i ich spróbuj poprosić na PM .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Miesiąc temu kupiłem E1 w Media Markt (399) i z aktualizowałem go po przez 2,5 - 3,0 do 4,0 i wydawało mi się, że wszystko jest ok. Audio podawałem optykiem do Denona 1708 - pokazywał odbiór jako DTS (tak zresztą jak jest w instrukcji, E1 przetwarza wszystko z płyt HDDVD do DTS).

Ale tydzień temu stałem się posiadaczem ONKYO 607 i ku mojemu zdziwieniu po podaniu sygnału AUDIO (zresztą również razem z VIDEO) przez HDMI - ONKYO rozpoznaje go jako PCM 5.1 a posiadane np dwie płyty HD mają TruHD6.1. To że ten dźwięk na płytach jest to sprawdziłem na PC.

Mam pytanie do szanownego grona: czy to normalne, że E1 nie przesyła pełnego dźwięku przez HDMI ? - tylko go dekoduje zmieniając rodzaj oraz obcinając kanały.

ONKYO jest ok - podając przez HDMI sygnał audio z odtwarzacza Blu ray - rozpoznaje dźwięk zgodnie z takim jaki jest na płycie - no i "bajer" np przy DTS MA 6.1 (czy też TruHD 5.1) jest w porównaniu do tego co miałem na Denonie 1708 wprost porażający (np koncert Celin Dion z Las Wegas).

Jeżeli mógłby ktoś z Was wypowiedzieć się na ten temat - czy można coś z tym fantem na E1 zrobić - po prostu szkoda mi braku możliwości wykorzystania pełni dźwięku znajdującego się na płycie.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Na E1" się nie znam, ale może jest to tylko kwestia ustawień dźwięku dla wyjścia HDMI, LPCM lub Bitstream (RAW)? W Twoim przypadku oczywiście należy wybrać drugą opcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"Na E1" się nie znam, ale może jest to tylko kwestia ustawień dźwięku dla wyjścia HDMI, LPCM lub Bitstream (RAW)? W Twoim przypadku oczywiście należy wybrać drugą opcję.

musisz koniecznie wybrać w ustawieniach audio hdmi bitstream, wtedy bedzie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
musisz koniecznie wybrać w ustawieniach audio hdmi bitstream, wtedy bedzie ok

Dziękuję za odpowiedź, takie też ustawienie dla HDMI mam wybrane - niestety tak dla DTS 6.1 jak i dla Tru 6.1 Amplituner pokazuje PCM 5.1.

Po wciśnięciu przycisku DISPLAY informacja na ekranie TV odnośnie rodzaju AUDIO jest poprawna ale wyjście AUDIO jest tez określone jako PCM.

Nie wiem jak to naprawdę mam rozumieć - może jeszcze jakieś sugiestie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E1 ma HDMI 1.2, tzn. nie przesyła bistreamu nowych formatów dźwięu. Tylko PCM, DD i DTS. Czemu dekoduje 6.1 do 5.1 to nie wiem,

A w ustawieniach właśnie należałoby PCM ustawić, a nie bitstream, bo bistreamem po HDMI 1.1 może iść tylko Dolby Digital i DTS (czyli to samo co po spdif).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro spróbuję na ustawieniu PCM.

Pisząc, że ustawiłem jako Bistream pomyliłem z wyjściem SPDIF - niestety ale w ustawieniach wyjścia Audio po HDM w E1 są tylko trzy mozliwości:

1. Auto - co doradzane jest w instrukcji do przesyłania DTS-EC i TruHD - ale to ustawienie jak pisałem skutkuje wyjściem PCM 5.1.

2. PCM - jak mi się wydaje to juz ustawiałem i efekt był chyba PCM 2.0.

3. Dowmix/PCM - chyba efekt jak powyżej.

Wg instrukcji powinno być Auto i Audio wyjścia powinno być Bistream.

Najciekawsze jest to, że jak oglądam płytę DVD - format DTS-ES 6.1 - to nie ma problemów tak przekazuje i tak odczytuje Audio amplituner, z tym, że dla ustawień wyjścia SPDIF jest możliwość ustawienia Bistream.

Również ciekawe jest to, że tak dla DTS-ES jak i dla TruHD informacje po naciśnięciu DISPLAY to.

1. Audio - odpowiednio DD+, DTS-ES i TruHD.

2. Dekoder - tak samo.

3. Audio wyjścia - dla HDM to PCM a dla DVD Bistream.

Zobaczę jak to będzie chodzić na PCM.

Dziękuję za informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wczorajszych długich próbach stwierdzam, że niestety ale E1 nie jest w stanie przesyłać Audio TruHD, DTE-ES i innych wyższych przez złącze HDMI.

Jest to tym bardziej wkurzające, że rozpoznaje i dekoduje te AUDIO o czym informuje po naciśnięciu Display.

W swoich próbach wróciłem do firmware 2,5 gdzie po naciśnięciu Display informuje o Audio Output: Digital Bistream ale i tak przesyła PCM 5.1 (obcinając nawet dźwięk 6,1 do 5,1)

Powyżej wersji 2,5 np. 2,7 2,8 aż do 4,0 informacja jest Digital PCM i tak tez przechodzi jako PCM 5,1.

Inna sytuacja jest przy odtwarzaniu płyt DVD bo tu przesyła taki dźwięk jaki jest na płycie DVD tak DD jak i DTS czy też DTS-ES i to nawet 6,1 jak się taki na płycie znajduje.

Pozdrawiam i proszę o informację jak by ktoś znalazł "lekarstwo" na tą "chorobę" E1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TOMASZ420,

oczywiście, że E1 nie może przesłać ani TrueHD, ani Dolby Digital Plus ani DTS-HD. Bo tak jak pisałem, posiada HDMI w wersji 1.2, które to wersja specyfikacji tego protokołu nie przewidywała przesyłania wymienionych formatów dźwięku. Za to przewiduje przesyłania starych formatów, czyli Dolby Digital i DTS w tym również DTS-ES 6.1.

E1 nie ma też dekodera DTS-HD, ma dekoder TrueHD i Dolby Digital Plus. Dziwi mnie dlaczego z TrueHD 6.1 robi LPCM 5.1 a nie LPCM 6.1, stąd moja sugestia, żeby spróbować ustawienia PCM, ale jeżeli w instrukcji sugerują ustawienie "Auto" to tak trzeba to zostawić. Nic nie pomożesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TOMASZ420 tak informacyjnie jak powracasz z FW 4.0 na niższe np.2.5 dla E1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TOMASZ420 tak informacyjnie jak powracasz z FW 4.0 na niższe np.2.5 dla E1.

Normalnie tak jak z niższej do wyższej. Dla E1 jak zostanie włożona płyta z firmware to jak tylko jest inne jak to zainstalowane to pyta czy z aktualizować.

Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji.

Jak wróciłem do niższej wersji firmware na moim E1 to z ciekawości spróbowałem go (E1) połączyć bezpośrednio z internetem i o dziwo sam sobie ściągnął wersję 4.0.

Jest to dla mnie ciekawe, bo próbowałem tego dokonać przez ostatnie trzy tygodnie i adres był dla E1 nie osiągalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzk za odpowiedz.Pytam bo kiedys podjąłem próbę powrotu na niższy soft oczywiscie za pomocą płyty to był komunikat w stylu że nie ma takiej mozliwosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo z tego co pamiętam to tak było kiedyś (na pewno w XE1, nie wiem jak w E10) i są w gdzieś w sieci zmodyfikowane firmware'y downgradujące, można też samemu sobie zmodyfikować, opisy też są gdzieś w sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...