Skocz do zawartości
zaks

jaki dvd (do 500zł) do telewizora SAMSUNG LE32A551P2R

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Planuję zakup telewizora SAMSUNG LE32A551P2R. Równocześnie chciałbym zakupić odtwarzacz dvd. Tutaj też moja prośba, o Waszą radę.
Odtwarzacz jakiego poszukuje pownien posadać następujące funkcje

1. Złącze hdmi
2. Skalowanie obrazu do 1080p
3. Możliwość przeglądania zdjęć ( z możliwością zoom'owania )
4. Złącze usb ( opcjonalnie )
5. Możliwość odtwarzania jak największej ilości rodzaju płyt i formatów plików ( obsługa DivX )
6. Czytanie polskich czcionek wraz z możliwością zmiany ich rozmiaru

Mój budżet to nie więcej niż 500 PLN. Czy wydając taką sumę można kupić odtwarzacz posiadający w/w funkcje? Proszę o radę, jestem 'zielony' w temacie, a gąszcz ofert totalnie mnie już zmylił.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę ,że Toshiba XD-E500 cena w niemieckich sklepach do 500 zł z wysyłką do polski. Jedyny mankament to brak usb wszystko trzeba wypalać. Na razie w EU jest przedsprzedaż .W handlu ma być od 01,10,2008.Odradzam sprzęt Manty i innego taniego badziewia. :D Myślę ,że na swoim TV z "normalnej" odległości dobrego DVD nie odróżnisz od HD na BD.

Edytowane przez jaczro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='zaks' post='120450' date='26.09.2008, 00:33 ']Witam,

Planuję zakup telewizora SAMSUNG LE32A551P2R. Równocześnie chciałbym zakupić odtwarzacz dvd. Tutaj też moja prośba, o Waszą radę.
Odtwarzacz jakiego poszukuje pownien posadać następujące funkcje

1. Złącze hdmi
2. Skalowanie obrazu do 1080p
3. Możliwość przeglądania zdjęć ( z możliwością zoom'owania )
4. Złącze usb ( opcjonalnie )
5. Możliwość odtwarzania jak największej ilości rodzaju płyt i formatów plików ( obsługa DivX )
6. Czytanie polskich czcionek wraz z możliwością zmiany ich rozmiaru

Mój budżet to nie więcej niż 500 PLN. Czy wydając taką sumę można kupić odtwarzacz posiadający w/w funkcje? Proszę o radę, jestem 'zielony' w temacie, a gąszcz ofert totalnie mnie już zmylił.

Pozdrawiam[/quote]


Dowolny odtwarzacz marketowy, w miarę nowy model, będzie te funkcje posiadał. ja bym się tam nie szarpał na żadne cuda, tak zwane firmowe. Do 500zł i tak różnica będzie znikoma.

Idź zatem do dowolnego sklepu gdzie leżą takie odtwarzacze na kupce, zobacz czy ma hdmi i usb i możesz kupować, Wiva, Belwood, Manta i tym podobne wynalazki, w zasadzie to jeden czort co kupisz i tak spełni powyższe warunki. A jak chcesz koniecznie wydać 500 zł to kup sobie drugi taki sam na zapas :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='SlawekR' post='122478' date='26.09.2008, 09:35 ']Dowolny odtwarzacz marketowy, w miarę nowy model, będzie te funkcje posiadał. ja bym się tam nie szarpał na żadne cuda, tak zwane firmowe. Do 500zł i tak różnica będzie znikoma.

Idź zatem do dowolnego sklepu gdzie leżą takie odtwarzacze na kupce, zobacz czy ma hdmi i usb i możesz kupować, Wiva, Belwood, Manta i tym podobne wynalazki, w zasadzie to jeden czort co kupisz i tak spełni powyższe warunki. A jak chcesz koniecznie wydać 500 zł to kup sobie drugi taki sam na zapas :).[/quote]
Akurat nie masz racji w zachodnich forach ocena XD-E500 jest na poziomie topowych DVD za kilka tys. zł. (jedynie część twierdzi ,że zależy od odległości ) natomiast w jednym wszyscy się zgadzają ,że w tym przedziale cenowym deklasuje konkurencję . A w ogóle to warto zaopatrzyć się w dobre DVD na okres przejściowy zanim HD upowszechni się w PL .

Edytowane przez jaczro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście nie twierdzę, że Toshiba nie jest lepsza, bo zapewne i jest. Pytaniem za to pozostaje czy tak naprawdę warto dopłacać różnicę w cenie w tym konkretnym przypadku. Szczególnie, że odtwarzacz będzie podłączony do standardowego telewizora 32 cale i pewnie będą na nim oglądane typowe materiały SD, których jakość zazwyczaj odbiega od ideału.

Jeśli rozważamy zakup odtwarzacza BR to i pewnie warto w niego zainwestować relatywnie więcej, za lepszą jakość, ale w standardowe dvd do oglądania divxów, jak deklaruje autor wątku? Jemu potrzebna jest jak największa kompatybilność standardów, dobre wyświetlanie napisów, porządnie działające usb i tym podobne rzeczy. A w tym akurat, to przytaczane "marketówki" radzą sobie całkiem zgrabnie i to zasadniczo za symboliczną kwotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='SlawekR' post='122530' date='26.09.2008, 13:45 ']Oczywiście nie twierdzę, że Toshiba nie jest lepsza, bo zapewne i jest. Pytaniem za to pozostaje czy tak naprawdę warto dopłacać różnicę w cenie w tym konkretnym przypadku. Szczególnie, że odtwarzacz będzie podłączony do standardowego telewizora 32 cale i pewnie będą na nim oglądane typowe materiały SD, których jakość zazwyczaj odbiega od ideału.

Jeśli rozważamy zakup odtwarzacza BR to i pewnie warto w niego zainwestować relatywnie więcej, za lepszą jakość, ale w standardowe dvd do oglądania divxów, jak deklaruje autor wątku? Jemu potrzebna jest jak największa kompatybilność standardów, dobre wyświetlanie napisów, porządnie działające usb i tym podobne rzeczy. A w tym akurat, to przytaczane "marketówki" radzą sobie całkiem zgrabnie i to zasadniczo za symboliczną kwotę.[/quote]
Jeśli tak to polecam Toshibę sd 580.Niestety dostępna tylko za granicą ale na ebay'u (około 283,76 zł + wysyłka , można płacić VISĄ ) bez problemu wyślą do PL.
P.S. nie jestem agentem toshiby :) tylko jakoś w padł mi ten model ze względu ,że pliki jpg. odtwarza w HD.czyli nadaje się do przeglądania rodzinnych fot z wakacji.

Edytowane przez jaczro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za odpowiedzi.

[quote]Dowolny odtwarzacz marketowy, w miarę nowy model, będzie te funkcje posiadał. ja bym się tam nie szarpał na żadne cuda, tak zwane firmowe. Do 500zł i tak różnica będzie znikoma.
...
A jak chcesz koniecznie wydać 500 zł to kup sobie drugi taki sam na zapas[/quote]

;D Oczywiście, że nie zależy mi na wydaniu tych 500 stów. Po prostu tak jak wspominałem nie znam się na tym zupełnie :)

Zapomniałem jeszcze dodać, że dvd powinien mieć polskie menu ( będą z niego korzystać głównie rodzice ) oraz pasować 'designersko' do wyglądu tv ( eh te kobiety ;] ).
Jednak to już nie problem, dziękuję jeszcze raz za odpowiedzi, były bardzo pomocne

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...