Skocz do zawartości
Daar

Problemy z TVIX 6500

Rekomendowane odpowiedzi

zaznaczam że posiadam TVIX 6500 rel 1.0 - spóźniłem się na wymianę ;-(

Mam często następujące problemy z moim czarnym pudełkiem:

- niektóre DIVX podczas przewijania zawieszają sprzęt
- obrazy DVD ISO o ile nie ma tzw. Chapter'ów przy próbie klawisza NEXT - zwiecha
- Niektóre DIVX / XVID (szczególnie DIV3) potrafią w trakcie odtwarzania się zawiesić
- Generalnie funkcja forward dla DIVX kiepsko działa (pewnie związane jest to z częstością KeyFrame w pliku)
- niektóre MKV zwiaszają od razu i powodują wyskok do MENU lub reset
- a najbardziej wnerwia mnie SAMBA. Wogóle nie działa. Nie udało mi się mimo przekopania całej dostępnej literatury i forów zmusić TVIXA 6500 żeby zobaczył moją macierz Thecus N5200.
mam gdzieś NETShare. Zależało mi strasznie, żeby właśnie to działało ze względu na posiadaną macierz NAS. Zanim kupiłem TVIXa rozważałem HMC NMT 1. Szczególnie że wszczśniej miałem HBOX HMC 39
i tam wszystko hulało jeśli chodzi o sieć !!!! Nie rozumiem z czym mają problem.

Zbadam jeszcze GSPOTEM pliki które sprawiają probelmy i wstawię do wątku [url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=12571"]Formaty Video, Audio nie działające na TVIX 6500[/url]


Ciekaw jestem waszych doświadczeń. Edytowane przez Daar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Reguły nie ma, niektóre pliki z zasady zawieszają się ale związane to jest raczej z jakością tych plików.
Z drugiej strony często pliki sciągane z netu za zadne skarby nie chca ruszyc w kompie a w Dvico śmigają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może masz jakiś trefny model u mnie nic się nie zawiesza no może przy przewijaniu divixów powyżej 16x jak się wraca do play to obraz się przycina ale wystarczy na chwile włączyc przewijanie wstecz i play i jest ok.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.3.95

nie odtwarza pików .jpg.

Jak plik jest w dużej rozdzielczości np. 1920x1080 natychmiast robi reboot, przy mniejszych pokazuje zdjęcie, ale po kilku sekundach znów robi reboot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie odtwarza jpg? Wczoraj to robiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są "progressive", bo specjalnie takie zrobiłem. Czy to ma wpływ?

Pewnie ma, skoro o to pytasz :)

Spróbuje bez tego progresiv :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...